Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Piękno wsi ;)

Witam,
Przed dwoma tygodniami przeprowadziłem się do Dopiewa z Poznania. Chciałbym zaznaczyć, że bardzo mi się tutaj podoba. Wbrew temu, co niektórzy tutaj wypisują NIE ŚMIERDZI! tak po prostu pachnie wieś ;) ludzie bardzo uprzejmi, świetne tereny rekreacyjne, pyszny cieplutki chlebek i wiele innych pozytywów. WSZYTKIM POLECAM DOPIEWO ;)

Teraz nie

Zgadzam się teraz nie śmierdzi, ale na początku września owszem ŚMIERDZIAŁO - mieszkam tu całe życie i również uważam to miejsce za przyjazne mieszkańcom.

Dopiewo TAK!

Mieszkamy w Dopiewie od 6 lat , bardzo jesteśmy zadowoleni z tej lokalizacji , u nas jeszcze jest spokój choć domy na osiedlu powstają jak grzyby po deszczu..., wszystko na miejscu (oprócz pracy niestety) mieszkańcom chce się odpowiadać dzień dobry i chwilę pogadać wiadomo są też i snoby którzy oprócz czubka własnego nosa nic nie widzą ale jest to mały odsetek na szczęście .Chlebek ciepły z piekarni od Nowaczyka polecam jak najbardziej :)
Mam tylko nadzieję że nie pojawi się jakiś deweloper i nie wybuduje tu następnej osady takiej jak w Dąbrówce zwanej debilówką ..:)

Dopiewo , mili mieszkańcy /prawie wszyscy/ :)

pisząc

jak w Dąbrówce zwanej debilówką ..:)

sam udowodniłes że jakiś troglodyta w Dopiewie jednak się zdarza od czasu do czasu :) Nie wiem jak było 6 lat temu, ale teraz sam dałeś jasny na to dowód, że jak najbardziej przynajmniej jeden taki mieszka w Dopiewie :)

...

Dokładnie. Nie mieszkam ani w Dąbrówce ani w Dopiewie, ale Dopiewo lubię. Chociaż jak wprowadzi się tam jeszcze kilku takich, jak ten podpisujący się "wieśniak" to będzie dużo mniej przyjemnie.

ul. Platanowa w Dąbrówce zaśmiecona.

Ulica Platanowa, którą uczniowie podążają do i ze szkoły zamienia się w wysypisko śmieci. Dwa kosze to za mało. Uczniowie rzucają opakowania po napojach, słodyczach na trawniczki. Czy można prosić Rodziców, Dyrekcję szkoły o uświadomienie dzieciom , że śmiecą?

Wies?

Zobaczcie co piszecie, że"tak pachnie wieś". To jest miasto która jest gmina. Tak to ma wyglądać? Zule pijacy alkohol pod starym Dino, smród koło gminy i brak kanalizacji. Zobaczcie Skórzewo jak wygląda czy Dąbrówka a Dopiewo? Za 5 -10 lat przeniosa nam gmine
do Skorzewa. Zobaczycie.

Dopiewo odstaje

Dokładam się do komentarza Mikoo niestety Dopiewo odstaje estetyką coraz bardziej od pozostałych miejscowości , stwierdzam to z żalem bo jestem mieszkańcem Dopiewa. Sam wjazd w "centrum" wsi to jak przeniesienie się o 20 lat wstecz zaniedbane budynki mieszkalne , rozwalająca się siedziba ZUK czy stare Dino które śmierdzi -dosłownie i żule które całymi dniami tam stoją i popijają ... Gmina miała z tego co pamiętam za poprzedniej władzy jakiś plan uporządkowania centrum i zaczęto wyburzać stare zabudowy należące do Gminy , niestety brak w tym konsekwencji nowego wójta a szkoda bo teren jest dość atrakcyjny i można by wybudować przy współudziale prywatnym jakiś mały ryneczek co nadałoby fajnego klimatu małej miejscowości.
Jako przykład mogę podać nowy rynek w Puszczykowie który ujmuje mnie swoim urokiem jak tylko tam przejeżdżam :)
Nowe osiedle jak to w całej gminie walczy z błotem w okresie opadów i z pyłem w okresie letnim (brak utwardzonych ulic i perspektywy zmiany w tym kierunku) , niestety ignorancja kierowców dla swoich sąsiadów z osiedla jest czasem dobijająca ale to już chyba taka nasza narodowa przywara , dodatkowo dochodzą oczywiście stare problemy z opalaniem zwłaszcza w starych domach jakimś opałem niewiadomego pochodzenia , to chyba trzeba rozwiązać systemowo bo na reakcję na inne argumenty nie ma co liczyć.
Na pocieszenie mogę dodać że okres od wiosny do jesieni wynagradza przynajmniej u mnie zimowe wiejskie niedogodności , tereny do jazdy rowerem , czy spacerów są naprawdę przepiękne i często miałem też okazję spotkać na swojej drodze zwierzęta leśne..:) Trasy rowerowe pomiędzy Dopiewem ,Więckowicami, Dąbrówką , Sierosławiem i w drugim kierunku aż do Stęszewa na dobrym poziomie szczerze polecam wypad rowerowy oczywiście jak będzie do tego już odpowiednia pora roku :)
Jezioro Niepruszewskie, no cóż mogłoby być bardziej czyste ale za to plaża jest już naprawdę na dobrym poziomie..
A Odnośnie "zapachu wsi " to mam akurat skojarzenie z pachnącym polem zboża w letni poranek , tego nie można opisać i świergot skowronków + kawka na tarasie to jest dopiero zestaw... :) Można na chwilę zapomnieć o codziennym zgiełku ... Tak w moim odczuciu wygląda mieszkanie w Dopiewie.

Dopiewo

Fakt centrum nie zachwyca ale żyje się spokojnie i dla mnie jest problem jeden z większych jak przedmówcy wspomnieli sąsiedzi palą co się da w piechach i to nie w starych domach latem szczególnie to uciązliwe gdyż nie mam klimatyzacji i każde wietrzenie domu ....wiąże się z smogiem w domu pochodzenia od splanego PCV i innych typu śmieci ,,,,gdyż nie zainwestowali w junkers ...itp by mieć ciepłą wodę....liczę ,że problem do rozwiązania....

Spalanie śmieci

Tomaszu R jeśli uważasz że sąsiedzi spalają śmieci to dzwoń na straż gminną to ich obowiązek przyjechać i sprawdzić może sąsiad się nauczy... U mnie w okolicy są same nowe domy ale raczej śmieci nikt nie spala (przynajmniej nie czuć ) a smog to już inna sprawa.

samochody

koszmarny ruch samochodów,pędzący kierowcy bez wyobrażni no i tranzyt TIRów i innych potworów na kołach...po co budujemy drogi szybkiego ruchu ,obwodnice i inne?

Tranzyt

Tak jak napisał jan z Dopiewa faktycznie tranzyt przez Dopiewo i ul Bukowską w ostatnich kilku latach zwiększył się parokrotnie zauważyłem też oprócz TIR-ów auta tzw. wanny z piachem itp. , to chyba na kierunek budowy S5 Z tego co czytałem wykonawca S5 zarzekał się że nie będzie korzystać z lokalnych dróg. Drugi typ to TIR-y które omijają sobie korek od Komornik do Stęszewa i niestety rozjeżdżają ledwo co wyremontowane lokalne drogi powiatowe cała nadzieja w tym że jak w końcu wybudują S5 to zostaną wprowadzone obostrzenia dla ruchu ciężarowego przez drogi powiatowe .
Na drodze z Więckowic do Dopiewa czasem widać jakiś patrol Policji i za każdym razem mają kogoś ustrzelonego .., jak widzę cwaniaków pędzonych jak na autostradzie przez teren zabudowany to mną trzęsie , kompletny brak wyobraźni, mało że osobówki to ciężarowe wcale nie są lepsze..
Ciekawe co na to nasz były wójt Strażyński który się zaszył w radzie powiatu i z jego wywodów w gazetce gminnej wynika że się chce udzielać..

Uciazliwy dym z komina

Kiedys nie bylo strazy gminnej teraz jest takie oreze w postaci mandatu I zapewne bedzie trzeba z tego skorzystac.

Potwierdzam Dopiewo odstaje od pozostałych.

Zgadzam się z Wami . Jak się wjeżdża do Dopiewa to słabo to wygląda. W porównaniu do Puszczykowa czy Mosina to jesteśmy daleko w tyle. Szkoda trochę, że inwestuje się w Dąbrówkę , Skórzewo gdzie wygląda to już jak najbardziej Ok a zapomina się o samym Dopiewie. Jakby Wójt czy większość pracowników gminy mieszkałaby w Dopiewie w " centrum " to pewnie byłyby remonty. Jestem mieszkaniem Dopiewa i fakt, że jest spokój ale estetyką to nie grzeszymy... :)

Co w Skórzewie niby wygląda

Co w Skórzewie niby wygląda OK? Zabetonowana wiocha z marketami w centrum.

Zazdrość kolegę zżera że mamy

Zazdrość kolegę zżera że mamy ładne drogi chodniki i ścieżki rowerowe ;)
A w centrum to mamy kościół i park a markety są na obrzeżu wsi :)

Koszenie trawy w niedziele

Jakim trzeba być tępym kołkiem żeby przez kilka godzin w niedzielę kosić trawę kosiarką spalinową z zepsutym tłumikiem? Czy naprawdę trzeba to robić w jedyny dla niektórych wolny dzień od pracy? Od niedawna także wolny od handlu. Ręce opadają... Hałas i smród spalin przez kilka godzin....

Ja przepraszam ale co ma

Ja przepraszam ale co ma niedziela (nie)wolna od handlu do prac konserwacyjnych na wlasnym skrawku ziemii? Ludziom sie poprzewracalo w glowach? Niektorzy pracuja pon-sb i niedziela jest jedynym dniem kiedy mozna posprzatac wlasny rewir i zrobic niezbedne zakupy. W tym kraju ludzie powariowali... najpierw 500 do lapy za nic, robic tez nie ma komu... ale zyc sie chce jak na zachodzie - a na to trzeba ciezko zapracowac. Ps. Koszenie po za godzinami obowiazujacej ciszy nocnej jest dozwolone.... szanowny koszacy, nie przejmuj sie glosami sprzeciwu. Zapewne miales powod zeby robic to wlasnie w niedziele!

Mowa trawa!

Jeżeli ktoś ma czas kosić trawnik jedynie w niedzielę, to znaczy, że nie ma czasu z niego korzystać. Wynika z tego, że marnuje swoją energię i czas, którego nie posiada na utrzymywanie trawnika, z którego nie korzysta. Ekhmmm... To się nazywa obsesja.

niedziela nie jest do hałasowania

zanim ktoś włączy w niedzielę kosiarkę, wiertarkę, młot pneumatyczny itp, niech przeczyta przepisy.
Niedziela, jak każde inne święto jest dniem wolnym od pracy ustawowo. Należy się wtedy wszystkim odpoczynek zapisany w prawie.
Godziny ciszy nocnej nie mają z tym nic wspólnego.
Możesz sobie robić tego, co się Tobie tylko spodoba, ale nie możesz przekadzać swoim działaniem innym. Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna wolność sąsiadów. A oni mają prawo do odpoczynku w ciszy.
Jeśli naślą na Ciebie policję, to mandat masz gwarantowany.
Takie mamy prawo i warto je znać. A jeszcze lepiej stosować, bo kiedyś i Ty możesz być w sytuacji, gdy będziesz chciał spokoju, odpoczynku.

niedziela (i inne dni również) nie jest od hałasowania

... PONAD PRZECIĘTNĄ MIARĘ..

coś tam Ci Mii w uchu dzwoni, ale to nie te przepisy i to nie tak jak piszesz.
wg Twojej interpretacji to strach schabowego ubić na kotlety w niedzielę, bo mandat gwarantowany:)