Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Smród w Dopiewie

Mam pytanie czy pan wójt i urzędnicy gminni nie czują smrodu który wita wszystkich pasażerów dworca PKP w Dopiewie. Przecież Urząd Gminy znajduje się na linii tego smrodu.
Smród ten pojawiał się zawsze w weekendy i w godzinach późno-popołudniowych, a obecnie nawet w godzinach porannych. Czy Dopiewo musi kojarzyć się wszystkim ze smrodem.
Jaka to wizytówka Dopiewa.

Ty tak na prawdę?

Wy tak na prawdę? czy miastowym sie tylko wieś kojarzy z spokojem,cichym domkiem na wsi zeby mieć sklep obok siebie z pięknym ogródkiem? wieś to tez rolnictwo i na każdej wsi od czasu do czasu śmierdzi inaczej gdy jest wywożony gnój a inaczej gdy rok czy 2 był nawóz chemiczny na całą gmine było czuć z Konarzewa ;) juz jest jedna miejscowość którą nazwano Debilówke bo ludzie zamiast cieszyć się życiem to przypierniczają się o wszystko i wszystkim

Nie tylko w Dopiewie,ale i w

Nie tylko w Dopiewie,ale i w Konarzewie i Stęszewie również śmierdzi. Ok jesteśmy na wsi,ale gospodarze przesadzają. Chcecie wyrzucać obornik to wrzucajcie go sobie w domu,a nie że cały smród roznosi się dookoła gminy! Powinny być wlepiane ostre kary takim bambrom śmierdzielom!

Smród w Dopiewie

Smród w Dopiewie nie jest związany z działalnością rolniczą, tylko z zakładem utylizującym uszy świńskie czy coś w tym rodzaju, po drugiej stronie torów. Dlatego na dworcu "na dzień dobry" non stop "daje".

Komentarz do MIASTOWYCH

Uśmiałam się ,że hej .. Jak tak MIASTOWI narzekają na Wieś ... to może powinni wrócić tam skąd przyszli ? Problemu smrodu nie będzie ... ale nie ... bo w mieście jest drogo ,a w gminie tanio ... Jakoś musicie to przeboleć ! A marcheweczkę to byście chcieli EKOLOGICZNĄ chrupać co nie ??? Co za ludzie !!!!! Szkoda czasu na komentowanie !

PożalSięBoże

Pora edukować nasze ubogie w podstawową wiedzę społeczeństwo, ciemnogród !!!

Rolnictwo i ogrodnictwo, rybołówstwo czy łowiectwo inne dziedziny gospodarki dostarczające produkty żywnościowe takie to nie supermarket, gdzie pani ewentualnie przeleci podłogę śmierdzącym mopem, bądź po drapaniu w tyłku będziemy przebierać fasolkę.

A jak komuś wygodniej, kup bilet na Marsa i finito !

Smierdzi wszędzie

Nawóz (jaki by nie był) zawsze będzie śmierdział, bo taka jego natura. To co z nas wychodzi też lawendą nie pachnie. I lepiej że śmierdzi, bo przynajmniej wiemy że mamy do czynienia z nawozem naturalnym. Szkodliwa chemia nie śmierdzi, a szkody wyrządza żywym organizmom nieodwracalne. Proponuję Pani Innej aby zajrzała do jakiejkolwiek przetwórni drobiu, mięsa, mleka czy pieczarek. Utrata apetytu gwarantowana. W miastach też śmierdzi, tyle że spalinami. Turyści z zachodu pieją z zachwytu jadąc przez Polskę samochodem, bo na szybach rozbijają się owady, i słychać ptaszki. U siebie już wytruli wszystko. A świnki hoduje się tak jak drób w cyklu zamkniętym (coś o tym wiedzą mieszkańcy Więckowic). Tak więc reasumując, wolę że śmierdzi dwa dni kurzym nawozem, niż cały rok tablicą mendelejewa. A co do kar i "bambrów śmierdzieli" to wystawiasz sobie inna panno sama laurkę z wychowania i dobrych obyczajów.

To po co sie wprowadzasz?

Po co sie wprowadzasz? chyba jest jasne ze jak są żniwa i to będzie kurz a później trzeba rozwalić gnój na polu to jest chyba oczywiste tak się dzieje od kilkunastu,kilkuset lat,TO JEST WIEŚ! trzeba było się nie wprowadzać na wieś wy naprawdę z Debilówki i nowi mieszkańcy gminy uważacie sie za nie wiadomo kogo najlepiej żeby gmina była pod wasze najmniejsze potrzeby,naprawdę przestańcie wielcy mieszkańcy miasta Poznań czy skądkolwiek jesteście pisać na tym forum robicie nie potrzebne dyskusję na temat który jest oczywisty jest wieś są krowy,świnie,żniwa itd jest tez smród,zajmijcie sie własnymi problemami,nie było was nie było problemu ale wielcochrabstwo przyjechało i już chce zmieniać wszystko lepiej zajmijcie się swoim życiem i zobaczcie czy was żony lub mężowie nie zdradzają z sąsiadami obok ;) jak będzie zima to tez będziecie się rozpisywać czy w naszej gminie czasem nie jest za zimno? ;D

A byliście ostatnio na dworcu

A byliście ostatnio na dworcu w Poznaniu, tam to dopiero jest smród. Burgery, z macka, kurczaki z kejefsi i tym podobne, dosłownie masakra i jeszcze ci ludzie. Chodzą, biegają, gadają - powinny być kary i mandaty.... A jak się wyjdzie na zewnątrz to już w ogóle szkoda gadać, hałas samochodów, tramwajów i spaliny. Ludzie normalnie przesadzają, powinny być kary za jazdę samochodem przez miasto bo wydziela spaliny ....

Smród

Panie i Panowie to jakim cudem w kraju z rolnictwa słynącego jak Holandia gdzie pracowałem przez 10 lat ani minuty smrodu z pola nie uświadczyłem ?
Naprawdę proszę o niepisanie głupot, że ten zapach to normalka - bo tak nie jest...

Dobre praktyki a smród

Według wydanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska KODEKSU DOBREJ PRAKTYKI ROLNICZEJ:

optymalnym terminem stosowania obornika jest wczesna wiosna; obornik może być wywożony również w okresie późnej jesieni pod warunkiem, że będzie natychmiast przeorany;
należy unikać wywożenia obornika w okresie późnego lata lub wczesnej jesieni z uwagi na możliwe straty azotu zarówno w formie gazowej (amoniak) jak i w formie przesiąków do wód gruntowych (azotany);
największa emisja substancji odorowych następuje w chwili rozprowadzania odchodów zwierzęcych (obornika/gnojowicy) na polu i zapach może być wyczuwalny na dużą odległość, w zależności od rodzaju odchodów, warunków pogody i używanego sprzętu;
w celu ochrony powietrza gnojowicę i obornik najlepiej wywozić na pole w czasie pochmurnej pogody, używając rozstrząsaczy i beczkowozów; gnojowicę i gnojówkę powinno się wprowadzać pod powierzchnię nieobsianej gleby lub w międzyrzędzia roślin uprawnych za pomocą węży rozlewowych, wyposażonych w odpowiednie końcówki; nie należy dopuszczać do przeładowania rozstrząsaczy obornika lub przepełnienia beczkowozów, aby nie następowało zanieczyszczenie dróg w czasie transportu na miejsce przeznaczenia.

Sprostowanie

Poruszając ten wątek nie miałem na myśli smrodu obornika bo to jest w pewnych okresach normalnością na wsi i jest to smród który można wytrzymać, ale chodziło mi o smród z firmy która znajduje się w GS i daje popalić przez cały rok. Spróbujcie zrobić grilla i zaprosić gości- szybko pójdą do domu.

...

" wy naprawdę z Debilówki i nowi mieszkańcy gminy uważacie sie za nie wiadomo kogo najlepiej żeby gmina była pod wasze najmniejsze potrzeby" - a kim ty jesteś? Starym, sfrustrowanym mieszkańcem, który w przeciwieństwie do wielu innych starych mieszkańców nie dorobił się na sprzedaży działek nowym? To pewnie ich też nienawidzisz. Tak samo jak tych nowych. Współczuje topienia się w nienawiści.

Wyjaśnienie do Krzys

Krzys chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Przejdź się w sobotę albo w niedzielę na ul. Leśną to poczujesz o czym my mieszkańcy tej ulicy mówimy. Z tego co widzę po Twoim wpisie to jesteś naprawdę sfrustrowanym człowiekiem.

do tadkon

Z całym szacunkiem, ale przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź i tę, do której się odnosiłem. Przecież ja nie potępiam ludzi czepiających się smrodu tylko kolesia, który zieje nienawiścią do mieszkańcow, jak pisuje, "debilówki" i innych nowych mieszkańców gminy.

Firma utylizacyjna

O której firmie dokładnie myślisz "tadkonie" ?

Zakład Produkcji Serów i Pyz

Zakład Produkcji Serów i Pyz Marek Obłój ” mieszczący się na ul. Trzcielińskiej w Dopiewie .
Przy czym produkcji serów i pyz tam nie uświadczysz.

nieeee

Krzys uwierz mi ze gmina juz chce mi zabrać działkę i to juz chyba 7-10 lat o nią walczy :) jak nie pod wasze marne domy które co miesiąc trzeba by remontować to pod drogę i u wierz mi ze chociażby mieli mi dawać 100 tys za 1 działkę to jej nie odsprzedam właśnie dlatego ze wprowadzają sie tutaj ludzie twojego pokroju ;) zajmujecie się smrodem a zajmijcie się licznikami w samochodach bo coraz więcej przypadków gdzie ktoś idzie ulicą(chodzi o miejsca gdzie nie ma chodnika) a pędzicie z telefonem przy uchu i nawet nie potraficie sie zatrzymać gdy jedzie samochód z na przeciwka tylko pędzicie wprost na osoby które idą drogą,mi to obojętnie możecie mnie rozjechać ale szkoda mi dzieci które chodzą a wy jedziecie na te osoby z 100k/h niestety zrobię się chyba chamskim sąsiadem kupie kamerę i będę każdą przekroczoną prędkość na danej ulicy zgłaszał na policję :) a to tylko dla tego żebyście się zastanowili nad sobą

uszy

Mieszkalem kilka ladnych lat w Dopiewie i nawet pracowalem w piekarni przy GS i uwierzcie ze ten zapach to jest z firmy ktora produkuje suszone swinskie uszy (np. dla psow) i zamiast zapachu chlebka czy drozdzowek walilo padlinom ,nawet pisalem do UG i stwierdzili ze wszystko jest w porzadku ,firma spelnia wszystkie wymogi itp. a smrod do dzisiaj i zapewne jeszcze bardzo dlugo zostanie

Firma

Jak takie rzeczy się tam dzieją to ja zawiadamiam media

Media

Witam Państwa,
Przeczytałam z uwagą wszystkie wpisy i komentarze. Bardzo wszystkim Państwu - wdychającym smrody i przykre zapachy współczuję . Niestety w Skórzewie mamy podobny problem z zapachami i uciążliwym hałasem wydobywającym się z pobliskiego zakładu przetwórstwa. Temat jest już pełnoletni i doskonale znany w Urzędzie Gminy- właściciele zakładu od wielu lat nie mogą poradzić sobie z dymem wędzarniczym roztaczającym się nad okolicą i hałasem wydobywającym się z ich wentylatorów - co bardzo obniża jakość życia mieszkańcom. ( Niektórym tak obniżyła, że albo się wyprowadzili, albo nie zdążyli - poumierali ) W przeciwieństwie do wielu, staraliśmy się drogą ugodową, bezpośrednio z właścicielami , bezpośrednio z władzami gminy , grzecznie - bez obrażania czyjejkolwiek godności, znaleźć rozwiązanie problemu. Chodzi nam tylko o "wyciszenie" wentylatorów i " nałożenie" na kominy specjalnych osłon, które będą redukowały wciskający się do mieszkań dym , zapach wędzonki , grila itp. Jak Państwo się domyślacie, właściciele firmy nie reagują , gmina umywa ręce zasłaniając się przepisami dot. norm . Mogłabym zacytować poprzednią Pana/Panią Ja: " stwierdzili ze wszystko jest w porządku ,firma spełnia wszystkie wymogi itp. a smród do dzisiaj i zapewne jeszcze bardzo długo zostanie..." Sytuacja wydaje się patowa , a my nie chcemy likwidacji zakładu tylko jego modernizacji ! :-)... Zastanawiam się , czy w tym kraju wszystko musi być nagłaśniane w mediach typu gazety i TV by móc cokolwiek pozytywnie rozwiązać ? Czy inaczej już nie można ? Jeśli tak, to proszę o namiary do zainteresowanych problemem ( Pani redaktor Jaworowicz adres już mam :-) Miłego, spokojnego popołudnia .

Gmina

To jest niby miasteczko które jest niby gmina i nie powinno tak być a nie wies... Ja wiem :) To zule spod starego Dino tak smierdza. Piją nawet w niedzielę na legalu i nikt nic nie mówi że miejsce publiczne. To pokazuje że to jadnak wieś bo policja, straż nic z tym nie robi... W innej podobnej miejscowości to niedopomyslenia.

prawie kupiłam działkę w

prawie kupiłam działkę w Więckowicach .. i nagle wyskoczył mi artykuł o fimie , która zajmuje sie ubojem świń..i to w Konarzewie.. a smród po Więckowice i Sierosław...Amerykański koncern który przejmuje stare pegieery i to stąd ten smród!! Animex sp.z o o .. to nie zwykły gnój na polu... poszukajcie w sieci o protestach mieszkańców Więckowic i innych okolicznych miejscowości ..a Ci nadal bezkarni .. :( smród jak smród ale te biedne zwierzaki .. no mam ciarki myśląc, że po jutrze miałam podpisywać umowę...

Więckowice kiedyś były

Więckowice kiedyś były potocznie nazywane Byczogrodem z uwagi na hodowlę krów w zabudowaniach po PGR. Nie wiem czy nadal hodowla istnieje bo nie przejeżdżam tamtędy ostatnio ale zapachy były "niebiańskie"...

Mieszkam w Konarzewie i na

Mieszkam w Konarzewie i na pewno nie ma tutaj smrodu.
Może chodzi ci o smród kurzych odchodów w okresie wiosenno-letnim,który rozchodzi się od Dopiewa po nawet Skórzewo, ponieważ rolnicy wywalają ten jeszcze niekiedy ciepły odór na pole przy drodze głównej z Dopiewa do Dąbrówki a powinni może wywalać to u siebie pod domem? No mniejsza o to. W Więckowicach nie tyle co śmierdzi,co w okresie letnim jest pełno much, które są naprawdę uciążliwe. Więc nie rozumiem twojego rozumowania a propos prawie kupienia działki w Więckowicach ale śmierdzi od firmy ubojnej w Konarzewie.

Padlina z GS

Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem kolega pisze o smrodzie z GS KTÓRY PRZEANIA Z PODWÓRKA NIE WAŻNE CZY MIASTOWEGO CZY KOGOŚ ZE WSI! Jest lipa z tym smrodem od dawna na leśnej i podejrzewam ze jeszcze długo bedzie waliło tymi uszami albo komuś puszcza nerwy

smierdzi...

nie.tyllo na lesnej w dopiewie ale przy pomyslnych.wiatrach zapachyz przetworni niosa sie dalekooo zanosi sie na to ze bedziemy mieli w dopiewie kolejnego smierdziela wytwornie mad bitumicznych ma powstac obok wysypiska smieci wiec drodzy mieszkancy czas troche poprotestowac tak samo jak ludzie z dabrowki przezmierowa iinnych miejscowosci nie pozwola sobie na wcisniecie niechcianego smierdzacego sasiedztwa.Asmrod obornika czy innych nawozow naturalnych to pikus przy wytworni bitumitu

smród

Władze gminy są naprawdę odporne na smród. W środę w godzinach urzędowania tak śmierdziało z firmy p. Oboja ( GS ), że wysiadając z pociągu aż cofało człowieka do środka pociągu. Komentarze pasażerów w pociągu są odpowiednie do tego co czują przejeżdząjąc przez Dopiewo. A wójt i radni są bezradni.

Fetor

Nie ma jak to wcinać schaboszczaka jednocześnie wciągając nozdrzami taki fetor - BEZCENNE

Bezradność

Widać że obecna rada gminy i pan wójt są bardziej tolerancyjni wobec firmy śmierdzącej z GS Dopiewo, ponieważ za poprzedniej władzy śmierdziało tylko w weekendy i popołudniami, a obecnie śmierdzi już od rana i prawie codziennie. I co na to wójt i radni....... bezradni.

Wójt nie mieszka w Dopiewie

Może jak by mieszkał to by się zajął tematem. A tak wsiada w auto i rura. To jest zasadniczy problem, kiedy się wybiera Wójta, który nie jest trwale związany z gminą (nie ma kochanki ect.) A co ważne akurat w tym przypadku; właściciel "uszalni" ma dojście do grupy trzymającej władzę . Niech smród będzie z Wami.................