Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Słaby zasięg Play w Skórzewie

Proszę o potwierdzenie przez Forumowiczów, czy podobnie jak ja, macie od jakiegoś czasu problem z zasięgiem sieci Play w Skórzewie. Kiedyś w budynku były idealne połączenia oraz internet LTE, a dzisiaj nie można się czasami do mnie dodzwonić, że o internecie nie wspomnę.

Tak zgadza się,gdyż

Tak zgadza się,gdyż zlikwidowano nadajnik Play znajdujący się przy ulicy Poznańskiej 86 w Skórzewie.

Reklamowałem tę sprawę u

Reklamowałem tę sprawę u operatora,gdyż mając wykupiony internet domowy z Play zostałem go pozbawiony.Treśc reklamacji: "Kolejna reklamacja złożona do sieci Play. Jak na razie od 7 dni bez odpowiedzi...(podobno standard to 6 dni). Od ponad trzech tygodni bez internetu domowego LTE, rozmowy głosowe przerywa, miksuje, tragedia. Na poprzednią reklamację otrzymałem odpowiedź, że wszystko jest w porządku i działa wyśmienicie. Pan Rzecznik Sieci Play na zapytania chowa głowę w piasek i milczy, bo zapewne wstyd mu za konsultantów i serwis techniczny, który okłamuje klientów. W dniu dzisiejszym tj.18.03.2016r. robiąc zakupy (przypadkowo) zauważyłem, że nadajnik znajdujący się w Skórzewie koło Poznania, czyli w mojej bezpośredniej lokalizacji przy ulicy Poznańskiej 86 (Play (26006) ID: POZ0153 Skórzewo, ul. Poznańska 86 - biurowiec Algeco Sp. z o.o.) przestał istnieć!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stąd brak internetu LTE. W związku z tym, że internetu LTE zostałem pozbawiony na okres ponad trzech tygodni i na jak długo nie wiem, wnoszę o rozwiązanie umowy na świadczenie usługi internetu domowego LTE z winy operatora.

Po kilkunastu tego typu

Po kilkunastu tego typu reklamacjach, kilkunastu telefonach do Biura Obsługi Klienta umowa została rozwiązana z winy operatora,tak więc nie poniosłem żadnych kosztów z tytułu wcześniejszego zakończenia umowy (mowa oczywiście o internecie domowym).

Telefon należy natomiast albo

Telefon należy natomiast ustawić albo na automatyczny wybór sieci,albo "sztywno" na T-Mobile.

Nie ma jednak co liczyć na

Nie ma jednak co liczyć na poprawę zasięgu sieci Play w Skórzewie,bo z informacji jakie uzyskałem w BOA nie przewidują budowy nowego nadajnika w naszej miejscowości...

Trochę to nie fair

Trochę to nie fair ze strony Play. Na mapie zasięgu pokazują LTE w budynkach, a tu nawet problem z rozmowami telefonicznymi. O ironio, reklamują jeszcze teraz Ultra LTE. Skoro jest to skutek likwidacji nadajnika, to osób z podobnymi problemami jest na pewno więcej. Może należy zasypać BOA reklamacjami, to coś się ruszy?

jaka siec ma najlepszy zasieg dla LTE w Skorzewie

ja także zlożylem reklamacje na sygnał Play LTE i dostałem rabat na fakturze przez 2 m-ce - płace po 2 PLN za każdy m-ce, i ustawienia na T-mobile roaming, Z tym przekierowaniem tez nie jest super wszystko zależy czy T-mobile mnie dopusci ( w godzinach szczytu nie ma takiej możliwości )
Już wypowiedzinie umowy mam przygotowane
jaka siec ma najlepszy zasieg dla LTE w Skorzewie? która siec ma nadajnik na wieży Koscioła?

Na kościele w Skórzewie

Na kościele w Skórzewie nadajniki mają Orange oraz T-Mobile.

Można spróbować. Ja jednak po

Można spróbować. Ja jednak po miesiącu "walki" dałem sobie spokój. Niestety mapa zasięgu nie jest kompatybilna ze stanem rzeczywistym. A jeżeli chodzi o LTE ULTRA to nawet jeszcze nie ma go w Poznaniu...

Zasięg w Skórzewie

Na jakiej ulicy macie problem?

Od Miętowej.

Od Miętowej.

Problem z Zasięgiem i LTE w Play

Problem mamy z baratem już od 3 miesiecy. Zlozylismy mnóstwo reklamacji, ale zostaliśmy zwyczajnie "olani" przez operatora! Z tego co wiem jest 100% pewności, że w Skorzewie zburzono nadajnik Play i ani zasięg ani internet nie wroci!! A umowa podpisana 4 miesiace temu! Skandal!!
Może spisalibyśmy jakaś grupową skargę do Play??

O likwidacji BTS pisałem

O likwidacji BTS pisałem wcześniej. W przypadku internetu domowego z Play taki stan rzeczy uprawnia do zerwania umowy z winy operatora.

Lte, zasięg

Problemy już na samej Poznańskiej, Szkolna, w zasadzie to w Skorzewie złapać zasięg LTE jeśli już się uda to na dłużej niż 2 min nie ma co liczyć! (Play)

Lte zasięg

U mnie LTE śmiga aż miło żadnych zakłóceń w Dopiewcu. Myślę, że w Skórzewie powinno być podobnie.

Serio?

Serio w Skórzewie ma być dobrze, bo w Dopiewcu jest dobrze? Nie sądzę, że bts obejmujący Dopiewiec obejmuje też Skórzewo.

Przecieże napisałem,że w

Przecieże napisałem,że w Skórzewie zlikwidowano BTS. Czytamy wpisy.

Lte i zasięg Play

Mariusz Kojak bo naprawdę Dopiewiec i Skorzewo dzieli 200m. No z całym szacunkiem, ale piszemy tu o zasięgu w Skorzewie. Uwierz mi, mam kontak z dużą ilościa osób w ciagu dnia i każda osoba ktora jest w Play ma problem z zasięgiem i o LTE mogą pomażyć!! Jeszcze raz podkreślamy Mariuszu problem jest w SKÓRZEWIE, a nie w oddalonym o ok 10km Dopiwecu!!

LTE

Na Malinowej w Skórzewie praktycznie nie działa

LTE w PLUSIE

Miałem napisać,że u mnie w Dopiewcu LTE śmiga w sieci PLUS,więc podejrzewam że w Skórzewie też w PLUSIE nie powinno być problemu z LTE.Przepraszam za nieścisłość-pozdrawiam.

Lte , zasięg

Na Poznańskiej od początku lutego jest problem kilkanaście razy kontaktowałam się z infolinią i bezpośrednio w punkcie tylko raz przyjęli reklamację, twierdzą że wszystko działa prawidłowo a internet ani drgnie - ładowanie jakiejkolwiek strony wymaga dużo cierpliwości. Oczywiście cały czas Play twierdzi że nadajnik jest obok bloków na Poznańskiej!

Play

Ja także byłem osobiście i wmówiono mi ze wszystko jest idealnie i skoro w ciagu całego miesiaca zużyłem 1GB (= np. 2 filmy na Youtubie) to ich okłamuje!!! Tylko nie pomyśla, że jak się już ze skorzewa wyjedzie i w pobliżu jest inny nadajnik to jest ok. Abonament mam na firme ktora znajduje się w Skorzewie i skoro w Skórzewie nikomu nie działa internet to powinni w podskokch to przysyłać ekipe do naprawienia szkody. Jak tu załatwić sprawy firmowe z zasięgiem na poziomie 1 na 5 kresek czy brakiem internetu? Skandal!!!

Play->Cyfrowy Polsat (Plus)

Na Wiśniowej od jakiegoś czasu LTE Play wewnątrz budynku co prawda działało, ale kiedyś chodziło na 6-7 Mbit, a ostatnio maks. 2 Mbit.
Zainstalowałem na maszcie antenowym na dachu Internet Domowy od Cyfrowego Polsatu (czyli de facto Plusa).
Osiągi wieczorami to 50-60 Mbit download i 20-30 Mbit upload. świetna sprawa ;-)

Mieszkam na Cytrynowej mam

Mieszkam na Cytrynowej mam telefon z LTE i cały czas mam maksymalny zasięg...

Play

Kochani pamietajcie, że mówimy o Play a nie o Plusie to dwie różne sieci!!! Antene Play zburzono, a inne nie...

Skoro rozmawiamy o play to

Skoro rozmawiamy o play to chyba oczywiste że mam tel właśnie w tej sieci...

www.uke.gov.pl

www.uke.gov.pl zawsze sprawę można zgłosić tam skoro play się wszystkiego wypiera...

Play

Endriu chodziło mi o temat z cyfrowym polsatem ktory jest łaczony z Plusem a nie Playem!! Co do zasięgu na cytrynowej to po prostu masz to szczęście że twoj telefon i internet łączą się z nadajnikiem który jest w Wysogotowie!! Ludzie z początku Skórzewa nie mają tyle szcześcia bo nadajnik na Poznańskiej został zburzony! Nie wierzysz to stań kiedyś przy Np Chacie Polskiej i sprawdz ☹️ Pozdrawiam!

Spoko

Spoko Twoja wypowiedź wygląda jak komentarz do mojego postu.

Kłopoty z LTE Play w Skórzewie

Jestem ciekaw,czy zgodnie z

Jestem ciekaw,czy zgodnie z zapowiedzią Play odbuduje swój zasięg radiowy w Skórzewie w ciągu kilku tygodni...Tak zapowiedzieli.Jednak taka sytuacja trwa już kilka miesięcy.

Proszę nie mieć pretensji

Proszę nie mieć pretensji do sieci PLAY o brak zasięgu, pewnie prowadzą podobną akcje co Fundacja Dbam o Mój Zasięg... :)

Play

Daro2 oni na bank z tym nic nie zrobią. A my nic tylko się wkurzać będziemy! Wiem tylko jedno! Więcej z Play umowy nie przedłużę i zdecydowanie będe odradzał podpisywanie nowych umów przez znajomych! Tragedia.

Ja już umowę na internet

Ja już umowę na internet domowy z Play rozwiązałem,rok przed końcem umowy...

Nie działa i nie będzie :)

Nie działa i nie będzie działał chyba, że rozbudują stację bazową. W chwili obecnej stacja bazowa jest przesilona i operator twierdzi, że jest to normalne. Nie jest wstanie zapewnić normalnej przepustowości dla każdego i dlatego wstawia tzw.lejek czyli ograniczenie prędkości do minimum. Ja sprawę oddałem do UKE i umowa została zerwana z winy operatora bez ponoszenia kosztów.

Play

Ja niestety posiadam umowe na abonament na komórke z internetem, wiec dla nich 1/5 kreski zasięgu to nadal zasięg, jednak nie wywiazuja sie z umowy na internet a miałbyć nielimit lte, bo Jak wiadomo w firmie potrzebny, a co ciekawe na 3G nie da się kompletnie nic zrobić...

Mieszane uczucia

Muszę przyznać, że po Waszych odpowiedziach uświadomiłem sobie kilka spraw. Przede wszystkim okazało się, że nie jestem osamotnionym użytkownikiem Play bez zasięgu. Widzę również, że niektórzy już zgłaszali to u operatora i w UKE. Fajnie, że sprawa nagłośniła się również medialnie w Pulsie Gminy. Ktokolwiek za tym stoi, dziękuję serdecznie. Ja w tzw. "międzyczasie" składałem telefonicznie reklamację, co skończyło się niestety bezczelnym odłożeniem przeze mnie słuchawki. Nie jestem z tego dumny, ale czasami i anioł się... zdenerwuje. Pani usilnie kazała mi zmieniać sieć w ramach roamingu z innymi operatorami i nie docierało do niej, że to już wielokrotnie robiłem. Zawsze takie akcje kończyły się problemami ze zrywaniem transmisji danych. Nie docierała do niej nawet informacja, że stacja została wyłączona. No i pani dostała ocenę 2. Obsługa infolinii zbadała sytuację tydzień później. Niestety interesowała ją ocena rozmowa z konsultantem, a nie to, czy mam problemy techniczne. W tej sytuacji postanowiłem dokonać zgłoszenia reklamacyjnego przez Play24. Z tego, co się dowiedziałem, to ma to o tyle znaczenie, że jest rejestrowane w systemie i muszą się jakoś do tego ustosunkować. Podejrzewam, że problem dotyczy w zdecydowanej większości klientów na abonament, czyli korzystających również z Play24. Jeżeli macie chwilę czasu, to proszę złóżcie reklamację na zasięg właśnie tą drogą. Może to "pomoże" Play dotrzymać słowa w sprawie budowy nowej stacji bazowej.

Podsumowując temat. W chwili

Podsumowując temat. W chwili obecnej wybierając operatora (dla mieszkańców Skórzewa) najlepiej wybrać Orange lub T-Mobile (obaj operatorzy telefonii komórkowej mają nadajniki na wieży kościoła w Skórzewie).

Play

Zdecydowanie tak! Play omijać szerokim łukiem! W tym momencie najlepszy jest T-mobile! Play nic nie zrobi w kierunku naprawy problemu, dlatego kto jest w stanie powinien zerwać umowe. Ja osobiście będe walczył o zerwanie umowy z ich winy lub malsymalne oniżenie abonamentu, bo poza telefonem play nie wywiązał się z żadnych obietnic. Zasięgu brak, internetu brak. Brak słów!

Nadajniki - Smakosz

Zauważyłem, że na dachu Smakosza są jakieś nadajniki. Przyznam, że nie wiem, czy one były już wcześniej, czy też pojawiły się teraz - wyglądają na nowe? Czy to może mieć coś wspólnego z Play i poprawą jakości ich usług w Skórzewie?

Play - Samkosz

Rozmawaiłem ze Smakoszem i On nic nie wie o nadajnikach Play'a. Mowił tez ze nikt do nich nie przychodził od tej smiesznej sieci. Smakosz ma swoje nadajniki. Także żadnej poprawy w najbliższym czasie! Wspolczuje tylko komuś kto nieswiadomie podpisze z nimi umowe!

Tak na Smakoszu są

Tak na Smakoszu są nadajniki lokalnego dostawcy internetu dostępnego drogą radiową. Nadajniki (anteny) sieci komórkowej muszą znajdować się na znacznie większej wysokości i są większe (patrz wieża kościoła,gdzie swoje anteny ma Plus i T Mobile).

Dla uściślenia na wieży

Dla uściślenia na wieży kościoła są nadajniki Orange i T Mobile.

Dzisiaj byłem w Galeria

Dzisiaj byłem w Galeria Mallwowa miedzy 9 a 10 rano i przyszedł jakiś łysy koleś gadał na głos przez telefon że jest z Play i jest w Sprawie montażu Nadajnika na Galerii......

To dobra wiadomość.

To dobra wiadomość. Może w końcu zasięg się poprawi.

dobre wieści

z pewnych źródeł wiem że dziś wróci zasięg na maksymalnym wypasie ultra LTE

Jednak zasięg nadal kiepski.

Jednak zasięg nadal kiepski. To chyba nie była sprawdzona informacja.

Faktycznie zasięg się

Faktycznie zasięg się polepszył.Czyżby zasięg wraca do normy?

Jednak zasięg jest nadal

Jednak zasięg jest nadal słaby...

Zasięg Play!!!! Brak!!!

Zasięg nadal jest tragiczny!!!!!

Zasięg Play!

Dzisiaj byłem w salonie Play w CH King Gross ,gdzie pracownik salonu poinformował mnie ,że słaby zasięg play w Skórzewie jest spowodowany zburzeniem budynku w Skórzewie , gdzie był nadajnik ich sieci.Na chwile obecna Play szuka nowej lokalizacji dla swojego nadajnika a tym samym w najbliższym czasie poprawi się zasięg.

Przecież to wiadomo od 4

Przecież to wiadomo od 4 miesięcy...

Odpowiedź jaką otrzymał Puls

Odpowiedź jaką otrzymał Puls Gminy od operatora sieci Play: Niestety nie mam mocy sprawczej i nie potrafię wpłynąć na giganta, żeby nam postawił nadajnik.
Ostatnia odpowiedź jaka dostałam od Play brzmi: "Panie Redaktorze, właściciel budynku przystąpił do jego rozbiórki w marcu br. i wtedy byliśmy zmuszeni do wyłączenia własnej stacji. Równocześnie udostępniliśmy dostęp do sieci z wykorzystaniem zasobów partnera roamingowego. Prowadzimy intensywne prace mające na celu budowę własnej stacji, ale ze względu na skomplikowane procedury formalno-prawne, ale też, jak Pan zapewne wie, niechęć lokalnej ludności do wszelkich inwestycji związanych ze stacjami bazowymi, nie możemy w tej chwili określić daty uruchomienia własnej stacji. Proszę wierzyć, że robimy, co możemy i dokonujemy wszelkich starań, żeby nastąpiło to jak najszybciej."

Do niechęci ludności

Do niechęci ludności dodałbym niechęć tutejszego urzędu gminy, który decyzje lokalizacyjne operatorów telefonii komórkowej potrafi wydawać latami choć ma na to ustawowo 60 dni.

Na dachu Galerii Mallwowej

Na dachu Galerii Mallwowej pojawiły się nowe anteny operatora telefonii komórkowej. Czyżby to długo wyczekiwany w Skórzewie Play? Zasięg jakby lepszy. A jak Wasze odczucia?

Zasięg

Witam
Chciał bym przejść do play i pytanie czy zasięg LTE wrócił do normy?

Zasięg

Zasięg jest lepszy ale do normy nie wrócił! Jednego dnia masz 5/5 gwiazdek LTE innego 2/5, często też po prostu 3G. Lepiej przejśc do T-mobile lub Plusa! Może oferty nie powalają, ale przynajmniej stabilny zasięg! Pozdrawiam

Są nowe nadajniki Play

Są nowe nadajniki Play na Galerii Mallwowej. W pobliżu galerii jest nawet zasięg LTE+ Jednak wydaje mi się, że umiejscowienie na dachu galerii, która jest na skraju Skórzewa nie jest zbyt fortunne. Mieszkańcy Osiedla Cytrusowego mogą mieć problemy z zasięgiem. Optymalnym byłoby umiejscowienie anten (tak ma Orange i T-Mobile) na wieży kościoła. To środek Skórzewa.

Beznadzieja

Mieszkam na Wiśniowej, dwa miesiące temu podpisałem umowę na LTE w Play. Bardzo żałuję że nie dotarłem do tego forum wcześniej, bo liczyłem na solidne transfery, a otrzymałem żenadę. Mam najszybszy dostępny modem, podpiąłem do niego antenę 11,5 dBi a i tak transfery mieszczą się w przedziale 2-10Mb. Przy dużym obciążeniu nadajników (popularne godziny wieczorne) lub przy słabej pogodzie korzystanie z internetu jest udręką. Nie wspominam nawet o mediach strumieniowych, bo po prostu sie nie da. Mając na uwadze powyższe komentarze chyba czas rozwiązać umowę.

Neostrada

Only neostrada najdroźsi all works perfect

Zasięg Play!

Mam dobrą wiadomość od świąt Bożego Narodzenia 2016 roku prędkość internetu z Play diametralnie się poprawiła tj. z dotychczasowej prędkości 2-4 Mb na 15-20 Mb a czasami nawet ok.30 mb.Tak więc liczne reklamacje odniosły pożądany skutek.