Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Bunkry w Lisówkach

Forumowicze,
zastanawiam się czy KIEDYŚ gmina Dopiewo interesowała się tematem bunkrów, których pozostałości znajdują się w lesie w Lisówkach (koło DPSu)? Czy myślano o wykorzystaniu ich np. w celach turystycznych?

Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/konarzewo/bunkry-w...

Była baza wojsk rakietowych

Bunkry to za dużo powiedziane, bo takie to można znaleźć np. na terenie MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony).

Te resztki zabudowań w Lisówkach to tylko pozostałość po byłej bazie rakietowej. Część socjalna czyli zabudowania typu koszarowego zostały przekształcone swego czasu w Dom Pomocy Społecznej, którego właścicielem jest Powiat Poznański.

Co do przydatności zasypanego obiektu w lesie jako atrakcja turystyczna, to w mojej ocenie mało realny pomysł.

Bunkry w lisówkach

14.07.2019 byłem z kolegami tam nagrać urbex i nam przed kamerą przeleciała orba czy to prawda że tam są groby bo jeszcze tam były krzyże metalowe jak się dowiedzieliśmy od pewnych źródeł to tam są odprawiane muszę takie że tam ludzie przychodzą ubrani na czarno i pomalowania na czarno i tam są odprawiane rytuały my tam w jakąś nic pójdziemy i tam te rytułały nagrany a jak ktoś chce obejrzeć urbex zapraszam na Youtube kanał się nazywa joogis ja tam jestem i dajcie komentarze łapki w górę i suba