Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Jeden wielki smród!

Kurde czy te chłopki roztropki muszą co roku smrodzić na całą okolicę. Okien nie można otworzyć, na dwór wyjść, prania Co za średniowiecze z tymi nawozami, szok.

Czy tą śmierdzącą sprawą nie może się ktoś zainteresować. Ile można :-( Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/skorzewo/jeden-wie...

Ale wiocha

Faktycznie, karygodne i oburzające. Jakiś złośliwy chłopek-roztropek ośmielił się na wsi wykonywać prace polowe. Zapewne wyłącznie w celu dokuczenia i odegrania się na jakieś cizi-mizi, słoikowej poznaniance, która łaskawie raczyła akurat naszą wieś nawiedzić. Ale spokojnie, skoro już osiągnął swój cel wywołując jej zdecydowaną i słuszną reakcję, odda się teraz zwykłym wiejskim zajęciom, czyli zrobi sobie kilka kółek na będącym naszą dumą rondzie albo powłóczy się po którymś z wsiowych marketów.

re

Nie jestem żadna cizia ani słoik poznański, to po pierwsze a po drugie niech sobie robi co chce na polu tylko niech chemii i smrodu oszczędzi !!!Ciekawe , że na początku jak się tu przeprowadziłam wszystko było ok, a od ok 2 lat co roku j.....jak u Ciebie w d....pie

W rolnictwie od wieków

W rolnictwie od wieków używane sa nawozy. I podstawowa sprawa sprowadziles się na wieś wiec nie masz prawa żądać by rolnik dla ciebie prestal smrodzić. wiec przystosuj się jak inni lub zmien lokalizacje na bardziej odpowiednią.

re

to niech rolnik zmieni lokalizację albo niech przestanie nawozić pole śmierdzącymi chemikaliami.Od wieków są nawozy ale pierwszy raz śmierdzą jak c...j !!!

mieszkasz na wsi!

zadam retoryczne pytanie - czego spodziewałeś się przeprowadzając się na wieś?

spodziewał się miasta

cały czas mnie smiesza takie posty
no czego sie człowieku spodziewałes?
ze pole za twoim oknem to trawa?
ludzie dajcie spokoj bo sie osmieszacie

re

sami się ośmieszacie, ja chce mieć tu spokój i czyste powietrze a nie smród ~!!!

A zdrowe ekologiczne jedzenie

A zdrowe ekologiczne jedzenie chcesz jeść?

Pomiot kurzy

Ekologia z nawozu z ferm kurzych? Naprawdę? ;)

W tzw. premiksach, którymi się karmi drób w fermach, można znaleźć całą tablicę mendelejewa, włącznie z antybiotykami i hormonami. Także w większości przypadków dzisiejsze hasło "eko" to tylko czysty marketing. Ale z drugiej strony gdyby nie ta chemia to świat nie miałby co jeść a marchewka w Biedronce nie kosztowałaby tyle ile kosztuje. Coś za coś.

re

dokładnie, ekologiczne jedzenie czysta abstrakcja :-)

re

tak z chemikaliami jak najbardziej :-)

Smród chemii

Ten smród to właśnie smród chemii w nawozach jaką potem wszamacie w warzywach taki troche rybi .... bleeeee

re

Czego szukałam jak się tu przeprowadzałam, spokoju i świeżego powietrza.A nie smrodu chemikaliów.I niech nikt nie pisze ,że to później jest zdrowe jedzenie bo się uśmieję.Wszędzie jest syf w żarciu i nawet tu na polu rozwalają te świństwa :-(

re

Wypad w Bieszczady jak cos ci nie pasuje

Uwielbiam takie fachowe

Uwielbiam takie fachowe wypowiadanie się na forum. Na pewno wasze wypowiedzi podparte są albo wiedzą rolniczą albo wieloletnim doświadczeniem. Idźcie do spółdzielni rolniczej i spytajcie co się dzieje.
Tak się składa że w rodzinie mieszkającej w Skórzewie mam dwie osoby z wykształceniem rolniczym (mgr inż. Akademii Rolniczej) i moje wypowiedzi są oparte na ich wiedzy. Ten zapach to był naturalny nawóz i powinniśmy się cieszyć że rolnicy wracają do takich właśnie nawozów zamiast sypać i lać na pole wygodne bezwonne chemikalia...

Jak co roku.

Jak co roku.
Frustraci wylewają swoje żale.
A rolnicy wylewają kurzy gnój.

Psy szczekają, a karawana

Psy szczekają, a karawana idzie dalej

asias79, wypij meliskę

asias79, wypij meliskę, albo się nie wypowiadaj na forum na temat chemii i nawozów, bo się ośmieszasz z każdym kolejnym komentarzem.

endriu, całkowicie się zgadzam

Komentarz

Komentarz w stylu dlaczego przy tym lotnisku latają samoloty. Do tej pory mieszkałam w centrum i ich nie było. Odpowiedz sobie na pytanie kto był pierwszy. TY czy te POLE. Ja wyprowadzając się na wieś wiem, że będzie czasami śmierdzieć. Wyprowadzając się w okolicę lotniska wiem, że będzie czasami głośno, jak wyprowadzę się na syberię to wiem, że będzie czasami -50 stopni!!! Masz blond włosy?

nawóz

wiecie co Wam powiem, ze to nie jest tak, ze ludziom przeszkadza nawoz na polu. prawdziwy od świn, krów nie smierdzi tak. Tak jak ktos pisał, najgorszy jest od kur, z ferm klatkowych i to nie jest prawdziwy zapach wsi, czuc ze to jest cos czego kiedys nie bylo. Uwazam, ze zwykły nawóz naturalny nie zrobilby takiego smrodu

Obornik tak-odpady z kurzych ferm nie!

Podejrzewam, że oba waliłyby podobnie :) Co do terminu od kiedy śmierdzi...śmierdziało po raz pierwszy na polach naprzeciwko gimnazjum w Skórzewie już w 2009roku a że mieszkam od 2006r , jak było wcześniej to nie wiem...
Z nawozem kurzym jest ten problem, że dość długo leży w hałdzie przed rozścieleniem. Kiedyś do zasilania pól wykorzystywano tzw. gnojowicę, to dopiero waliło:)