Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Początek roku szkolnego

Koniec wakacji następuje dość gwałtownie i dzisiaj, jak co roku, na razie jeszcze w wakacyjnym nastroju dzieciaki rozpoczynają kolejny semestr. W gminie Dopiewo oświata to w zasadzie temat numer jeden, dlatego przeklejam z urzędowego fejsbuczka parę interesujących liczb.

1 września powitalismy rok szkolny 2016/2017. W tym roku w ławach szkolnych szkół podstawowych i gimnazjów zasiądzie prawie trzy tysiące uczniów (2750). Opiekę nad nimi będzie sprawowało ponad 300 nauczycieli oraz 100 pracowników administracji, obsługi i utrzymania porządku.

W stosunku do roku ubiegłego wzrosła liczba dzieci uczeszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z 1060 do 1300.

Warto odnotować, że na terenie naszej gminy przedszkola publiczne juz dziś są gotowe przyjąć dzieci do grup 3, 4, 5 i 6 - latków, mimo, że obowiązek edukacyjny będzie obowiązywał dopiero od 1 września 2017 roku.

Dzisiaj chyba w każdej szkole rozmawiano jak to wszystko będzie wyglądać jeśli wejdą w życie zapowiadane zmiany oświatowe, tj. likwidacja gimnazjów oraz przedłużenie szkoły podstawowej do ośmiu klas. Jak na razie nikt nie wypowiada się jeszcze kategorycznie bo trwa oczekiwanie na twarde wytyczne z centrali. Jednak niemal pewne jest, że samorządy zostaną obarczone kolejnymi nieplanowanymi wydatkami.

Jak zwykle w tej sytuacji powraca klasyczny znak zapytania: po co zbudowano duże i nowoczesne gimnazjum w Dopiewie? Na odpowiedź nie ma co jednak liczyć...