Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Autostrada przez las

Witam. Bywam na spacerze w okolicznym lesie prawie codziennie. I NIESTETY za każdym razem, a zwł. podczas niedzielnych spacerów, mam wątpliwą przyjemność wdychania spalin samochodowych zamiast świeżego powietrza ponieważ są "amatorzy" jeżdżenia po lesie ..samochodami lub motorami! Ujeżdżają najbardziej ruchliwą drogę leśną (w sensie ilości ludzi, którzy się nią przemieszczają)!

Są przeróżne zakazy w tym samobłąkających się psów, które rzekomo mogą w ten sposób być zagrożeniem dla zwierząt, a pozwala się zasmradzać i hałasować samochodom??? NIESTETY droga leśna pomiędzy Zakrzewem, a Dopiewcem PONOĆ (?) zezwala na ruch samochodowy. Kompletny absurd skoro tuż obok jest już równoległa droga asfaltowa, którą można dojechać i do Dopiewca! Ostatnio byłam świadkiem jak biegacz (chwała temu panu za odwagę wyrażenia zdania w tym temacie), który zatrzymał jeden z takich samochodów (co za absurdalny pomysł spędzania czasu jeżdżąc autem po lesie?!) poprosił kierowcę o korzystanie z drogi dla samochodów, bo tu jest mnóstwo spacerujących ludzi, chcących korzystać ze świeżego leśnego powietrza, a nie wdychających smrodu z samochodów. I miał 100% rację.

Chcę zgłosić ten temat do odpowiednich władz tylko niestety nie za bardzo wiem do kogo? Do gminy? Do Lasów polskich?

Zabierajcie śmieci

W/w drogą można poruszać się pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerami, gdyż jest to droga publiczna.

Dz.U. 1991 Nr 101 poz. 444
USTAWA
z dnia 28 września 1991 r.
o lasach
Rozdział 5
Zasady udostępniania lasów
Art. 29. Ruch pojazdem, jazda konno, postój pojazdów w lesie
1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.
1a. Jazda konna w lesie dopuszczalna jest tylko drogami leśnymi wyznaczonymi przez nadleśniczego.
2. Postój pojazdów, o których mowa w ust. 1, na drogach leśnych jest dozwolony wyłącznie w miejscach oznakowanych.
3. Przepisy ust. 1 oraz art. 26 zakazy wstępu do lasu ust. 2 i 3, a także art. 28 zakaz wstępu do lasu wprowadzony przez właściciela lasu, nie dotyczą wykonujących czynności służbowe lub gospodarcze:

NIESTETY. Ale warto chyba się

NIESTETY. Ale warto chyba się tym zająć i zaprotestować.

To niestety droga publiczna

Ta droga, jak i odchodząca od niej w prawo droga w kierunku Zakrzewa (prowadząca przy grobach księży) są drogami publicznymi. Rozmawiałam o tym z leśniczym odpowiedzialnym za nasz las i nic z tym zrobić nie można. Samochody mogą tam jeździć. Też mnie to wkurzało i zdarzało mi się opieprzać kierowców. Niestety dowiedziałam się, że nie mam racji i odpuściłam.

No to niezbyt dobra wiadomość

No to niezbyt dobra wiadomość :-(

...

Z miasta sie przeniesli na wies i przeszkadza im jazda samochodami...

Trudno Ci to ogarnąć rozumem,

Trudno Ci to ogarnąć rozumem, co? :-)))) Po lesie nie powinno jeździć się samochodem - to może dotrze? :-)

....

Jazda autem przeszkadza, ale zostawianie po sobie opakowań po napojach i przekąskach już nie.. albo jak w oddziale 46 automat do prania, dodając do tego wszelakie odpady zielone z okolicznych ROD.

A kto ci powiedział, że nie

A kto ci powiedział, że nie przeszkadza??? Przeszkadza i to bardzo! Tak jak tępota ludzka.

syf

smród wam przeszkadza ,samochody wam przeszkadzają,sąsiedzi,psy, wracajcie skąd przyjechaliście ,to nie wasze tereny a chcecie wszystkim rządzić , tak było pięknie ,w lesie żadnych kup można było grzyby zbierać, śmieci,problemów, a teraz kupy co 100 m,śmieci,itp. masakra!