Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Furtka - wejście do lasu - prośba do “mędrca”

W minioną sobotę po wielu miesiącach próśb UG Dopiewo zainstalował wreszcie nową furtkę i ogrodzenie przy wejściu do lasu pomiędzy Wrzosową a Sosnową na osiedlu Linea w Dąbrówce.

Furtka miała za zadanie odciąć dziki przedostające się na nasze ulice i rujnujące trawniki oraz nasze ogrody (rozrywają siatkę i wchodzą do ogrodów). Dotychczas można było mówić o dyskomforcie napotykając dziki nawet jeszcze za dnia. Jednak ostatnio zaczyna się robić niebezpiecznie. Dziki biegają w mniejszym lub większym stadzie i przestały się nas bać. Ponoć w specyficznej sytuacji mogą nawet zaatakować.

Uprasza się “mędrca” (ciśnie mi się na usta inne słowo) który dzisiaj pomiedzy 14-tą a 16-tą ukradł (ukradł - zdjął i zabrał) sprężynę powodującą samozamykanie się furtki o doprowadzenie tejże do stanu poprzedniego. Nie wierzę, że sprężyna była mu do czegoś potrzebna. To prawdopodobnie jeden z takich którzy musieli zatrzymywać rower albo wózek aby wejść do lasu.

Ktoś kto ją zabrał pewnie

Ktoś kto ją zabrał pewnie bardzo ją potrzebował. A tak na serio to przecież jasne, że skoro domy są blisko lasu, to musi być tam zamknięte i nie tylko przed dzikami. Napraw gościu sprawę...

Gwizd

Ludzie przecież dzik bez problemu odchyli taką furteczkę swoim gwizdem - to rozwiązanie jest kompletnie bezsensowne.

Las

Dziki zawsze biegały po osiedlu i pewnie biegać będą. Daj im spokój.

Szacun

Szanujmy dziki to i one nas uszanują. Odrobina ostrożności w zupełności wystarczy ...