Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Jeśli jeszcze raz będziesz tak zapier...

W specyficzyny sposób odbywa się tzw. komunikacja w Dąbrówce pomiędzy mieszkańcem niezadowolonym ze sposobu jazdy samochodem innego mieszkańca. Na jednym z samochodów ktoś przykleił kartkę z przekazem skierowanym do kierowcy, który rzekomo przekracza przepisy w strefie zamieszkania...

no i ?

i co w tym złego ? każdy rodzaj presji wywieranej na idiotów z kierownicą jest OK.
Choć osobiście jestem za robieniem zdjęć kierowcy i samochodu z widocznymi numerami i umieszczaniem ich w necie. Niech sąsiedzi widzą kto mieszka koło nich i jak szanuje ich bezpieczeństwo, spokój i porządek /problem kurzu/

Wielu ludzi by się zdziwiło :)

Niestety takie kartki można

Niestety takie kartki można by przykleić również na sporej ilości samochodów na osiedlach w Skórzewie. Omijanie progów chodnikiem i rozwijanie prędkości przy których przejeżdżanie przez progi wznieca snopy iskier to nic nowego... Dodatkowo zmieniła się organizacja ruchu i wszystkie skrzyżowania są równorzędne czego spora grupa osób jeszcze nie zauważyła - do pierwszego wypadku.

Hehe

I znow holota z Debilówki

Marudery

Najgorsi są kierowcy co faktycznie główną ulicą jadą 20 km/h zaprawdę to winno być karane ....

W Skórzewie nie ma już

W Skórzewie nie ma już głównych ulic na osiedlach bo wszystkie skrzyżowania są równorzędne. Prędkość została ograniczona do 30km/h. Faktycznie jak będę jechał 40km/h zamiast 20km/h na osiedlowym odcinku gdzie mam 500 m do domu to zyskam 5 sekund. Nie no to warto... Poza tym jak ktoś mi wyleci na drogę np dziecko lub auto wyjedzie z prawej zgodnie z przepisami będzie miał pierwszeństwo to łatwiej zahamować hmm niech się zastanowię chyba jednak bilans przechyla się na korzyść jechania trochę wolniej niż szybciej.
Pamiętajcie tylko spokój może nas uratować. Polecam się nie śpieszyć, jeździć wolniej a jak nam to wejdzie w krew to jazda będzie sprawiała przyjemność będzie mniej wypadków. Jak mówią statystyki dziennie podkreślam dziennie w Polsce ginie 15 osób a 110 zostaje poważnie rannych. Jesteśmy beztroscy dopóki taka tragedia nie dosięgnie bezpośrednio nas lub naszych znajomych...
Ale się rozpisałem...
Miłego dnia :)

jak widać

jak widać po raz kolejny mieszkańcom Debilówki (idealna nazwa) znów coś nie pasuje.
Do człowieka od ogłoszenia - w takim razie pilnuj swojego dziecka,aby nie wleciało ono na ulicę podczas, gdy ty będziesz sobie gadu gadu z sąsiadką. To działa w dwie strony.

wahala

rozumiem że tobie pasuje gdy ktoś jedzie 40-50 km/h po gruntowej drodze podczas gdy znaki pozwalają na 20-30 km/h ?

A skąd wiesz że on ma dzieci?

A skąd wiesz że on ma dzieci? Ja nie mam co nie zmienia faktu że mam wyobraźnię i wolę jechać wolniej żeby zagrożenie mnie nie zaskoczyło. Po co ryzykować dla tych parudziesięciu sekund wcześniej w domu. Chyba lepiej być w domu trochę później a dotrzeć do niego w jednym kawałku.
Pozdrawiam

...

moze na tych debili ktorzy tak zasuwaja po drogach "osiedlowych" wystarczy poprostu nacisnac stop jadac przed takim ty masz kase na zrobienie a te polglowki moze czegos sie naucza nie raz tak robilem choc by przy auchan

Radzę powtórzyć bądź nauczyć

Radzę powtórzyć bądź nauczyć się interpunkcji oraz poprawnego wysławiania się w ojczystym języku.
Po drugie-żeby czasem ktoś tobie tak nie zrobił,wtedy biedny kolego nie wypłacisz się.
Po trzecie-ludzi z Dąbrówki nie nauczysz.

?

Zarówno tekst "listu" jaki i forma nie do zaakceptowania.
Jeżeli już zidentyfikował samochód to i zapewne własciciela lub kierowcę - zatem zasadnym byłoby bezpośrednie zwrócenie się do "winowajcy".
W innym przypadku i "kultura" autora listu i prawdziwość sytuacji jak i "prawidłowa" ocena sytuacji przez autora jest mocno wątpliwa.

To jest dość złożona sprawa.

To jest dość złożona sprawa. Czasami też się zastanawiam czy zwrócić uwagę czy nie... Po co ma później delikwent patrzeć na Ciebie spode łba. Ale trzeba zwracać uwagę nie można ignorować takich zachowań bo później to może do nas wrócić.
Czasami jak zwrócisz uwagę to normalny człowiek przeprosi i i jest ok a jak trafisz na szaleńca to można dostać wyrafinowanymi słowami i może jeszcze bezpośrednio po twarzy...
Miałem taką sytuację kiedyś że koleś codziennie dzień w dzień wcześnie rano czy lato czy zima odpalał swojego rzęcha i szedł do domu i tak przez 10 minut auto chodziło. Nie rozumiem po co to robił, pewnie nie wiedział że to zabronione prawnie i zatruwa środowisko i może komuś przeszkadzać. Najprawdopodobniej jest ignorantem. Wiele razu chciałem mu po prostu tym autem odjechać za zakręt lub zwrócić uwagę. W końcu wydrukowałem ładną grzeczną karteczkę z paragrafami na potwierdzenie mojego zdania i Pan przestał czynić zło. Ja jestem spokojny a i on zrozumiał.

...

nie wiem dlaczego mówicie debilówka... mieszkają tam tacy sami ludzie jak wszędzie indziej fakt zdarzają sie idioci jak z resztą w każdej innej miejscowości czy to Skórzewo dąbrowa Zakrzewo a o samym poznaniu nie wspominając mieszkałem długi czas w poznaniu i ludzie są nie do porównania np co do Dopiewa każdy jest życzliwy w dąbrówce jest tak samo jak trafisz na normalnych ludzi ale niestety dużo jest właśnie poznaniaków którzy myślą że wszystkie rozumy pozjadali bo "bogaci" i to najczęściej są idioci i nie tylko chodzi mi tu o jazde samochodem...

taa Dopiewo....

Akurat Dopiewo to kompletnie inny świat w naszej gminie,chodząc tam ludzie się na Ciebie patrzą jakbyś coś złego zrobił co do Dąbrówki to ludzie się uważają za pępki świata,każdy się wymądrzą każdy chce mieć więcej przywilejów najlepiej żeby sklepy stacja,przystanki autobusowe i na pociąg były blisko ich domów,ciągle narzekają i narzekają jak nie na hałas to na smród(chociaż przeprowadzili się do wioski) najlepiej żeby nikt w okół ich nie mieszkał bo liczy się spokój,najlepiej tez żeby nikt nie chodził po Dąbrówce bo każdy to morderca i złodziej a jak ich dziecko się gdzieś bawi to również pedofil i porywacz,Drodzy mieszkańcy Dąbrówki zamiast narzekać zróbcie coś pożytecznego dla innych mieszkańców gminy i się wyprowadźcie bo od kiedy jesteście ciągłe narzekania,kradzieże i kłopoty(np.z nową drogą wzdłuż torów którzy "wielcipanowie" sobie zażądali bo nie chce im się jechać 5 min dłużej do domu)

eh

Gdybym sprowadzając się 5 lat temu do dąbrówki przeczytał to forum, chyba bym się nie zdecydował... Takiej ilości pierdolin i jadu jakie przewijają się przez to "miejsce" nie widziałem nigdzie. Na szczęście życie realne Dąbrówki i okolic ma się nijak do tego wirtualnego. W przeciwnym razie żył bym w piekle.

Hejt

na forach zazwyczaj wypowiada się ta sama mała grupa zbzikowanych hejterów tylko pod innymi nickami..
Dąbrówka jest wspaniała i cudnie się tu żyje a oszołomy są wszędzie wiaruchna papapa

mam swoich faworytów

wg mnie grupę hejterów stanowii mniejsza część sfrustrowanych "rdzennych" mieszkańców i wynajmujących mieszkania czasowo.
Sfrustrowani rdzenni to tacy którzy mieli na tyle mało rozumu że posprzedawali swoje pola na działki za 10 zł/m2 i forsę przepili a teraz nie mogą przezyć że ziemia jest za 200zł m2. Nie mogą też przeżyć że przyszła cywilizacja :)

Prawie żaden z nowych mieszkańców taki nie jest. Każdy z nas wiąże się z tym miejscem na dłużej /może i całe zycie/ i zależy mu na tym aby żyło się tu nam lepiej, estetyczniej, bezpieczniej i wygodniej.

Owszem,życie realne dąbrówki

Owszem,życie realne dąbrówki jest jak najbardziej pokazane tutaj,na forum.
I nie jest wszystko pięknie i ładnie.
Nie oszukuj siebie i innych.
Chcecie wszystkiego robiąc z siebie-czyli mieszkańca dąbrówki niewiadomo jakie panisko.
A przede wszystkim naucz się pokory i spójrz na siebie oraz innych mieszkańców tej wioski okiem innym,ludzi którzy mieszkają obok/niedaleko dąbrówki i którzy WIDZĄ jak naprawdę się dzieje.

A może te głosy zachwytu są

A może te głosy zachwytu są od dewelopera ukrytego pod różnymi nickami :P

ad mam swoich faworytów

Treść Twojego komentarza pozwala na jednoznaczną ocenę Twojej osoby. Modelowy mieszkaniec Dąbrówki z forum.
"Rdzenni, którzy przepili kasę ze sprzedanego pola, nie mogą przeżyć, że przyszła cywilizacja."

Jeżeli Ty reprezentujesz tę cywilizację, to naprawdę kiepsko będzie się żyło w Dąbrówce. Buta, buta i jeszcze raz buta.
Przykro się to czyta i przykro jest mieć świadomość, że tacy ludzie budują społeczność Dąbrówki.

ciekawe

widzisz mądralo, a gdzie wyczytałeś że mam coś wspólnego z Dąbrówką ?

Smieszą mnie ludzie, którzy atakują innych ludzi chcących wiecej dla swojej miejscowości, dla dzieci czy dla lokalnej społeczności. Ciężko mi wyobrazić sobie logike kogoś kto ma pretensja że ludzi echcą chodniki, oświetlenie ulić, drogi, kanalizację. A niby co w tym złego, płaca podatki to wymagają, proste. Dodatkowo stanowią bardzo duzy /z roku na rok większy/ procent mieszkańców gminy i płatników podatków wiec wiadomo ze będą rosły wydatki gminy w tej lokalizacji.
Jesli ktoś nie rozumie dlaczego gmina ponosi/poniesie większe wydatki na Dąbrówką niz na Gołuski to cóż :) Dabrówka nie jest żadnym pępkiem świat ani nawet gminy. prosta demografia gminy pokazuje jak i gdzie będą się kształtowały wydatki gminne w poszczególnych miejscowościach.

A jeśli jesteś taki obrażony na posta przerysowującego obraz niezadowolonego mieszkańca rdzennego i takiś wrażliwy to wskaż mi proszę twoje posty w których wykazałeś się podobną wrażliwością gdy padały inne obraźliwe określenia np Debilówka. Czekam :)

do do dżordż

No tylko potwierdzasz moje słowa - dzięki :)
Przy okazji pozdrawiam ludzi którzy mieszkają obok/niedaleko dąbrówki z naszego piekła/matrixa. Może kiedyś i nam będzie dane doświadczyć tego oświecenia i ZOBACZYMY co się naprawdę dzieje. Póki co pozostaje nam żyć w tej strasznej społeczności i uczyć się cnót od okolicznych mieszkańców, którzy powinni być dla nas wszystkich wzorem do naśladowania.

Piekło matrix :)

@dżordż

"Przy okazji pozdrawiam ludzi którzy mieszkają obok/niedaleko dąbrówki z naszego piekła/matrixa"

Tej dżordż ty tak serio czy może coś dolega? Może od tych internetów coś ci się zlasowało i masz jakieś paranoje. Odstaw kompa/tableta i daj se luz człowieku nikt przecież nie zmusza do czytania :))) Polecam książki, rower, bieganie itd.

:)

Przeczytaj całość i posta do którego się odniosłem. Następnym razem zmniejsze nieco może poziom ironii, żeby każdy mógł zrozumieć. Ja polecam motocykl, gitarę i łowienie ryb :)

Jak widać ty dżordż

Jak widać ty dżordż jesteś wszechwiedzącym,nie nauczonym pokory,luzu a muszącym zawsze dorzucić swoje 3 grosze człowieczkiem zamieszkującym tą biedną, jakże nieprzyjazną mieszkańcom dąbrówki gminę.

do ninki

Pozdrawiam internetowego psychologa :)) Tak mnie rozgryźć...

Coż-dużo nie trzeba

Coż-dużo nie trzeba,aby rozgryźć ludzi takich jak ty.

A to Polska właśnie

I oto z tematu o idiocie który nie przestrzega przepisów zrobiła się gminna pyskówka ludzie wyluzujcie trochę .
Tylko sobie dogryzać potraficie..?

refleksja

Mieszkam w Dąbrówce od lutego i nie wiedziałam że jest tak źle. .coś mnie musiało oślepić, że nie zauważyłam w jakie bagno się pakuje...A tak na serio to mieszka tu się super porównując do Poznania Nie czuję że mieszkam w "debilówce" i jest mi przykro gdy coś takiego czytam Rozumiem że to osoby z poza D. to wypisują Brzydko. ..fee..

nie rozumiem...

nie rozumiem skąd taka awantura, wzajemne hejtowanie...
Ktoś zaczął w tym wątku bardzo ważny temat. Szczególnie problemowy na osiedlu Nickla, gdzie i ja mieszkam, ponieważ tu nie ma (a przynajmniej w mojej okolicy) progów zwalniających ani niczego co mogłoby ludzi opanować.
To teren zamieszkały, rodziny z dziećmi, rowerzyści, spacerujący. Ograniczenie do 20 lub (jak w całej miejscowości max 40km/h).
Niestety spora (tak, spora) część ludzi przegina. Dam sobie ręce uciąć, że prędkości osiągają 70-80...
Pisanie, że "to trzeba pilnować dzieci", "to trzeba uważać", jest jawnym zgadzaniem się na łamanie przepisów. Po to jest ograniczenie, żebym nie musiał zastanawiać się czy ktoś mnie nie zabije bo o ułamek sekundy za późno spojrzałem w lewo/prawo. Druga sprawa to hałas który generują takie samochody.
Taki temat powinien spowodować zebranie się ludzi i jakieś działanie w tej sprawie, podpisanie podania do Gminy o spowolnienie kierowców, przysłanie patroli, cokolwiek. Ale po co... lepiej sobie w internecie oczy wydrapywać. Ciekaw jestem co powiedziałby jeden z drugim, gdyby jego/ją takie pędzące auto potrąciło, albo spowodowało inny wypadek.
Sami dajemy przyzwolenie na to co się dzieje.