Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Kradzież psa

Uwaga! W dniu 8 grudnia około godziny 18.30 sprzed sklepu Stokrotka w Dąbrówce skradziono pieska (szczeniaka ) rasy buldog francuski .Pies był przypięty smyczą do stojaka rowerowego, została tylko smycz. Piesek miał 4 miesiące,umaszczenie beżowe, mordka czarna, na szyji miał charakterystyczną czerwoną obrożę, wabi się Borys.

Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu pieska. Bardzo za nim tęsknimy, był dla nas przyjacielem i członkiem rodziny.
Na znalazcę czeka nagroda.

Proszę o kontakt pod numerem telefonu 603 070 124 lub 796 111 643 lub adres email

Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/dabrowka/kradziez-...

kradzież psa

Jeżeli ktos coś widział proszę dać znać

współczuję

pieskowi, może trafi do bardziej odpowiedzialnych właścicieli...
Cztero miesiecznego psiaka zostawić pod sklepem, gratuluję, wątpię, aby naprawdę był "członkiem rodziny" :(

Wow. Nie wiem co gorsze,

Wow.
Nie wiem co gorsze, ukraść psa, czy zostawić szczeniaka 4 miesięcznego przed sklepem.
Może komuś się po prostu zrobiło psa żal...

Tyle się o tym trąbi, kampanie społeczne "nie zostawiaj psa pod sklepem", " pies to nie rower, nie zostawiaj go pod sklepem", "weź psa na spacer, nie do sklepu" zalewają facebooka, a ludzie nadal swoje i potem płacz.

Pies zostawiony pod sklepem jest narażony na:
- stres z powodu hałasu
- psikusy dzieci
- okrutne zachowania "ludzi"
- ataki psów biegających na wsi luzem
- kradzież
- pies może zerwać smycz i uciec

Przywiązany nie może się bronić, ani uciec.

Dla nieprzekonanych:

http://www.radio.kielce.pl/post-29378

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/116399,Ukrad...

http://rzeszow.tvp.pl/18550015/policja-szuka-skrad...

Trzymam kciuki za psiaka.

To ciekawe. Na każdy temat

To ciekawe. Na każdy temat znajdzie się krytyka. A gdzie PIS, Love, Extasy etc? Też jestem <> ale nie potępiam chwilowego zostawienia pieska (mają futro miarą wyjaśnienia a kradzież nie powinna być pierwszą myślą w cywilizowanym kraju(miejscowości).
Dobra koniec bajania, idę szukać kota, bo siedzi juz parę godzin na dworze a zimno i kradną:-)
Pozdrawiam.

Masz ciekawe podejście. To

Masz ciekawe podejście. To może jak pójdę do sklepu następnym wybierzesz się ze mną. Ubierz się jak będzie zimno bo przypnę Cię tylko na chwilę do lampy bo stojak na rowery możesz wyrwać (tak zakładam).
I czytaj trochę wyraźniej, nikt kradzieży nie pochwala, ludzie potępiają zachowanie wobec psa. Zostawienie 4 - miesięcznego szczeniaka przypiętego przed sklepem bo musimy zrobić zakupy. Idziesz z psem na spacer to idź na spacer a nie na zakupy. Chodzi o odpowiedzialność za podejmowane decyzje.
I w kwestii kota - jak sam napisałeś kot siedzi na dworze a nie przypięty na smyczy przed sklepem - dla mnie to duża różnica.

cytując literaturę

cytując literaturę:
Z powodu krótkiej kufy buldog francuski jest mało odporny na wysokie temperatury. W upalne dni trzeba chronić go przed przegrzaniem. Nie przepada też za wilgocią. Nie szkodzą mu natomiast zimowe spacery – ubranko potrzebne jest tylko wtedy, gdy pupil przez dłuższy czas pozostaje w bezruchu.

A ci pewnie ich nie przypinali

A ci pewnie ich nie przypinali pod sklepami
cytat:
Buldogi francuskie w pierwszym okresie swego istnienia, jako określona już rasa, uchodziły za psy plebejskie. Hodowane były przez gałganiarzy (zbieraczy szmat), tkaczy, koronkarzy i woźniców.

empatia

Ludzie… czy słowo empatia jest dla Was czymś znajomym??? nie musicie szukać tego psiaka, rodzina już została wystarczająco ukarana stratą członka rodziny. Wszyscy jak zawsze są mądrzy w przypadku kiedy nie chodzi o nich… nie musicie pomagać… a swoje dobre rady i słowo w tym przypadku chyba lepiej pozostawić dla siebie… mam nadzieję, że pies wróci do siebie i tyle!!!