Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Plaga kradzieży w Dąbrówce

Czy zauważyliście w ciągu ostatnich miesięcy wzrost ilości kradzieży aut, włamań do aut a nawet do mieszkań w Dąbrówce? Piszę w szczególności o os. Ks. Dąbrówki. Ostatnia kradzież auta w piątek ok godziny 19:30 pokazuje jak bezczelni są złodzieje.

Myślę, że powinniśmy być bardziej zainteresowani tym co dzieje się na naszych osiedlach np. poprzez chodzenie na częstsze spacery i przyglądanie się osobom chodzącym w kapturach i czapkach z daszkiem- wiem, wiem przecież nie każdy to od razu złodziej ale jak się później okazuje, zawsze złodziej jest w kapturze i czapce z daszkiem.
Nie chodzi o to, by narażać siebie ale wg policji wystarczy okazać zainteresowanie, pokazać, że się widzi i np powiedzieć "dzień dobry"- wtedy wiadomo, że w razie czego to ktoś może kogoś rozpoznać.

W zeszłym roku, zarząd wspólnoty przygotował gotowe warianty na zrobienie monitoringu na osiedlu, pomysł upadł ale od tego czasu zginęło już kilka aut więc może jednak warto wrócić do pomysłu?Statystyki jasno pokazują, że na monitorowanych osiedlach zdecydowanie rzadziej dochodzi do kradzieży- po co ryzykować bycie nagranym i wcześniej czy później bycie rozpoznanym. Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/dabrowka/plaga-kra...

policja

Policja już się tym faktem bardzo zainteresowała... kilka dni temu jeździli po osiedlu i wypytywali o to zjawisko... myślę, że już niedługo się skończy... tak samo było kilka lat temu... kradli na potęgę, nagle koniec i spokój mieliśmy do chwili obecnej... złapią ich raczej prędzej niż później...

Monitoring - wątpie

Jakoś monitoring nie przeszkodził w kradzieży auta. A złodziej na pewno widział kamerę w pobliżu i auto zniknęło w minutę.
Nie wiem co lepsze - zamknięcie osiedla czy kamery co kawałek. Jak się złodziej uprze, to wszystko ukradnie.

Monitoring nie przeszkodził

Monitoring nie przeszkodził bo był za daleko od auta. Jeśli na osiedlu kamer byłoby kilkanaście to nie byłoby możliwości wjechania/wejścia niezauważonym- a to często wystarcza żeby zniechęcić do kradzieży.

kradzież

Kamery mamy kilka domów dalej więc nie ma co się dziwić że nie bali się ogarnąć auta. Większa ilość kamer na pewno by pomogła, jeżeli któś zainteresowany monitoringiem prosze pisać mamy w rejestratorze jeszcze wolne gniazda na kolejne kamery.

Mi 2 miesiące temu próbowali ukraść samochód

Witam

Mi 2 miesiące temu próbowali ukraść samochód ale prawdopodobnie ktoś ich spłoszył . Co do patroli to rzeczywiście pojawiły się . Parę dni temu wyjeżdżałem w nocy i gdy wchodziłem do samochodu to przemknęła koło mnie ( prędkością spacerową ) Policyjna Kia Ceed i Panowie obserwowali co się dzieję ale nie zatrzymali się i nie sprawdzili moich dokumentów . Pomimo tego ,że miałem kaptur na głowie :) Więc skuteczność tych patroli będzie raczej słaba :(

Gdybyś majstrował coś przy

Gdybyś majstrował coś przy zamku albo w aucie to myślę, że jednak przejeżdżający panowie by się zainteresowali. Poza tym, jeśli więcej ludzi kręci się po osiedlu to trudniej być niezauważonym-i o to w tym wszystkim chodzi. Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł to z chęcią wysłucham..

Uwaga! Ostrzeżenie!

Uwaga! zauważyliśmy z sąsiadami w rejonie ulicy Wierzbowej na przeciw Biedronki taką sytuację. W nocy w okolicach godziny pomiędzy 2 a 3 pojawia się na parkingu samochód marki renault megane II sedan w kolorze ciemnozielonym. W samochodzie dwóch panów, którzy przechadzają się od czasu do czasu dookoła obsikując teren i kręcą się po terenie parkingu. W nocy z 06.06.2016 na 07.06.2016 panowie przebywali do godzin wczesno - porannych. Dzisiejszej nocy również - wyjechali około 03.30. Sprawa zgłoszona na policję - która po interwencji przyjechała na miejsce. Policja twierdzi, że wie kto to ale ponieważ nie złapano ich na gorącym uczynku nie może nic udowodnić. Proszę Szanownych Sąsiadów o ostrożność i zwiększenie uwagi. Pozdrowienia.