Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Plaga much w Skórzewie

Drodzy sąsiedzi.
Prosiłbym Was o kilka słów jak w temacie tego postu - rosnąca uciążliwość much w Skórzewie.
Osobiście odczuwam wraz z rodziną coraz większy dyskomfort związany z tymi owadami. Gdyby nie moskitiery na oknach, ciężko byłoby wietrzyć latem mieszkanie. Z mojego punktu widzenia uciążliwość ta narasta od kilkunastu lat.
Prosiłbym Was o informacje na jakiej ulicy mieszkacie. Chciałbym w ten sposób określić jak problem rozkłada się terytorialnie, aby określić źródło problemu.

Pozdrawiam

Fakt było więcej much ale

Fakt było więcej much ale także i innych owadów bo warunki pogodowe były do tego sprzyjające.
Myślę że nie ma co doszukiwać się tutaj jakichś teorii spiskowych...
Mieszkam na Cytrynowej.

Muchy

Panie Kochany zim od dawna mroźnych nie ma więc larwy sie namnażają i jest lipa .... i bedzie coraz gorzej

Muchy

U nas jest katastrofa, epidemia....

Muchy

Codziennie po powrocie do domu jestem zmuszony do biegania po mieszkaniu z łapką na muchy. Pomimo założonych moskitier nadal pojawiają się nagminnie, podejrzewam że wlatują kominem. Ciekawe dlaczego tych owadów jest tak dużo w Skórzewie. Mieszkaniec ulicy Ważki.

Much Kupa

Szanowni sąsiedzi. Ranga problemu wymaga powołania komitetu do spraw kupy much. Proponuję powołanie zespołów Systematycznego Rozpoznania Aktywności Much wyspecjalizowanych w monitoringu ww. wzgledem gatunku i charakterystyki. Z uwagi na fekalną naturę tego problemu z wieprzowym zabarwieniem, w pierwszej kolejności należałoby ustalić czy jakaś świnia nie porzuciła swojego fekalnego ustroju pod naszymi oknami. Wzglednie właściciel/ka świni, kota, tudzież psa. Niektórzy robią to dla sportu (20 minut ubierania, 2 minuty rozgrzewki, jedna kupa bernardyna nad potokiem i powrót) inni z lenistwa, nudy lub braku innego pomysłu.
Drogi Rzaku Sziraku - zimy owszem nie ma ale gdyby nie te qpy do g.. no by z tych much wyszło.
Drogi Romualdzie - mucha - stworzenie boże, na spisek się nie łapie, bo z tym qpa problemów i z daleka śmierdzący problem.
Drogie Ważki - do roboty - wszak łapanie much to wasza specjalizacja. Skończcie z wymówkami, przestańcie szukać innych, wspólnie unikniemy kolejnej qpy problemów.
Drogi Romualdzie - Zwolnij! Bieganie po mieszkaniu z łapką na muchy naraża Cię na nieplanowaną utratę cennych kalorii, a co do zasady, przemiaszczająca się swobodnie masa, w pomieszczeniu zamkniętym, zagraża otoczeniu proporcjonalnie do wyniku równania E=mc2.
Nie zakładaj moskitiery na komin. Muchy to owady pokojowe, unikają siwego dymu. Blokując swobodny przepływ gazów w kominie w końcu oczadziejesz.
Zamiast tego warto dobrać właściwy sprzęt i regularnie ćwiczyć nadgarstek (przyda się przy innych ważnych aktywnościach). Wykorzystując efekt elastyczności profesjonalnej muchołapki, wprawianej w ruch drogą po łuku, można osiągnąć sprawność strącania bestii w locie. Unikniesz dzięki temu koniecznych interwencji malarskich po zakończeniu sezonu, a także obniżysz poziom natężenia fal dźwiękowych określanych przez domowników jako uciążliwe. To wspaniały pakiet korzyści, który możesz uzyskać już po kilku godzinach nieskomplikowanego treningu.
I wreszcie ostatnie zagadnienie.
Niech z pomocą przyjdzie Ci muchopedia: http://bit.ly/2drqW7l
Wszystko wskazuje na to, że za wzrost populacji odpowiada Kryzys Uprzejmości Publicznej Adwersarzy, tudzież bliskość opisanych wyżej zajęć sportowych i rynsztoka o romantycznej nazwie Potok. (Nie pomyl z ptokiem).

Przemowa

Tej ja cie chyba zatrudnie na mówce narodu może Jara w końcu wykosisz

Muchy

W tym roku miałem inwazje much w pochłaniaczu aż czarno od padłych much z 500 szt. Wszędzie mam moskitiery tylko nie na kominie.☺☺
Ul.Waźki Skórzewo

Muchy

Z jakiej ulicy mieszkasz przedmówco ,bo może ten problem ciebie w ogóle nie dotyczy!

Zdjecie 14.10.2016

Drodzy sasiedzi

Pod załączonym linkiem zobaczcie zdjęcie elewacji przedszkola na ulicy Ważki w Skórzewie z dnia dzisiejszego. Nie jest to fotomontaż. Zdjęcie zrobiła moja żona jako dowód w sprawie :-). Bo uważam, że sprawa jest.

Pytanie do Rzaka Sziraka - na jakiej ulicy mieszkasz? Numer nie ma znaczenia.

Dziękuję wszystkim za komentarze i czekam na więcej. Za te dowcipne również :-), chociaż temat nie jest zabawny. Moim celem jest stworzenie czegoś w rodzaju mapki. Na razie mam za mało danych, aby ją zrobić.

Pozdrawiam

https://drive.google.com/file/d/0B9wUeO0EIKF7TWp3Z...

Muchy

Jestem mieszkańcem ul. Świetlika much jest tysiące nie można wyjść na taras to po prostu skandal

Faktycznie skandal! Czy już

Faktycznie skandal! Czy już ktoś pisał do Matki Natury?!?!?!

Muchy

Ja mieszkam na ul. Malinowej i rzeczywiście w tej części Skórzewa takiej plagi much, którą widziałem na elewacji przedszkola na ul. Ważki nie zaobserwowałem.

przecież się myję :)

Witam Forumowiczów ! Niestety potwierdzam Matka Natura w tym roku szczególnie obdarzyła Skórzewo muchami ! Nie wiem czy szczególnie mnie (ul. Ważki) , ale jest ok. ich 2-3 razy więcej (moje "oko") !
Pozdrawiam

Jak plaga egipska....

Jestem mieszkańcem ul. Świetlika. Ten problem jest od lat jak z pewnością wszyscy mieszkańcy osiedli Skórzewa wiedzą, ale w tym roku jest chyba jakieś apogeum, musi być jakaś konkretna przyczyna tego zjawiska bo normalne to nie jest.

Cwane muchy

Potwierdzam, ulica Ważki to jedna wielka chmara much. Są one tak cwane - gdybym nie widział to bym nie uwierzył - że potrafią ciemnym kominem 10 metrów przejść od dachu do paleniska. Po południu wracając z pracy w zamkniętym kominku (nie na palone) na szybie od strony wewnętrznej znalazłem ich 10 - 12 sztuk. Wszystkie w bardzo dobrej kondycji. Nie przepędzałem ich, pozwoliłem aby ogrzały się w domowym ciepełku.

Muchy

Ulica Swietlika to dramat!Osiedle Owadzie tonie w kupach much!Nakupczone jest wszędzie-okna,telewizory,ściany...
Przed położeniem się spać w kazdym pokoju trzeba urządzać safari by móc spać!
Idiotyczne wpisy dokonuje idiota który nie ma co robić...
Moim zdaniem wylęgarnią jest składowisko obornika na końcu ulicy Leśnej współrzędne 52.383897, 16.784497
oczyszczalnia i zakład rolny w tejze okolicy...
Wieczorem potrafi zawiac z tej okolicy ze człowiek ma wrazenie ze mieszka obo szamba...
Dziwi mnie fakt ze straż gminna postawiła kamerę kontrolującą wyrzucanie śmieci do kontenera a obok jest kupa łajna wielkości bloku i nie reagują...
W bezpośredniej okolicy znajdują się przedszkola o domach mieszkalnych nie wspominam.Zastanawiam sie kiedy ktoś zareaguje?
Autorzy debilskich wpisów niech zapoznaja się z tym http://blog.lampynaowady.eu/jakie-choroby-przenosz...
Autora wątku zachęcam do złożenia zawiadomienia do Wojewódzkiej Stacji SANEPID a gmina szybko problem rozwiąże.

To nazywanie ludzi idiotami i

To nazywanie ludzi idiotami i debilami to w ramach chrześcijańskiego miłosierdzia tak?
Wpisy nie są idiotyczne tylko zabawne i nikogo nie obrażały w przeciwności do wpisu Pani/Pana. Jest to forum publiczne i każdy ma prawo się wypowiedzieć niezależnie od tego czy ma co robić czy nie.
Pani/Panu proponuję zrobić coś z muchami lub to zgłosić zamiast je liczyć.
Teraz to już za późno zaraz muchy padną bo jest już dla nich za zimno.

muchy i wiara

Wybaczy Sąsiad ale mieszanie hałdy gnoju na ul.Leśnej z "chrześcijańskim miłosierdziem" w aspekcie osranych przez muchy paneli LCD i wszystkiego co w domu jest zabawne...
Polecam założyć temat kabaretowy i tam dawać upust krasomówczym zdolnościom na pismie...
Cały czas działam w odróżnieniu do innch którzy wyznają zasadę "chodźmy i ZRÓBCIE"

Nadal nie rozumiem co ma to

Nadal nie rozumiem co ma to wszystko do obrażania ludzi?
Co udało się zadziałać w sprawie much?

muchy

Potwierdzam na ul.Świetlika prawdziwa plaga much. Odradzają się jak Hydra zabiję trzy wlatuje następnych osiem.

Plaga much w Skórzewie

Zgadzam się z osobami narzekającymi na roje much w Skórzewie a w szczególności w okolicy ul.Ważki, Świetlika, Leśnej.Mieszkam na ul.Świetlika i latem a i też jesienią, strach wyjść na taras, żeby sobie wypić spokojnie kawę oraz zjeść lody:) Do domu też masowo wlatują nie wiadomo którędy i uprzykrzają życie. Biorąc pod uwagę te aspekty jak też kwestie przenoszenia groźnych chorób przez muchy a w szczególności taką masę much warto by było zainteresować się standardami sanitarnymi stosowanymi przez oczyszczalnię ścieków, Spółdzielnię Rolniczą, która hoduje świnie, wyrzuca ich odchody na składowisko na końcu ul.Leśnej oraz rów melioracyjny, który został podobno oczyszczony. Z tego co wiem w okolicy Spółdzielni Rolniczej jest jakiś staw może tam jest wylęgarnia much z racji na zanieczyszczenie fekaliami. Według mnie problem narasta tak więc mówienie, że wiadomo było, że jest w okolicy oczyszczalnia i Spółdzielnia Rolnicza nie powinno powstrzymać nikogo od działań mających zaradzenie temu problemowi.
Muchy na twarzy dziecka w wózku.Muchy na podwieczorku w ogrodzie.Muchy na opalającym się.FUJ
A jeśli ktoś będzie chciał sprzedać dom? Czy chmara much wokół potencjalnych klientów nie zniechęci ich do zakupu.
Proponuję zająć się tym tematem.Najpierw przez gminę przecież aktualny Wójt był kiedyś prezesem ZUK Dopiewo więc się na tym zna a także porozmawiać z P. Prezes Spółdzielni Rolniczej na spokojnie a jak nie przyniesie to udokumentowanych działań i efektów to wzywać SANEPID.
Jeśli ktoś ma chęć się tym zająć to oferuję pomoc.