Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Milion euro? A może milion escudo?

Spore poruszenie wywołał dziś ten post na Facebooku. Z oświadczenia majątkowego byłej wójt gminy Dopiewo (obecnie radnej) wynika, że zgromadziła ona w obcej walucie równy milion. Ale milion czego?


(źródło: facebook.com/gminadopiewo)

W oświadczeniu majątkowym Zofii Dobrowolskiej, w sekcji zasoby pieniężne zgromadzone w walucie obcej, widnieje wartość 1.000.000 E. Pierwsze skojarzenie może sugerować, że to milion euro, co byłoby dość dużą kwotą jak na lokalnego samorządowca. Tym bardziej, że w oświadczeniu rok wcześniej pani radna wpisała w analogicznej pozycji 1000 euro.

Trudno powiedzieć jaką walutę obcą w kwocie miliona "E" zgromadziła pani radna Dobrowolska. Waluty przyjęło się określać skrótem trzyliterowym, np. EUR albo USD. W komentarzach na Facebooku pojawiły się domysły, że może to być jedna z wycofanych walut, np. portugalskie escudo. Według dostępnych w internecie danych jeden milion wycofanych z obiegu portugalskich escudo (PTE) to równowartość około 5000 euro.

Pełna treść oświadczenia majątkowego Zofii Dobrowolskiej jest dostępna publicznie na stronach Biuletynu Informacji Publicznej:
http://www.bip.powiat.poznan.pl/plik,21724,zofia-d...

Oświadczenia majątkowe samorządowców z gminy Dopiewo są dostępne również w BIP:
http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?c=1101

A może Bitcoin?

Żarciki żarcikami ale dobrze byłoby się lepiej dowiedzieć, dlaczego starosta odmówił wydania ZRID na DWT:
http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=9161

DWT

Wszystko jest pod kontrolą był drobny problem proceduralny, będzie ok!!! Pozdrawiam

Będzie OK

OK dzięki za info. Z tego co mi się udało ustalić w temacie ZRID to rzeczywiście chodzi o jakieś błędy proceduralne, choć wiadomo także że strony postępowania wniosły odwołania więc raczej na pewno zajmie to trochę czasu. Ale tak to wygląda jak komuś trzeba wyburzyć kawał nieruchomości, podobnie jest w całej Polsce.

Żeby nie było całkowicie OT to poniżej link do Głosu ws. miliona euro. Tekst trochę o niczym ale co mnie rozbawiło najbardziej to Ratusz. Już prawie o nim zapomniałem ale dzięki zdjęciu w Głosie znowu wspomnienia o szklanych domach powróciły.

http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/a...

Swoją drogą jak to jest z tymi oświadczeniami, że komuś wychwycą brak wpisania zegarka na listę, a miliona euro nikt nie weryfikuje? Ciekawostka.