Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Pirat na Malinowej

Link

Nie działa link

wklej porządnie zdjęcie

wklej porządnie zdjęcie lub link to się troglodytę namierzy spokojnie.

Mnie wczoraj troszkę później wyprzedził pan w granatowym audi z czerwonym napisem, nie byłem przygotowany do zdjęcia ale spokojnie jak tylko spotkam go znówu zdjęcie lub link będzie na forum.

Wat

Macie mierniki prędkości w aparatach? xD

Krakowiaczek jeden :) To

Krakowiaczek jeden :) To firmowy wóz, napisz lub zadzwoń do jego pracodawcy ;P

speed ?

a z jaką prędkością się poruszał ? jak zmierzyłeś ? zawsze tam jedziesz 10- 20km/h, bo ja często za kimś jadę przez Dąbrówkę i widzę na liczniku 60-70, przejazd na czerwonym świetle przy Aurorze, potem zakręt w prawo w Malinową , dojeżdżam do gościa i ten widząc mnie w lusterku jedzie 10km/h po to żebym ja też jechał tak wolno, bo on tam gdzieś mieszka...

prędkość

Ten komentarz świadczy o Twoim poziomie i to bez względu czy jesteś kierowcą tej skody czy też nie. Ja również zwróciłem na tą skodę, bo jest charakterystyczna i również uważam, że za kierownicą siedzi osoba nieodpowiedzialna.
Oczywiście problem ten nie dotyczy tylko tej skody ale także innych kierowców (mieszkańców). Pamiętajmy, że tu mieszkamy, tu mieszkają nasze dzieci. Zwolnimy wtedy kiedy dojdzie do jakiejś tragedii. Tylko potem będzie za późno.

a z jaką prędkością się poruszał ? jak zmierzyłeś ?

nie słyszałeś o kamerach czy też telefonach z GPSem czy głupa udajesz ?

.......

Panie Darkone z jakiej racji udostepniasz pubicznie numery rejestracyjne robiąc zdjęcie, radaru w oczach nie masz również!

Akurat...

... numery rejestracyjne to nie są żadne wielce chronione dane. Poza tym, jakkolwiek piratów należy potępiać, to takie zdjęcie nie ma żadnej wartości dowodowej.

Panie aaa

a ty jak jedziesz autem to nie udostępniasz publicznie swojego numeru ?

A poza tym co w tym złego ? Skoro jakiś cymbał nie potrafi się zachować na drodze i jedzie jak idiota to chyba warto go napiętnować, pokazać otoczeniu sąsiedzkiemu kto jest potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia i życia ich i ich dzieci ?

Czy może kolega aaa ma jakies inne zdanie na ten temat ?

Nie mam zamiaru przepraszać

Nie mam zamiaru przepraszać za to, że udostępniłem zdjęcie tego pojazdu. Jego zachowanie na drodze może stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Na odcinku, na którym kierowca tego auta popisywał się możliwościami swojej Fabii obowiązuje ograniczenie do 20 km/h. Na tym odcinku jest przedszkole, szkoła i kościół. O 7:20 panuje tam poranny szczyt związany z odwożeniem dzieci do przedszkola i uczniami idącymi do szkoły na pierwszą lekcję na 7:30. Mogłem albo nic nie zrobić widząc potencjalnego mordercę, albo wszystkimi możliwymi sposobami sprawić by ten idiota trochę się opanował. Jeżeli publiczne udostępnienie tego zdjęcia spowoduje, że ten jeden kierowca zacznie zwalniać, to chętnie poniosę ewentualne konsekwencje.

Tak trzymać.

Tak trzymać.
Nie przejmuj się pokazanie tablic rejestracyjnych nie jest ujawnieniem danych osobowych.
Nie ma przyzwolenia społecznego na takie pirackie zachowania zagrażające naszemu zdrowiu i życiu.
Też zwracam uwagę ludziom jak zachowują się niebezpiecznie i głupio i kosztuje to mnie bardzo dużo nerwów i nieprzyjemności bo zazwyczaj to buce ignoranci i egoiści ale nie przestane bo może dzięki temu następnym razem się zastanowią zanim zrobią coś niebezpiecznego i to uratuje komuś życie.
Im więcej ludzi będzie przeciwstawiać się takim bandytom tym będzie bezpieczniej.

Brawo

to jest nas juz jak widze minimum trzech :)
Im więcej osób będzie reagować na takie zachowania tym bezpieczniej będzie w okolicy. Bezpieczniej także dla aaa czy innych malkontentów :)

miejcie pretensje do swoich

miejcie pretensje do swoich cudownych deweloperow,ze zamiast drogi i dostaliscie zapchane mieszkaniami "cudowne" osiedle. dąbrówka nie jesteście pępkiem świata.

A co ma piernik do wiatraka??

A co ma piernik do wiatraka???

jak to co, ktoś napisał o

jak to co, ktoś napisał o dąbrówce to musiał się wypowiedzieć w sposób elokwentny aczkolwiek nie do końca zrozumiały dla innych :)

no gwoli formalności pędzący

no gwoli formalności pędzący malinową koło szkoły to mogł być mieszkaniec palędzia lub dopiewca, ale tradycyjnie inwektywy spadły na Dabrówkę;)
taki standard forumowy... cokolwiek by się działo zawiniła Dąbrówka..

Nie, nie, to nie Dąbrówka

Nie, nie, to nie Dąbrówka jest winna tylko ludzie, którzy tam mieszkają ;)

Dużo ma, bo gdyby byłaby

Dużo ma, bo gdyby byłaby dodatkowa alternatywna droga do Poznańskiej,nie byłoby takich przepychanek,trąbienia na inne samochody gdy kogoś się wpuszcza i ludzie na pewno jeździliby ciut mądrzej,po Malinowej i bocznych również.

pirat recydywista

Człowieku z tej skody, dzisiejsze wyprzedzanie na przejściu dla pieszych (na światłach, 12:15) zostanie ci wynagrodzone w niedalekiej przyszłości.

Mieszkańcy przy Malinowej...

Sami jesteście sobie winni, swego czasu Linea chciała zrobić ulicę Malinową jako główny dojazd do Dopiewca gdzie powstaje nowe osiedle. Na tym forum czytałem o protestach mieszkańców tej ulicy, że to spowoduje duży ruch i hałas. Założono nawet stowarzyszenie, co skutecznie uniemożliwiło powstanie utwardzonej nawierzchni.
Linea znalazła nowy dojazd i utwardziła drogę wraz z progami spowalniającymi co wymusza bezpieczeństwo na drodze.
Teraz słyszę że to jest skandal, że gmina nie chce uporządkować ruchu i bezpieczeństwa na ul. Malinowej?

Teraz słyszę że to jest

Teraz słyszę że to jest skandal, że gmina nie chce uporządkować ruchu i bezpieczeństwa na ul. Malinowej?

watek traktuje o innym skandalu - o tym, ze na ulicy Malinowej, gdzie jest ograniczenie do 20 km/h, tudzież na ulicy Poznanskiej, gdzie w obrębie Dąbrówki jest ograniczenie do 40 km/h, ktoś pędzi jak wariat i zagraża zdrowiu i zyciu innych
więc może nie odwracaj kota ogonem w kwestii winy

Ten gość ze Skody to mój

Ten gość ze Skody to mój sąsiad z Leśnej Polany. Sam widziałem jak trąbił na normalnie jadące auto po ul. Leśnej. W ogóle to jakiś dziwak, nikomu nawet dzień dobry nie powie.

Ale taka jest prawda. Linea

Ale taka jest prawda. Linea chciała zrobić Malinową z uwagi na przejazdy ale mieszkańcy się nie zgodzili. Taki jest fakt. Mają co chcieli a ruch większy i tak jest. Taki klient z białej skody się nie przejmuje bo to jest służbowka i jedzie jak chce.

co ma piernik do wiatraka

sugerujesz że jak ktoś jeżdzi słuzbowym to go przepisy ruchu drogowego nie obowiązują?
i skoro Malinowa jest nadal "nie zrobiona" to upoważnia to kogokolwiek do jazdy z niedozwolona prędkością?
bo jakby była zrobiona to by wszyscy nagle grzecznie jezdzili 20 km/h?

WE 976MP kolejny wariat

Kolejny pirat.
07.12.2016 godz 7:45 wyprzedzał mnie na Malinowej dokładnie na wysokości szkoły, oczywiście z prędkością dużo większą niż dopuszczalna.
Nie wiem co mu dolega, deficyt intelektu, brak wyobraźni a może dzieci go biły na podwórku :)
Jak tylko namierzę firmę z której jest auto sprawa wędruje do pracodawcy.
Póki co niech sąsiedzi zobaczą jak pirat szanuje bezpieczeństwo ich, ich dzieci itp.

WE976MP zdjęcie

Malinowa

Dodam tylko że Malinowa to nie jest droga główną. Wyjeżdżający z tych wszystkich bocznych uliczek z prawej strony mają pierwszeństwo. A jeżeli ktoś wie gdzie ten złamas ze skody mieszka to proszę o podanie ulicy. Znajdę i poproszę grzecznie żeby się uspokoił

czy ktos wie

czy ktos wie co to byl a wypadek dzis ok. 8 rano w okolicach wlasnie Malinowej?

tu o tym wypadku trochę informacji

Do Zasia.

Do Zasia.
Może poruszyłem niepotrzebnie inny temat. Ale prawda jest taka ze gdyby mieszkańcy zgodzili się na kostkę i progi to byłoby bezpieczniej. Teraz jak Malinowa jest wyrównana jest mniej bezpiecznie bo nie ma progów. Jedyne co powstrzymuje ludzi to dziury no chyba że ktoś się tym nie przejmuje jak widać bo ma służbowe i tak mu naprawią.

kostka Malinowa

Kiedyś myślałem tak jak Ty, że co za chorzy ludzie nie chca kostki na Malinowej. Ale teraz wiem że oni maja rację.

Gdyby powstała kostka to Malinowa byłaby główną arterią łączącą osiedle w Dopiewcu z Dąbrówką i dalej Poznaniem. 90% ludzi z Dopiewca by tędy jeździło traktując Malinową jako ulice przelotową.
Co by się stało wtedy. Gmina i Linea nic by nie zrobili w sprawie innych dróg np tej drogi wzdłuż torów, bo miała by temat "rozwiazany" Kilkaset osób z osiedla w Dopiewcu byłoby zadowolonych a co najwyżej bunt by podnosiło kilkanaście rodzin z Malinowej /zupełnie nie liczący się margines wyborców/

A nie jest logiczne i sprawiedliwe społecznie wg mnie że deweloper Linea swoje osiedla pozamykał , zrobił ślepe uliczki /patrz Platanowa/ a a ruch chce puścić przez osiedle domków jednorodzinnych. To jest w samym zamyśle chory pomysł.
Zapewniam Cie że nikt nie będzie protestował przeciw kostce na Malinowej gdy nie będzie to w zamyśle gminy i dewelopera głowna droga z osiedla pod lasem do Dąbrówki :) A po drugie zanim położy się kostkę wypada zrobić kanalizację aby nie pruć tej kostki za 3 lata gdy ta kanalizacja w końcu powstanie.

PS
Dla jasności nie jestem mieszkańcem Malinowej. Jestem jedynie użytkownikiem tej drogi, któremu nie przeszkadza jazda 20km/h a przeszkadza banda wariatów, którzy nie potrafią uszanować innych ludzi /swoich dalszych sąsiadów/ i stwarzają zagrożenie dla zdrowia naszego i naszych dzieci.

To tyle od tematu, piratów na Malinowej do nawierzchni Malinowej i tego kto czego nie chce i dlaczego.

Malinowa

Malinowa będzie zrobiona i w/g projektu bez progów- to będzie można poszaleć-do następnego wypadku-drodzy użytkownicy .

dobra wiadomość

Niniejszym oświadczam, że całkowicie zgadzam się z protestującymi przeciwko budowie dróg w Dąbrówce, a w szczególności ul. Malinowej. To dość długa i szeroka ulica. Koszty pewnie "pójdą" w miliony. A tak zbudujemy sobie całą chmarę małych, kameralnych "dróżek" w Skórzewie. I żadnej kanalizacji na Malinowej. Każdy ma szambo, i niech tak zostanie.

Trudny temat

Czytając ten wątek dochodzę do wniosku że cały cywilizowany świat robi błąd budując nowe drogi, progi zwalniające, chodniki dla pieszych itp. Nowa świecka tradycja to droga gruntowa gdzie można sobie poszaleć samochodem służbowym bo i tak tam Policja się nie zjawi. Mieszkańcy tych ulic mają zawsze świeże powietrze i spokój tak im potrzebny.
A może jeszcze taniej będzie zainstalować kamery i monitoring na drodze? Radar się nie przyda bo straszny tam kurz się unosi.

Świecka tradycja

Czytając Twojego posta, można pomyśleć że świecka tradycja u Ciebie to uprzedzenia i podtrzymywanie stereotypów :)

Z miejsca mogę wymienić 4-5 przypadków że jest dokładnie odwrotnie w stosunku do tego co piszesz. Służbowe jedzie wolno i spokojnie a prywatne "szaleje" po gruntowej drodze.

To jak ktoś prowadzi samochód nie zależy od rejestracji czy własności auta ale od rozumu i kultury kierowcy. Kropka.

Ciekawostka

Taka mała obserwacja :)
Gmina zapiera się nogami i rękoma, żeby nie wybudować spowalniaczy na Malinowej. Twierdząc, że owa ulica nie jest drogą, że gruntowa, że ....
I tu pojawia się ciekawostka. Teraz kiedy mamy naturalne spowalniacze wszyscy poruszają się właściwą prędkością i jakoś udaje się zdążyć do pracy, szkoły, przedszkola :).

Wyprzedzanie

Teraz wyprzedzanie odbywa się na wybrukowanej części ulicy a może nie ulicy Malinowej ;) Pozdrawiam kierowców bolidów

zdjęcia rób

Ty nie pozdrawiaj tylko zdjęcia rób i wklejaj z numerem rejestracyjnym i opisem wydarzenia.
Niech sąsiedzi widzą jakie głupole mieszkają obok nich .

PS
Nie tylko na kostce dziś widziałem z daleka, około 16:20 Ford Galaxy wyprzedzał Opla sąsiada z Malinowej normalnie na dziurach jadać w stronę Dopiewca. Byłem za daleko żeby po ciemku zrobić foto. Ale ma jak w banku że trafi na forum ze zdjęciem :)

Zastanawiacie się kto tak pędzi...?

Bardzo proszę - dzisiaj, godzina 15:00 - kilka młodych uśmiechniętych pań, które zadowolone nie zwracając na nikogo uwagi postanowiły wręcz przelecieć obok przedszkola z prędkością powyżej 50 km/h - srebrne Renault Clio na rejestracjach DW1.....
Kilka sekund wcześniej - pan, o ile mnie wzrok nie mylił, z delikatnie przerzedzonym włosem, czarna Insignia sedan, numer rejestracyjny zaczynający się na SK. Na pełnej prędkości, próbował jeszcze pod przedszkolem wyprzedzać inny samochód jadący z "normalną" prędkością, który jednak skręcał na parking przedszkola. Bezmyślność, głupota, brak poszanowania kogokolwiek, wzbijane tumany kurzu. Podziękujmy sąsiadom.

Nie rozumiem mieszkańców tej ulicy.

Dlaczego nie chcą mieć utwardzonej nawierzchni na Malinowej?
To podnosi wartość działek i wygodę mieszkańców.
Progi spowalniające mogą być instalowane tylko na utwardzonej nawierzchni.