Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Linia 727

Mam pytanie do osób korzystających z linii 727, chodzi mi o poranny kurs w dni robocze do Poznania z Dąbrówki o 6.44. Czy uważacie, że autobus jest bardzo przepełniony i są problemy z normalną jazdą czy też nie ? Czy ten kurs powinien być obsługiwany przez autobus przegubowy ?

autobus?

Ja mam wątpliwości co do autobusu lini 729 mamy XXI wiek a autobus chyba z średniowiecza,chodzi o ten złom co jeszcze jeździ po naszej gminie dziwie sie ze ktoś to wypuścił na ulicę ponieważ jadąc w środku złomu lini 729 można ogłuchnąć,liczę ze gmina jakoś to zmieni bo wchodząc z miernikiem dźwięku skali by zabrakło, co do przepełnień autobusu one zawszę są i będą jak nie z rana to w godzinach powrotnych z szkoły ,autobus 727 i tak nie jedzie jakoś długo wiec można wytrzymać te 10-20 minut ;)

@dada

Kolega powyżej pytał o linię 727 radzę czytać dokładniej i nie wypisywać niezwiązanych z tematem bzdur.

co do tłoku to mimo wszystko

co do tłoku to mimo wszystko proponuje zakosztować z rana lini tramwajowej 15 lub 6, toż to sardynki.
Szczerze? ja sie cieszę, że w ogóle jest w czym wybierać jeśli chodzi o autobusy. Byłby tylko bus za 6 zł i wtedy nie ważne o jaki autobus ale każdy by się modlił.
Także cieszmy się, że jest co jest.

Nota bene 727 to autobus MPK (poznański), 729 to PUK Komorniki. Oczywiście jest umowa z miastem na strefe A+B+C, ale to różni przewoźnicy, więc i inne standardy.
Ja mam przećwiczone wszystkie formy dojazdów i nie wiem może jestem jakiś niewybredny ale uważam, że tragedii nie ma. Autobus wychodzi relatywnie najlepiej.

czytaj

To czytaj z zrozumieniem Kojak

Nie ma co wybrzydzać ja

Nie ma co wybrzydzać ja jeszcze do liceum chodziłem pieszo z pierwszego osiedla Makowego do obecnego ronda przy galerii Mallwowej. Codziennie ponad 2 kilometry w jedną i ponad dwa z powrotem. Nie było autobusów, busów ani nawet chodników. Poznańska wyglądała w większości jak Batorowska na polnym odcinku tylko na poboczach nie było mięciutkiej trawki tylko błotniste rozjeżdżone przez auta pobocze. Jak padał deszcz to parasol trzymało się tak żeby auta nie obryzgały wodą i błotem. Na autobus czekaliśmy lekko z 15 lat bo już wtedy były rozmowy że lada chwila będzie linia miejska uruchomiona...
Postęp jest ale i wymagania rosną...
Nie ma co narzekać tylko czasami zażyć spaceru dla psychicznego odpoczynku :)
Pozdrawiam i miłego dnia :)