Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Myjnia, Chata i Przedszkole

Chciałbym zwrócić uwagę na potencjalne niebezpieczeństwo związane z bezpośrednim sąsiedztwem myjni samochodowej i sklepu Chata Polska przy ulicy Bratniej w Skórzewie. Opary chemikaliów wytwarzane podczas pracy myjni mają otwartą drogę do produktów spożywczych wewnątrz tego sklepu, wszak od strony myjni znajduje się droga dostawy tych produktów. Niezbędna jest tutaj kontrola Sanepidu. Ale kontrola uczciwa, a nie zapowiedziana, do której można się „przygotować”. I warto, żeby odbyła się wcześniej, aniżeli wybuchnie panika spowodowana (ewentualną) wzmożoną zapadalnością na nowotwory wśród klientów tego sklepu.

To samo dotyczy bardzo blisko położonego przedszkola. Czy rodzice tych dzieci nie zdają sobie sprawy z narażenia zdrowia ich pociech? Z pewnością opary z myjni, zwłaszcza przy południowym wietrze, docierają do przedszkola. W najlepszy razie alergia.

A swoją drogą ciekawe jest, który urzędników Starostwa Powiatowego wydał pozwolenie na budowę tej myjni. Może być sprawa dla prokuratora. Bo jak to jest możliwe, aby w praworządnym kraju, przy dużym skupisku domów, w bezpośrednim kontakcie ze sklepem spożywczym i w bardzo bliskim kontakcie z przedszkolem, powstała myjnia samochodowa rozpylająca różne chemikalia. Przy silnym wietrze przenoszone są one na naprawdę duże odległości.

really?

Wlałam dziś do kibelka za dużo domestosa, a okno było otwarte - chyba zatrułam sąsiadów. Dodam, że na przeciwko ulicy znajduje się przedszkole. Przy tak silnym wietrze, jak dziś, na pewno przeniosło się na duże odległości. Boję się myśleć, co będzie, kiedy mąż skorzysta z kibelka, a wiatr zawieje...

Sprawa dla prokuratury

A może korzystając z myjni trzeba będzie nosić kombinezon ochronny? Są organy, które zajmują się takimi przypadkami ;)

Interesujący temat :) i to o

Interesujący temat :) i to o dziwo nie z De...ki :) jak to niektórzy lubią pisać. Czekam teraz na komentarze "inteligentów", którzy uważają, że problemy stwarzają sobie tylko mieszkańcy Dąbrówki....

Dąbrówka

Dąbrówka to ewenement startujący do księgi guinessa ;) Jak widzę podobne postępowanie zaczyna działać na wielu mieszkańcach Skórzewa. Ci co sprowadzili się na wieś zapomnieli, że wieś to gospodarstwa rolne i śmierdzi. Ja jako rodowity Skórzewiak nienawidzę obecnego rozwoju wsi Skórzewo :( Myjnia na ul. Bratniej w Skórzewie to dziadostwo. Dwa razy lepiej i taniej umyjesz auto na Malwowej. Odpowiednie ciśnienie i dozowanie środków odpowiednie. Ta na ul. Bratniej to zwykła płuczka pochłaniająca kasę.

Może chciałeś umyć auto

Może chciałeś umyć auto programem do polewania auta wodą z detergentem przed myciem? Potem wybiera się program wysokiego ciśnienia i auto myje bardzo ładnie.

fakt!

Pjeps Fakt! teraz czekam na nowe artykuły niektórych osób ze ogólnie drogi powinny być zamknięte bo przecież to kurz i hałas,ludzie zamiast wakacji to powinni mieć obóz pracy dodatkowy bo jak maja wakacje to później wymyślają takie głupoty

Drzewa

Posadzone tuje, dookoła myjni wymierają. Ludzie zaczną chorować, to pewne

Będą rodzić się zmutowane

Będą rodzić się zmutowane dzieci a w okolicy będą biegać dwugłowe psy i gigantyczne owady...