Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Prośba o pomoc dla pogorzelców z Palędzia

W sobotę 18 czerwca przed południem spłonęło całe poddasze domu jednorodzinnego w Palędziu. W zasadzie cały budynek nie nadaje się do zamieszkania bez gruntownego remontu. Jest gorąca prośba związana ze zbiórką niezbędnych rzeczy dla poszkodowanych.

W wyniku pożaru ucierpiała rodzina z pięcioletnim chłopcem. Szczęśliwie obyło się bez ofiar, ale majątek rodziny został zniszczony przez ogień.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce im. Kawalerów Orderu Uśmiechu razem z dyrekcją podjęła decyzję o zbiórce ubrań i najpotrzebniejszych rzeczy dla pogorzelców.

Potrzebne są:

  • ubrania dla chłopca w wieku 5 lat
  • zabawki i książki
  • koce, posciele, bielizna pościelowa, ręczniki (raczej przedmioty nowe)
  • meble dziecięce - w dobrym stanie

Informacja od poszkodowanej rodziny:

Przez weekend otrzymalismy już dużo ubranek i pościeli. Prosimy nie kupować pościeli, ubranek gdyż to już na ten moment mamy, prosimy bardzo skrępowani w całej tej sytuacji o wsparcie finansowe...

Zbiórka będzie odbywała się w szkole przy portierni od poniedziałku.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć rodzinę pieniędzmi prosimy o wpłaty na konto Rady Rodziców koniecznie z dopiskiem „dla poszkodowanych w pożarze w Palędziu”.

Nr konta:
70 1020 4027 0000 1202 1191 7947

Rada Rodziców przekaże wszystkie zebrane tak środki bezpośrednio poszkodowanym.

Numer konta Rady Rodziców można zweryfikować np. tutaj http://dabrowka.edu.pl/rada-rodzicow albo tutaj http://www.radarodzicow.edu.pl/

Informacje o sobotnim pożarze:

zbiórka

z tego co słyszałem to wczoraj też ksiądz mówił że będzie zbiórka w następną niedzielę

Przelew poszedł

Brawo Rada Rodziców za szybką reakcję. Trudno mi sobie wyobrazić co przeżywa rodzina poszkodowanych...

To bardzo życzliwi ludzie

To bardzo życzliwi ludzie, myśle że można pomóc również poprzez polecanie ich usług (Wulkanizacja http://pitstop-paledzie.pl/). Mam nadzieje ze dom był ubezpieczony, tak czy inaczej na pewno warto dać jakikolwiek grosz bo wydatków jest mnóstwo. Myślę że warto pojechać i spytać co jest na dany moment potrzebne (są cały czas na miejscu).

Aktualizacja

Wielkie podziękowania dla wszystkich angażujących się w pomoc poszkodowanym. Sprawy toczą się dość szybko dlatego teraz jest prośba aby już więcej darów rzeczowych nie przekazywać, bo rodzina otrzymała ich pod dostatkiem. Jednak rodzina nie ma gdzie mieszkać i tak naprawdę każdy grosz się liczy. Dlatego jeśli ktoś chce wspomóc poszkodowanych to najlepiej finansowo. Konto Rady Rodziców zostało podane już wyżej przy czym ważne, aby pamiętać o tytule przelewu "na ofiary pożaru w Palędziu". Do pomocy włączyła się także Caritas przy kościele w Dąbrówce oraz OPS.

pomoc gminna

mamy jakieś informacje jak w pomoc zaangażowała się gmina ?
Nie wiem jakie są możliwości prawne , niech się wypowie może jakiś urzędnik.

Nie mniej zawsze w takich przypadkach są szybkie zapomogi potrzebne choćby na koszty zabezpieczenia, zanim ruszą ubezpieczenia, może zwolnienie z lokalnych podatków itp.

To są jedni z NAS i chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko zaangażowaniu gminy w pomoc.

Druga sprawa to tak jak pisał kolega wcześniej, korzystajmy z ich warsztatu oponiarskiego.
Po prostu dajmy im zarobić, to szybciej staną na nogi.

Akcja charytatywna w piątek

Rada Rodziców organizuje w piątek 24 czerwca 2016 r. akcję charytatywną połączoną ze zbiórką pieniędzy przeznaczoną dla poszkodowanych w pożarze. Masz czas i chcesz pomóc? Zapraszamy od 12:00 pod szkołę podstawową przy ul. Malinowej. Chcesz wspomóc organizatorów? Dzwoń: 602-294-094.

Źródło: http://www.radarodzicow.edu.pl/post/50

Piątkowa akcja cd.

Warto podkreślić, że informacja o piątkowej zbiórce rozeszła się błyskawicznie czego efektem jest zaangażowanie kolejnych osób i organizacji. Akcją zainteresowała się także jedna ze stacji telewizyjnych, która planuje zrobić reportaż z poszkodowanymi oraz będzie obecna na piątkowym pikniku pod szkołą. Jeśli ktoś ma pomysł na wzbogacenie pikniku proszony jest o kontakt pod telefonem podanym na ulotce. Warto też podkreślić, że w akcję włączył się parafialny zespół Caritas i to właśnie do puszek Caritas zbierane będą pieniądze dla poszkodowanych.

@mike zuk
Co do Twojego pytania o pomoc gminną to gmina aktywnie działa na tym polu poprzez podległą jednostkę czyli Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ponad 23 tysiące ze zbiórki

Z bardzo wstępnych i jeszcze niepełnych obliczeń wynika, że w akcji charytatywnej łącznie udało się zebrać:

  • Caritas (dwie parafie: Dąbrówka i Konarzewo) - ponad 12 tys.
  • kwesta pod szkołą - ponad 4 tys.
  • konto RR - ponad 6 tys.
  • festyn Gołuski - ponad 1 tys.

Z tego co mi wiadomo, to pogorzelcy uzyskali także jednorazową zapomogę z OPS oraz pomoc ze strony lokalnych firm. Poza wsparciem czysto finansowym pogorzelcy otrzymali także różną pomoc rzeczową i organizacyjną, zwłaszcza ze strony sąsiadów oraz pani sołtys z Palędzia.

Tym samym mieszkańcy naszej gminy pokazali, że potrafią bardzo sprawnie i hojnie pomóc sąsiadom w potrzebie :)

Dalej potrzebne jest wsparcie

Minął prawie miesiąc od pożaru domu naszego sąsiada. Dalej potrzebne jest wsparcie szczególnie finansowe, by rodzina do zimy mogła mieć dach nad głową. Informacja powyżej pokazuje o naszej ofiarności. Ale z powodu wakacji nie zapominajmy o nich. Jeżeli macie znajomych, firmy, znacie ludzi wrażliwych przekażcie im namiary na jedno z kont by pomoc naszej społeczności dla Państwa Łysiaków była jak najlepsza.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Dąbrówce
70 1020 4027 0000 1202 1191 7947

lub Caritas Parafii w Dąbrówce
57 9072 0002 2007  0702 8447 0002

Odwiedzajmy również ich warsztat mechaniki samochodowej i wulkanizację, by poprzez pracę mogli zarobić na nowy dom.

Proszę nie odbierać

Proszę nie odbierać negatywnie mojego pytania ale czy poszkodowani nie mieli ubezpieczonej nieruchomości?

Dom był ubezpieczony. Lecz

Dom był ubezpieczony. Lecz kwota ubezpieczenia jest zbyt niska by pozyskać nowe miejsce do życia. I bez kredytu też się na pewno nie obędzie. A w perspektywie zima.

Może jest to nie na miejscu

Może jest to nie na miejscu i owszem każdemu może się zdarzyć (odpukać), ale czy owi poszkodowani nie są z przesadnością traktowani? Znam parę osób, którym również jest potrzebna pomoc zarówno finansowa jak i psychologiczna,a jakoś nikt do nich pomocnej ręki nie wyciąga. Podobno poszkodowani mają swoją działalność,tak więc na chleb i potrzebne rzeczy zarobią a informacja o tym jest w pewnym sensie reklamą-czy dobrą i na pewno mającą na celu pomoc a nie wyłącznie reklamę? Nie życzę nikomu źle, ale nachalna prośba o pomoc nie jest również miłe widziana i uznawana za naciąganie.

warto pomagać

Nie widzę nachalności w tym, że osoba potrzebująca prosi o pomoc. Skąd ma wiedzieć, czy ktoś potrzebuje bardziej. Zawsze możesz enri pomóc komu chcesz. Jeśli znasz ludzi potrzebujących pomocy bardziej, możesz podzielić się tą informacją, aby inni pomagający też mogli wybrać. Poza tym pomoc krąży w świecie - Ci, którzy dziś otrzymują pomoc, jutro pomogą innym. Ci, którzy dziś pomagają, jutro mogą liczyć na pomoc w potrzebie. Dlatego warto pomagać i nie bać się, że będziemy zbyt hojni.

Wątpliwości

Wątpliwości enri zawsze są jak długo i w jaki sposób pomagać. Łatwiej jest dać jakiś grosz niż poświęcić im swój czas, a to też jest wsparciem. Dla mnie to sprawa wyjątkowa, tak jak ratowanie zdrowia i życia. Chcesz coś więcej wiedzieć o moich sąsiadach którym dom spłonął. Przyjedź do nich, porozmawiaj. Powiedzą jak się sprawy mają. Są otwarci na rozmowy również te trudne. Dzięki "polewka" za Twe słowa. Lepiej bym tego nie ujął.

Pomoc

Ja też uważam,że warto pomagać i pomagajmy w miarę możliwości każdego z nas.Nie ważne czy ktoś przekaże 1 zł czy 1000 zł ( grosz do grosza...) a dlaczego w ludziach jest tylko zawiści,że już tyleeee zebrali,że ubezpieczony dom itp. Jak ktoś nie chce pomagać,to nie, nie trzeba zaraz wyliczać ile już mają i co dostali.
Dobro powraca ? I pomaganie sprawia mi radość ?

informacje zwrotne

Pomagać warto i to jest bez sporu. Nie zgodzę się co do tematu innego. Nie zawsze pytania o ubezpieczenie, kwotę zebraną itp mają w sobie zawiść czy podobne uczucia.
Wg mnie ludzie którzy pomagają /w rózny sposób/ mają prawo do informacji, rzetelnej i najlepiej ze źródła jak się sprawy na dany moment mają. Co innego było na dzień po pożarze a co innego teraz gdy wecej spraw jest ogarniętych.

Sama wiesz że to akurat specyficzne miejsce stojące na miejscu planowanej nowej drogi. Wydaje mi się że gdyby na forum pojawiły się informacje typu:
- odbudowujemy dom w tym samym miejscu / musimy się przenieść w inne miejsce z powodu drogi
- z ubezpieczenia mamy kwotę X, ale walczymy dalej z ubezpieczycielem itp
- tyle potrzebujemy pilnie na zamknięcie jakiegoś etapu przed zimą
- tyle zebrano ze zbiórek
to nic złego by się nie stało a wielu nieporozumień można by uniknąć.

To oczywiście moje zdanie, szanuję jeśli ktoś ma odmienne i potrafi je uargumentować :)

Informacje

Informacje w Teleskopie z 19 lipca 2016 r - oglądać od 12:40 minuty
http://poznan.tvp.pl/26205483/18072016-godz2145

....

Akurat rodzina której spalił się dom sami pomagają innym wystarczy popytać, wiec nie dziwi mnie pomoc wielu osób :)

Informacje 2

Informacje w Telekurierze - od 7 minuty
http://poznan.tvp.pl/26237499/21072016