Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Droga wzdłuż torów - decyzja odmowna

Dla odcinka przyszłej drogi wzdłuż torów toczy się obecnie postępowanie administracyjne związane z tzw. decyzją ZRID. Parę dni temu pojawiła się decyzja starosty - niestety odmowna. Poniżej wyjaśnienie.

Treść decyzji:
http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=9161

Tekst przesłał mi mieszkaniec z Palędzia.

W Wydziale Dróg i Gospodarki Przestrzennej starostwa można zapoznać się z uzasadnieniem. Uczyniłem to 2 czerwca 2016 r. Oto istota rzeczy:

W uzasadnieniu napisano m.in., że:

Wniosek – złożony w imieniu Wójta Gminy Dopiewo przez pełnomocnika Marcina Matysika – nie spełnia wymagań formalno-prawnych. W szczególności lokalizacja inwestycji przy granicy terenów kolejowych stanowi istotne naruszenie art. 53 Ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym; /budowle i budynki mogą być usytuowane w odległości nie mniejszej niż 10 m od granicy obszaru kolejowego, z tym że odległość od osi skrajnego toru nie może być mniejsza niż 20 m./.

Ponieważ w terminie (do 17 maja 2016 r.) nie uzupełniono dokumentacji i nie usunięto braków, spowodowało to wydanie decyzji o odmowie zatwierdzenia projektu budowlanego i zezwolenia na realizację inwestycji.

Ponadto Powiatowy Konserwator Zabytków w Poznaniu wskazał, że teren na działkach 20 i 21 obr. Palędzie objętych wnioskiem jest objęty postępowaniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu w sprawie poszerzenia granic wpisu do rejestru terenu wokół willi przy torach przy ul. Pocztowej w Palędziu.

Na dodatek właściciel działki nr ewid. 17/4 obr. Palędzie zgłosił sprzeciw, argumentując go ustaleniami obowiązującego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w m. Palędzie oraz zasadnością lokalizacji drogi wzdłuż torów.

Właściciele działek 10/1, 8/1,7/1 obr. Palędzie także zgłosili sprzeciw argumentując brakiem zasadności budowy drogi.

Pracownica starostwa, która udostępniła do wglądu powyższą decyzję i jej uzasadnienie, poinformowała, że jeżeli Gmina Dopiewo, ściślej jej pełnomocnik i autorzy projektu budowy DWT naprawią błędy, to mogą wystąpić ponownie o zgodę na budowę tej drogi.

Sprzeciwy właścicieli działek, przez które miałaby przebiegać DWT nie muszą być skuteczne, skoro zastosuje się przepisy „specustawy” o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.

priv

Pawełek możesz podać jakiś namiar na siebie? Mam pytanie na priv.

kontakt

forum -małpa- pawelek . e4ward . com

Droga wzdłuż torow

Ta droga byłaby ogromnym usprawnieniem ruchu z Dopiewa, Dopiewca, Paledzia i Dąbrówki. Panie Wójcie jeżeli taka droga powstanie to będą Pana mieszkańcy gminy Dopiewo na rekach nosić! Ten przejazd kolejowy doprowadza ludzi do szaleństwa. Dziwie się ze jeszcze nie trabia stojąc na przejeździe. Panie Wójcie wierze, ze Pan doprowadzi do budowy tej drogi. Ta droga jest ważniejsza niż przebudowa ul.Poznańskiej od torów do ronda!!!!

W 100% podpisuję się pod

W 100% podpisuję się pod Twoim postem. Najpilniejszy priorytet to stworzenie alternatywnej do Poznańskiej możliwości przejazdu przez Dąbrówkę- inne działania to półśrodki, które w perspektywie lawinowo rosnącej liczby ludności nie rozwiązują problemu korków w godzinach szczytu.

Drogi są potrzebne

Drogi są potrzebne to fakt, ale w przyszłości po ewentualnym powstaniu tej drogi Malinowa stanie się wąskim gardłem i korki będą się tam kumulować (Dopiewiec rośnie w siłę), czyli Dąbrówka i tak będzie zakorkowana i tak. Powinny dodatkowo powstać jakieś alternatywne drogi omijające Dąbrówkę

S5

W tym kontekście IMHO pomoże nowy węzeł Konarzewo na budowanej S5 (myślę, że przeniesie się tam większość tranzytu z Dopiewa i spora część z Dopiewca), ale biorąc pod uwagę jak wielkie będzie osiedle Linei, z czasem i tak w Dąbrówce będzie słabo. Czas na serio postawić na kolej metropolitarną!

Węzeł Konarzewo

Na węźle Konarzewo pojawi się ogromny ruch nie tylko z przyległych miejscowości ale przede wszystkim z rejonu Głuchowa, gdzie jak grzyby po deszczu rosną kolejne hale przy A2. Dlatego też powiat nieco późno ale jednak zaczął działać w kierunku objazdu Chomęcic bo słusznie obawiają się tam dużego ruchu non-stop 24/7.

http://bip.zdp.poznan.pl/?a=1121
http://zdp.poznan.pl/3556-2/

Decyzja ze Starostwa

Załączam decyzję do wglądu.

http://docdro.id/Ve3QuDC

myślicie tylko o sobie

myślicie państwo tylko o sobie i o swoich interesach wprowadzacie się na wieś i chcecie usunięcia starych mieszkańców tej gminy tylko dlatego ze wam się drogi zachciało jak wam nie pasuje droga to proszę się wyprowadzić z powrotem do miasta i zostawić resztę w spokoju,nie obchodzi was to ze dużo osób potraci domy i działki? nie pasuje wam dojazd do domu to wyp..... skąd przyszliście

Ambi

Ambi proszę powstrzymać się od wulgarnych komentarzy. To nie miejsce żeby kogoś obrażać!!!! A kto mówił wczesniej o wyrzucaniu kogoś z domu? Człowieku ogarnij się i nie rozpowiadaj głupot. W życiu nie byłbym za takim rozwiazaniem. Jeżeli cos to wykup działek nie zabudowanych. Pewnie jakbys dostał spora sumke za dzialeczke to jeszcze bylbys w stanie dom sprzedać :) zartowalem. Ok! Sprawa trudna, ale droga wzdłuż torow jest bardzo potrzebna. Wierze,ze Wójt zrobi jakieś kroki w tej sprawie i droga powstanie. Czyimś kosztem? Napewno! Może zaproponuj Ambi przebieg drogi skoro mieszkasz tutaj tak dlugo. Masz jakiś pomysł? Naprawdę ludzie zaczną lada dzień trabic czekając na przejeździe i wtedy sam pobiegniesz do Wójta żeby drogę budował! Ludzie macie pomysły na drogę to piszcie. Radni Gminy czytają napewno to forum. Może ktoś cos ciekawego wymysli.

Może jeszcze inna lokalizacja jest potrzebna

Może, a właściwie na pewno jeszcze inna lokalizacja jest potrzebna. Kolej przystępuję do remontu torów na odcinku Poznań Warszawa i wprowadzi tam prędkość 200 km/h. Na trasie do Berlina ma już decyzje środowiskową więc nie pozostało nam zbyt wiele czasu. Za dwa może trzy, cztery lata, ruszą z modernizacją na zachód. Znikną wszystkie przejazdy drogowe w poziomie szyn i wówczas dopiero będzie kocioł. no chyba że Unia się rozpadnie. A swoją drogą to podobno jest gotowy projekt na odcinek drogi pomiędzy Poznańską w Dąbrówce a drogą serwisową przy S11.
A to link do remontu torów na Warszawę i Szczecin
http://epoznan.pl/news-news-68219-Poznan_zostanie_...

@leśnik podaj coś więcej

@leśnik podaj coś więcej o tym projekcie na drogę między Poznańską a S11- tzn. skąd o tym wiesz, gdzie można zobaczyć ten projekt.

komu?

komu jest potrzebna? słyszeliście o pożarze w Palędziu domu jednorodzonego? Ci ludzie nie wiedzą czy maja sie odbudować czy szukać miejsca na nowy dom,uwierz mi ze wole mieć działkę dla siebie niz miałby mi ktoś ją zabierać nawet jakby mieli zapłać 5 razy więcej. kolejna droga wiecej samochodów i przypominam ze niedaleko jest tez szkoła i przedszkole nie chce wiedzieć co tam się będzie działo,myślicie tylko właśnie o swojej wygodzie i to jest problem bo wam sie nie chce jechać 5 minut dłużej pomyślcie o kładce nad torami na pocztowej Palędzie/Dąbrówka to i ruch będzie inny. A radni niech zaczną sie brać za porządną robotę z wójtem bo o tym ze droga jakaś będzie mieszkańcy musieli sami się dopytać u gminy i wyszło to całkowicie przypadkiem

Link do projektu

http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=8865

Proszę, oto link do projektu.

Przepraszam

Przepraszam, ale chyba zostałem wprowadzony w błąd. To nie jest jak widać projekt drogi a tylko Plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru wzdłuż torów. Nie przewidziano by droga wzdłuż torów łączyła się z drogą serwisowa S11 ?

A jednak

A jednak jest projekt. Fizycznie sporządzony za czasów Pani Zofii Dobrowolskiej. Wiedza pochodzi od Pana radnego i potwierdzona przez sołtysa. Dlaczego nie realizowany ? Nie wiem. Odcinek od Pocztowej do S11 miał kosztorys na kilkanaście mln zł, a ten od Leśnej do Pocztowej tylko 5 mln.
Plan zagospodarowania przestrzennego jest z 2015 roku, a projekt powstał wcześniej.

Gmina dostała zezwolenie na budowę

Właściciele gruntów na których ma powstać droga wzdłuż torów otrzymali za Starostwa Powiatowego zawiadomienie, że wydano zezwolenie na budowę drogi z klauzulą natychmiastowej wykonalności. Jeżeli powstanie ta droga bez alternatywnego rozwiązania to przy przedszkolu i szkole na Malinowej a także u zbiegu z Poznańska będzie niezły korek.

DWT- rozmnożenie samochodów przez pączkowanie?

Korek już jest przy wjeździe z Malinowej na Poznańską - samochodów nie przybędzie tylko dlatego, że powstanie droga przy torach. Problem jest inny i oczywisty-brak sensownych rozwiązań komunikacyjnych - wszyscy to widzą ale nadal nic się w tej sprawie nie robi.I to jest dziwne.

ambi - egoisto

Ambi przez takich egoistów jak ty cała Polska jest daleko za murzynami. Nigdzie indziej nie ma takiej prywaty, a ludzie dnaja o wspólne dobro. A u nas? tylko "JA" i "MOJE".
Sam myślisz tylko o swojej wygodzie, zamiast o tym co dobre dla wszystkich, dla całej gminy. W kżdym mieście, kazdej gminie która się rozwija (a jak się nie rozwija to umiera) potrzebne sa nowe drogi. A jak Tonie to nie odpowiada to wyprowadx się do lasu ... albo na Ukrainę - tam nie ma dróg.

Nowe drogi sa konieczne

Nowe drogi sa niezbędne. Wydane zezwolenie na budowę drogi pozwoli przenieśc ruch z Poznańskiej na nową drogę - ma ona jednak sens dopiero wtedy, gdy zostanie pociagnięta do Poznania.
Wtedy na pewno spora częśc ludzi dojeżdzająca do Poznania skorzysta z nowej drogi odciążając Poznańską.

Pomimo sprzeciwu tych dla których prwatne dobro jestw ażniejsze niż dobro ogółu uwazam, że to bardzo dobra decyzja. jak Dopiewo nie zacznie budowac dróg teraz skończy jak Swarzędz. Gmina, która niegdys była jednym wielkim polem, a teraz jest jednym wielkim osiedlem, a domów wciąz przybywa i przybywa. Korek na Poznańskiej to malutki pikuś i rpyszcz z tym co się dzieje w Swarzędzu. Ludzie w rozpaczy jeżdżą po chodnikach, przez parki i las. A w przeciwieństwie do Dopiewa Swarzędz ma baaardzo dobra komunikację autobusowa z Poznaniem. Ale co z tego, skoro autobusy też stoją w korkach.
tak naprawdę to drogi powinny być budowane przezd budową nowych osiedli, lub deweloperzy powinni być zmuszeni do zapewnienia przepustowosci dróg ( partycypowanie w remontowaniu starych lub budowniu nowych).

Mam tylko nadzieję, że droga szybko powstanie.