Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa

Zbigniew Kopras z Fiałkowa chce pozyskać środki na stworzenie Muzeum Polskiej Motoryzacji z prawdziwego zdarzenia. Zanim to nastąpi chce zebrać „mniejsze” pieniądze, żeby eksponaty mogły tego momentu doczekać i długo cieszyły oczy miłośników motoryzacji.

Nadrzędnym celem mojego projektu jest wybudowanie „Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa” w Fiałkowie pod Poznaniem. W kompleksie planowane jest Muzeum Polskiej Motoryzacji oraz jedyna w Polsce (a piąta w Europie) szkoła z internatem, kształcąca mechaników motocyklowych i rekonstruktorów starych pojazdów. Pragnę, aby to nowoczesne centrum edukacyjne stało się kuźnią wysoko kwalifikowanych rzemieślników, którzy będą wizytówką polskiego szkolnictwa zawodowego.

Aby wspomóc realizację zadań projektu w lutym 2016 roku powstała Fundacja „Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa”. To wielki krok, który ułatwi pozyskiwanie osób i funduszy. Jednak czas nagli i zanim fundacja rozwinie skrzydła priorytetowym zadaniem jest wybudowanie pomieszczenia garażowego dla kilkuset pojazdów, które stoją pod chmurką i czekają na odrestaurowanie. Odpowiednie zabezpieczenie tych perełek polskiej motoryzacji pozwoli im dotrwać momentu, gdy trafią do Muzeum Motoryzacji.

Osobiście bardzo lubię i cenię od lat działalność pana Zbyszka i szczerze zachęcam do wsparcia jego inicjatywy.

Wsparcia finansowego można dokonać za pośrednictwem platformy croudfundingowej PolakPotrafi.pl:
https://polakpotrafi.pl/projekt/twoj-wklad-w-histo...

Projekt zostanie ufundowany jeśli do godz. 12:00 15.08.2016 otrzyma co najmniej 38.000 zł wsparcia.

W ramach wsparcia finansowego (w zależności od kwoty wsparcia) można otrzymać atrakcyjne podziękowanie np. vouczer na usługi mechaniczne w warsztacie Zbyszka, tabliczka pamiątkowa z nazwiskiem fundatora usytuowana na pojeździe albo kalendarz z kolekcją pojazdów pana Zbyszka.

Pozostałe linki:

Stówa poszła. Byłem w sobotę

Stówa poszła. Byłem w sobotę u Pana Zbyszka i bardzo sympatycznie oprowadził mnie po swojej kolekcji. Poświęcił mi swój czas bez żadnego zająknięcia i zasypał gradem ciekawych informacji i anegdot. Polecam :)

Duży sponsor

Obawiam się, że z powodu sezonu ogórkowego (wakacje) odzew na akcję może być dość słaby. Panu Zbyszkowi i jego inicjatywie przydałby się jakiś większy, konkretny sponsor tytularny. Wszak dużych korporacji motoryzacyjnych ze sporymi budżetami na marketing nie brakuje... Dlatego już sam fakt dzielenia się tą informacją ze znajomymi może odnieść pozytywny efekt.