Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

CEODG - ostrzeżenie przed naciągaczami!

Umieszczam tutaj wpis aby ostrzec wszystkich tych, którzy prowadzą lub za chwilę zaczną prowadzić swoją działalność gospodarczą. Musicie wiedzieć, że wśród nas są tacy, którzy chcą szybko i łatwo wzbogacić się bazując tylko na informacjach dostępnych w publicznych rejestrach.

Mechanizm jest prosty i podam najczęstszy przypadek. Zakładamy, że dopiero co założyłeś swoją własną działalność gospodarczą w urzędzie gminy/miasta poprzez uzyskanie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Mimo, że ta operacja jest zupełnie bezpłatna, o czym informuje Ministerstwo Gospodarki link, po paru dniach możesz otrzymać list z prośbą o wpłatę określonej kwoty za "wpis do rejestru".

Mechanizm wygląda mniej więcej tak:

Działalność tych podmiotów polega na wysyłaniu druków, z których zakładający firmę niedoświadczony obywatel może wnioskować, iż jest zobligowany do wpłaty na podane konto określonej sumy pieniędzy. Z treści pisma wynika, iż sprawa dotyczy "wniosku sygn. akt" i "dokonania wpisu działalności gospodarczej". Następnie w piśmie podana jest podstawa prawna utworzenia CEODG – art. 2 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. (Dz. U. Nr 47, poz 278 z późn. zm.), ale mało kto sprawdzi, że podana podstawa prawna, to nic innego, jak przepis ogólny określający czym jest działalność gospodarcza – zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa – (czyli, że CEODG, to nie żaden urząd, tylko zwykła firma prowadząca określone usługi zarobkowe). Następnie podana jest informacja o konieczności uiszczenia określonej opłaty i kolejna podstawa prawna. Tym razem podstawą tą są przepisy kodeksu cywilnego (art. 66 par. 1 Ustawy k.c. z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Dz. U. Z 2014 r. poz. 121 z późn. zm.). W tym wypadku na pewno też mało kto sprawdzi, iż z przepisu tego wynika, że przesłane pismo to nic innego, jak zwykła oferta handlowa. Dalej adresat korespondencji czyta, że czynność nie podlega opłacie skarbowej, co jest oczywiste, ale dla przeciętnego, rzadko obcującego z prawem obywatela, stanowi sugestię, iż jest to pismo urzędowe. Poniżej znajduje się kilka czerwonych pieczęci, podpisy "starszego referenta" i druk przelewu z krótkim terminem płatności. Wszystko sporządzone w sposób sugerujący, iż opłata jest wymogiem prawnym związanym z założeniem działalności gospodarczej. Mało tego, z treści jednej z pieczęci wynika, iż pismo wystawił "Departament Podmiotów Gospodarczych".

Powyższy cytat pochodzi ze strony Ostrzeżenie przed "oszustami"!, który omawia ten sam temat. Pod tym linkiem są także widoczne skany pieczęci przypominających te urzędowe. Jak można z tego domniemać - skala procederu jest ogólnokrajowa.

W moim osobistym przypadku otrzymałem takie pismo właśnie od firmy "Centralna Ewidencja o Działalności Gospodarczej" (CEODG), czyli "prawie" jak CEIDG. Adres rejestrowy tej spółki to ul. Marszałkowska 115 00-102 Warszawa, ale jak to łatwo sprawdzić - to tylko adres wirtualny w cenie kilkudziesięciu złotych miesięcznie link.

Po sprawdzeniu podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym okazuje się, że ta konkretna spółka ma dwóch udziałowców link. Jeden z nich to były radny ze Skórzewa, który próbował swoich sił także w wyborach na wójta gminy. Po dalszym poszukiwaniu w KRS okazuje się, że podobnych spółek powstało w ostatnich tygodniach znacznie więcej, przy czym nieco inna jest nazwa oraz zmienił się "wirtualny adres", tzn. ul. święty Marcin 29/8 61-806 Poznań.

Adresowany do mnie list z "prośbą" o wpłatę 200 zł został nadany z urzędu pocztowego w Komornikach. Na kopercie jest także dopisek: Zwroty kierować do: skrzynka pocztowa nr 46 60-689 Poznań 47.

Ponieważ jest to ewidentna manipulacja i w mojej ocenie wprowadzenie w błąd w celu uzyskania korzyści, namawiam wszystkich poszkodowanych o zgłaszanie tego do organów ścigania. A co najważniejsze: nie należy wpłacać złamanego grosza na konto takich "przedsiębiorców" i wyrzucić tego typu pismo do kosza. Ostrzeżcie o tym swoje rodziny i znajomych!

O w/w sprawie można też przeczytać tutaj:
http://forum.infor.pl/topic/202623-oszusci-pobiera...
http://gazetacodzienna.pl/artykul/kronika-policyjn...
http://moja.pila.pl/ostrzezenie-przed-oszustami/ Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/sprawy-lokalne/ceo...

hmm

Z punktu widzenia prawa są to dwa różne rejestry, pierwszy -Państwowy a drugi prywatny- który nie wnosi do rzeczywistości zupełnie nic.Państwowy jest ogólno dostępny, łatwo i szybko można zweryfikować firmę. Natomiast tutaj jest to ewidentna maszynka do zarobienia na niezorientowanych osobach zakładajacych własną działalność. Na naiwnych osobach dodam.

Radosław Przestacki znany jest ze swoich "interesów", wiele osób potwierdza, że w czasie kiedy zasiadał w Radzie Gminy reprezentował w niej tylko swoje interesy a nie osób które go wybrały.

no proszę

Słyszana była podobna afera we Wrocławiu jakis czas temu.
Firma podawała sie za Telekomunikację Polską- ale dzwoniąc do starszych osob zamiast Tp podawała nazwę TB co ogolnym wydzwięku rozmowy ginęło - i było niezrozumiałe dla rozmówcy- tym bardziej w podeszłym wieku.
Nie da sie ukryc że firma jest juz zamknieta a osoby nia zarzadzajace siedzą w areszcie podobno

nie spodziewane co byli radni aktualnie porabiają
no no no

Historia się powtarza

Jak się okazuje, mimo że metoda już stara to jednak ludzie się nabierają. Pisma bez nazwisk, numerów telefonów z gruntu powinny wzbudzać elementarne podejrzenie że ktoś chce łatwo sobie dorobić z wykorzystaniem silnej mocy czerwonych pieczątek ;)

Warto przy okazji zdać sobię sprawę jaka może być skala takiego zjawiska. Wg dostępnych publicznych źródeł miesięcznie w Polsce rejestruje się około 20-25 tys. firm w ramach CEIDG. Gdyby więc tylko 10% z tej puli dało się nabrać na fakultatywny rejestr to mówimy tu o obrocie typu kilkaset tysięcy zł miesięcznie.

Inna sprawa to pozyskanie danych, bo skuteczność tego rozwiązania jest wtedy wysoka gdy mamy cyfrowe zestawienia nowo powstałych wpisów w CEIDG - i wtedy faktycznie po paru dniach od wizyty w urzędzie przychodzą pocztą takie "oferty" - czyli typowa maszynka do masowej korespondencji. Dane takie są teoretycznie publiczne ale dla zwykłego Kowalskiego nie istnieje możliwość wygenerowania zestawienia np. wszystkich nowo zarejestrowanych firm z danego dnia. Taki dostęp jest możliwy dla użytkowników zarejestrowanych w ceidg.gov.pl z określonym poziomem dostępu, np. urzędników. Także tutaj zadanie dla służb i ministerstwa w temacie wyciekania takich masowych zestawień niekoniecznie tam, gdzie to powinno mieć miejsce.

Czy to jest działanie zgodne z prawem? Nie czuję się na tyle mądry aby to stwierdzić ale stawiam na to, że jak to w naszym pięknym kraju bywa, łatwiej kogoś wsadzić na dołek na 3 miesiące za kradzież batonika w sklepie niż uporządkować takie działania jak opisano powyżej. Na pewno nie ma to nic wspólnego z etyką, przyzwoitością i dobrej marki/reputacji nie uda się zbudować w ten sposób.

Bazgroły w Skórzewie

Wygląda na to, że zupełnie niewinni ludzie są w tym kraju narażeni nie tylko na chciwość naciągaczy typu CEODG. Na jednym z osiedli w Skórzewie ktoś sprayem popisał ściany i bramy garażowe z wyjątkiem nieruchomości, w której przebywa adresat rzeczonych napisów (link). Sąsiedzi byłego radnego mają nie tylko bazgroły na ścianach ale także na samochodach. Trochę mało prawdopodobne, aby wandalem był ktoś, kto dał się nabrać na 200 zł na rzecz CEODG. Jak dla mnie to wygląda raczej na konkurencję z tej samej branży. Szkoda, że nasze super trzyliterowe służby nie potrafią rozprawić się ze źródłem problemu czyli ukróceniem wykorzystywania naiwności ludzkiej w kontekście rozwiązań systemowych (zakładanie działalności gospodarczej). Zamiast tego zostaną poświęcone kolejne nasze podatki aby znaleźć tego, kto namalował te bazgroły.

Trochę mało prawdopodobne,

Trochę mało prawdopodobne, aby wandalem był ktoś, kto dał się nabrać na 200 zł na rzecz CEODG
Faktycznie skala "zniszczeń" jest duża , ale "nie znasz dnia ani godziny" na jakiego frustrata w życiu trafisz...widziałem już tyle historii o dużo mniejsze kwoty- tak, że nie wykluczam jakiegoś naciągniętego na 200zł z okolic Skórzewa...

Hipotezy

nie wykluczam jakiegoś naciągniętego na 200zł z okolic Skórzewa

Pewnie hipotez jest sporo i każda mniej lub bardziej prawdopodobna ale jakoś nie chce mi się wierzyć aby bazgroły w Skórzewie i Komornikach były dziełem jakiegoś skórzewskiego Banksy'ego, który akurat dał się naciąć na czerwone pieczątki bez nazwisk. Wygląda mi to raczej na zorganizowaną akcję.

Przykra sprawa

Przykra sprawa współczuje bogu ducha winnym sąsiadom. Usunięcie tych napisów nie jest łatwe ani tanie. Chyba na miejscu poszkodowanych zostawiłbym te napisy niech sobie pan radny sam je usuwa na własny koszt. Swoją drogą ciekawe czy sąsiedzi mają szanse na jakieś odszkodowanie w ramach ubezpieczenia nieruchomości?

Swoją drogą ciekawe czy

Swoją drogą ciekawe czy sąsiedzi mają szanse na jakieś odszkodowanie w ramach ubezpieczenia nieruchomości?

o ile ma się wykupioną opcję "ubezpieczenie od dewastacji" to tak.

Napisy zostały wykonane na

Napisy zostały wykonane na przeciwko okien "Pana" Przestackiego... Pewnie widzi je z okien i sam zainteresuje się ich usunięciem...

niestety

tak sie konczy igranie z prawem, mysle ze to chyba jakies swoiste ostrzeżenie dla tego Pana, na epoznan napisali ze w komornikach u rzekomej wspolniczki podobne napisy w nocy powstały

ktos chyba zapłacił tj firmie ze teraz sie zdenerwował

wlasnie dostalam pismo

Właśnie dostałam pismo wysłane zwykłym listem o dokładnie takiej treści jak powyżej. Na szczęście Pani w Urzędzie poinformowała mnie o takim fakcie i zaznaczyła aby kategorycznie nie nic nie płacić, bo wpis do ewidencji jest zwolniony z jakichkolwiek opłat. Pismo na pierwszy rzut oka sprawia rzeczywiście wrażenie urzędowego, ale jak to bywa nie ma podpisu osoby wystawiającej pismo z imienia i nazwiska ani żadnego telefonu. Taki "STANDARD" przy naciąganiu. UWAŻAJCIE i CZYTAJCIE proszę co otrzymujecie i informujcie znajomych.
Pozdrawiam. Asia

można to zgłosić na policję?

dostałam właśnie cztery takie pisma;/ dwa naprawdę wyglądają na autentyczne?

daty! - spójrzcie na daty!

Do pośmiania.
Rejestrowałem firmę 11.07.2016 a pismo przyszło do mnie z datą nadania 12-06-2016.
Kabaret!! :)

a nr rachunku?

Czy nie można sprawdzić co się dzieje z numerem rachunku odbiorcy, który podany jest w piśmie od 'CEODG' ?

dwa identyczne pisma

Ja otrzymałem dwa takie pisma jednego dnia, ale z dwóch różnych adresów, treść identyczna z tym, że na jednym była kwota 200 a na drugim 295 zł. I prawo na to pozwala?

dwa pisma

otrzymałem własnie dwa takie pisma aż się zdziwiłem ale przypomniało mi sie że pani z urzędu wspomniała mi o naciągaczach

Dostałem dziś taki list.

Witam,01-09-2016 Działalność zgłosiłem że od 1 września zaczynam działalność i prosze 01-09 dostaje list iż mam uiścić wpłate na 200 zł

mam ten list

Witam, również otrzymałam taki list. Działalność mam od 1 września. Czy zgłaszanie na policję nic nie daje? Oszuści ciągle bezkarni!!!!!????!!!!

też dostałem

rejestracja wniosku 31.08.2016, a list z tekstem bla bla bla i blankietem do zapłaty 200 zł przyszedł 2.09.2016. Nadany w PP Komorniki (umowa z Pocztą Polską), ale co dziwniejsze nie miał nadawczego stempla pocztowego, który wydaje mi się, że być powinien. Poza tym to byłby chyba pierwszy przypadek, że list urzędowy przychodzi jako przesyłka zwykła, bez polecenia odbioru. Nie znam takiego urzędu, który w ten sposób wysyła listy do obywateli (no chyba, że kartki świąteczne), szczególnie, że w liście domaga się zapłaty kwoty 200 zł. Ten koleś co to wymyślił to chyba liczy na naprawdę wielkich frajerów...

A skąd mają nasze dane?

A ktos udostepnia nasze dane ??

fejk

ciemny lud płaci aż miło, a w każdym urzędzie przy zgłaszaniu działalności informują o takich firmach!

fejk 1

i jaki to prostak tę nazwę wymyślił: ...ewidencja o działalności...

dostałem właśnie takie pismo

dostałem właśnie takie pismo od złodziei z ceodg i od razu coś mi ,,smierdziało" ale dla mniej zorientowanych owo pismo wyglada bardzo powaznie , pieczatki departamentów, starszych inspektorów, powoływanie się na artykuły uchwał . na szczęście sprawdziłem szybko w necie i już wiem ze to zwykli złodzieje .

Dziękuję za pomoc

Witam wszystkich. Otrzymałem podobne pismo pod koniec września br. Swoją firmę rejestrowałem kilka lat temu. Od razu zastanowiłem się czy to jest legalna działalność. Aktualnie tworzę stronę internetową swojej firmy i pomyślałem, że to może mieć związek z tym pismem. Okazuje się, że nie. Wpis do oficjalnego rejestru jest płatny. Cieszę się, że nie dałem się naciągnąć. Również dzięki Wam. Warto by było coś z tym zrobić. Tylko czy nie szkoda energii na oszustów?

CEODG

Nowy adres kanciarzy:
Al. Jerozolimskie 81
02-001 Warszawa
Nie bądź naiwny i nie płać !!

Dostałem podobne pismo

Dostałem takie pismo z datą nadania w dniu kiedy rozpatrzono mój wniosek o wpis do CEIDG.
Od razu wydało mi się to podejrzane ponieważ wiedziałem, że rejestracja działalności jest darmowa.
Czy ktoś bardziej obeznany w prawie wie czy jest sens zgładzać to na policje?

A moze tak by...

A ja się zastanawiam... otworzyłem właśnie firmę i też dostałem takie pismo. Myślę sobie może bym tak wystawił temu oszustowi fakturę za usługę odebrania korespondencji??? :)

Jeszcze jedno ...

Obejrzałem tą stronę:
- O nas - oczywiście NIC,
- Oferta - jedna wielka "ściema",
- Regulamin - całkiem inny adres niż w piśmie z blankietem na 200zł,
- Kontakt - również NIC,
- licznik wyszukiwarki pokazuje w chwili obecnej 7297!!!
Ale dla mnie najciekawsze jest to, w jaki sposób ci złodzieje tworzą adres do CEIDG. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś ręcznie ściąga te id dla każdego NIP osobno. I tu wniosek nasuwa się sam ... Powinien to być pretekst dla organów ścigania, żeby to sprawdzić.

Do starych firm też przychodzi

Mam firmę od 2010, a wczoraj takie pismo też otrzymałem. Żenada.

CEODG - oszuści docierają do Garwolina!

Uwaga! Pismo naprawdę "wygląda" mocno "urzędowo"! Prawie zapłaciłam ! W nawale zajęć w związku z otwieraniem działalności , cos mnie tknęło i sprawdziłam , ponieważ od początku była mowa o tym, że rejestracja i wpis są darmowe . Dziwi mnie, że to nadal TRWA skoro wiadomo już, kto i gdzie się zajmuje tym procederem?!

CEODG - oszuści

Nie płacić tym oszustom, powinni się zabrać za te gnidy

Dzięki

Dzięki Wam mogę śmiało wyrzucić to pismo do śmieci. Wydało mi się dziwne, że po 10 latach od zarejestrowania firmy nagle przychodzi takie "urzędowe" pismo. Że też nie ma mocnych (mówię o organach ścigania)na takich "przedsiębiirczych". Brak słów...

Nie pamiętam jak to działa

Nie pamiętam jak to działa kiedyś była taka akcja...
Nadawło się na poczcie przekaz o wartości 1 grosz.
Po każdego grosza będą musieli udać się na pocztę?

grosz

Ja zamierzam wysłać tego grosza przekazem pocztowym tym skórczysynom

Dzięki za tą stronę

Podpisuję się pod wszystkim co już zostało powiedziane. Firmę prowadzę już 4 lata. Przyszło i do mnie pismo z dnia 03.10 z adresu CEODG Al. Jerozolimskie 81 Warszawa. Naprawdę można się nabrać, coś mnie tknęło, zadzwoniłam do CEIDG jeszcze przed połączeniem z konsultantem dostałam wiadomość aby się nie nabierać na opłaty.

Na policje

Czy ktoś próbował zgłosić to na policję? Czy w ogóle jest sens?

co mianowicie zgłosić na

co mianowicie zgłosić na policję ? to, że prywatna firma wysyła pisma w których informuje o tym żeby zarejestrować się w odpłatnej ewidencji ? czy może, że ludzie płaca za coś za co nie muszą, podkreślam, robią to dobrowolnie.

właśnie odebrałem pismo

Witam cieszę się ze wszedłem na ta stronę bo do jutra powinienem wpłacić zgodnie z pismem 200 zł.
Czy na tych oszustów nie ma siły i prawa.

A może to celowe działanie Nowej Władzy na pokrycie zobowiązań wyborczych.

a co zrobićgdy

człowiek niestety się nabrał i dokonał przelewu???

Nic się nie da zrobić. Czekać

Nic się nie da zrobić. Czekać na fakturę i zaksięgować w koszty. I na przyszłość dokładniej sprawdzać za co się płaci.

Też o mało co się nabrałem

Działalność założyłem 01.10.br., 05.otrzymałem b.urzędowe pismo z CEODG z drukiem przelewu na 200.00 zł. Z terminem płatności na 07.10.2016.Najbardziej wzruszyło logo tych kanciarzy i oszustów kontury mapy Polski w kolorze czerwonym.Nie dość że naciągacze to jeszcze Patrioci.Pismo b.urzędowe naszpikowane przepisami z Dz.U z okrągłą pieczęcią i podłużną wszystko w patriotycznym czerwonym kolorze.

Oszuści

UWAGA, ostrzegam wszystkich otwierających firmę, ja kilka dni temu otwierałam firmę, już dzisiaj dostałam pisma wzywające mnie do zapłaty za wpis do ewidencji od dwóch firm CEODG I CEFiDG, Pani z urzędu miasta Jaworzna poinformowała mnie że mogę dostac takie pisma i mam ich nie płacic, bo to oszuści.

złodzieje

też otrzymałem takie pismoa po 2 dniach od złożenia wniosku z terminem płatności 5 dni!!!
- z CEODG z komornik :) a nr konta wskazuje na BZWBK Swarzędziu,
- a z drugie z CEFiDG z Lublina (BRE BANK) pójdziecie siedzieć

ceodg

Dostałem pismo 3 dni po założeniu działalności. Wydało mi się podejrzane, że urząd wysyła nakaz zapłaty zwykłym pismem, a nie poleconym. Czytałem też, że rejestracja działalności jest za darmo. Dlatego wpisałem do internetu hasło "CEODG" i pierwszy wynik wyszukiwania: "oszuści". Ale ilu pewnie dało sie naciągnąć. Moim zdaniem to nienormalne, że nie ma na takich naciągaczy bata...

Dzięki wszystkim za

Dzięki wszystkim za informację bo dziś dostałem takie pismo, a że z natury jestem nieufny sprawdziłem i Wasze komentarze utwierdziły mnie że te dwie stówy poszły by na marne. Bo po co mi wpis gdzieś w jakiejś firmie nie mający dla mojej działalności żadnego znaczenia oprócz chudszego portfela, dzięki.

COEDG dostałem pismo

Też dostałem takie pismo , zastanowiła mnie sama nazwa "o działalności gospodarczej" . Kolejna sprawa: we wszystkich pismach tego typu np.Starszy referent do spraw rozliczeń zawsze podpisuje się imieniem i nazwiskiem. Pismo wysyłają z bardzo krótkim terminem płatności ,żeby człowiek nie zdążył się zastanowić . W piśmie nie ma żadnego numeru telefonu.

a to dobre

Na podstawie Art. 66 ust. 1 ustawy z dn. ....oraz o zmianie "NIEKTÓRYCH INNYCH USTAW" hahaha po tych trzech slowach poznalam,ze to oszuści. Rozne pisma dostawalam ale takiej podstawy prawnej nigdy :)

cefidg, ceodg

Witam, również dostałem takie wezwania od dwóch "wyłudzaczy". Z CEFIDG oraz CEODG. Już nie mogę się doczekać kolejnych. Według mnie ma to znamiona przestępstwa, jest to wyłudzanie. Logo zbieżne z państwowym, brak informacji o tym, że to oferta (w jednym), w drugim informacja małym druczkiem, ledwie zauważalnym. Sformułowanie zdań w taki sposób, by osoba zaczynająca przygodę z firmą, będąca niejako laikiem w takich sprawach nie zorientowała się i wpłaciła. Wiem że jest pełno ostrzeżeń, ale w natłoku obowiązków i ciągłym pośpiechu jest opcja że ktoś się zapędzi i zapłaci. Ja na szczęście nie zapłaciłem, ale to dlatego, że czytam każde pismo ze szwajcarską precyzją. Wkurza mnie jednak tylko to, że Ci oszuści żerują na mniej zorientowanych ludziach, a nie powinno tak być. Jeśli takie firmy działają to niech robią to zgodnie z literą prawa i moralnością. Niech sobie prowadzą taką działalność, ale po niech pisma te będą tytułowane jako OFERTA. Odbiorca takiego pisma powinien mieć od otwarcia koperty świadomość, że ma do czynienia z ofertą. Według mnie narusza to pewne standardy prawne, moralne, etyczne, a co za tym idzie należałoby to zwalczyć. Niestety nikt z tym nic nie robi, a wystarczyłoby zakazać prowadzenia działalności tego typu, uszczelnienie prawa, nagłośnienie sprawy. Jest opcja zgłoszenia do prokuratury nad którą głęboko się zastanawiam ze względu na częste umorzenia powodowane brakiem znamion przestępstwa. Sprawa jest śliska i ciekaw jestem czy i jak się rozwiąże. Do tego czasu piszmy o tym, nagłaśniajmy wśród rodzin, znajomych, ostrzegajmy w internecie. Niech wiedzą, że działają takie firmy, które liczą na naiwność ludzką. Pozdrawiam

CEODG - UWAŻAJ

Dziś (tj. 10.11.2016) otrzymałem taki dokument z poleceniem zapłaty. Wygląda on na bardzo prawdziwy, a opłata opiewa na 200zł. Widać naciągacze nadal pracują i naciągają. Uważajcie.

CEODG

Witam.
Właśnie siedzę i czytam. Chłopaki się już chyba trochę wyrobili, ponieważ w całym tym gąszczu aktów prawnych, brzmi to już jako coś niezobowiązującego. Jak czytasz uważnie, jest to forma oferty.
Ale pierwsze skojarzenie WTF. W poniedziałek przekażę to swojemu prawnikowi.
Pozdrawiam.

Nadal to działa

Witam założyłem firmę niedawno (listopad 2016) a niecałe 4dni później moją skrzynkę zalały listy od CEODG, CEFIDG, CRDGIF oczywiście z informacją o wpłacie i co jeden list to wyżej 140,200,290zl. Uff dobrze że zasiegnąłem informacji i nie dałem się nabrać, ale jak widać dalej to działa i przybiera coraz to nowe nazwy! uważajcie!

Potwierdzam - działa

Potwierdzam, że CEODG wysyła listy z prośbą o przesłanie kwoty 200 zł - Uwaga na fałszerstwo

Hehe też dosatałem i to zlałem :)

Ale do imbecyla , co się podpisał sandrzej123 - Ciebie , to powinni opodatkować za "yntelygncję" jaką posiadasz.

Wy też macie różowe literki w

Wy też macie różowe literki w "poradniku" jak dokonać przelewu? Najbardziej uderza brak adresu na przelewie wpłaty.... Dobrze że gdzieś mi mignęło w rozmowach o DG że takie pisma przychodzą... Chłopak ma firme już 5 lat i teraz ma być "wpisana" do CEODG.... Żart.... Ale wiem że np mój teść by zapłacił.... Co do niego nie przychodziło to płacił.... Na takich ludziach sobie zarobią...

mają sie dobrze

Mam działalność od 6 lat. Też dziś dostałam z ceodg pismo z drukiem do zapłaty na 200 zł. Oczywiście nic z tego. Poszperałam w necie i okazuje się, że w KRS figurują pod adresem ze strony internetowej (innym niż w piśmie) ze statusem organizacji pożytku publicznego. Skandal. Nr KRS 0000576367.
Do tych co zapłacili: zgłoście przestępstwo z art. 286 KK, jest ścigane z oskarżenia publicznoskarbowego. Pismo celowo jest tak sformułowane, by osoby słabiej wykształcone, gorzej zorientowane doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Nie każdy kto prowadzi działalność musi być świetnie wykształcony i doświadczony.

oszustwo

Witam, ja właśnie dziś dostałam taki list! Gdy spojrzałam na logo i nazwę, pomyślałam że coś tu nie gra. Wpisałam w Google nazwę i czytam właśnie tu że to ściema! Rzeczywiście krótki termin płatności, pieczątki jakby urzędowe itp. Uważajcie na takie pisma. Jutro idę na policję.

I JA TEŻ!!

Ja działalność mam od ponad 6 lat, a pismo właśnie dostałam dzisiaj - mówi o "nieprzekraczalnym" terminie płatności, który upływa UWAGA: dzisiaj.

Tak więc w pośpiechu - gdyby ktoś się przejął terminem, zanim dobrze pomyśli- naprawdę łatwo się dać nabrać.
uważajmy.

Proceder trwa

Zostałem uprzedzony przez księgowego przed takim procederem, że po rejestracji firmy będę otrzymywał pisma o uiszczaniu opłaty. Ale byłem w szoku jak szybko dostałem takie pismo, Al. Jerozolimskie 81 Warszawka i.t.d

Generalnie uzyskanie aktualnej bazy CEIDG dla przygotowanego robota latającego po stronie i sczytującego dane to szybka sprawa - więc tu źródło danych tych naciągaczy. Nie chce mi się wierzyć że gdzieś w CEIDG są przecieki ... ale kto ich tam wie jak łatają dziury budżetowe.

W sumie trochę ponieśli kosztów, papier, toner w drukarce, jakiś człowiek który przepisuje kody captcha do ich bazy, ktoś kto lepie jęzorem te koperty.

Co do ich strony, to straszna amatorka

Zatem nie płacić i szukać wcześniej informacji w necie.

Nieco informacji o stronie:

http://www.checkip.com/ip/85.128.230.177
stoi na wordpressie,
domena wykupiona w hostingu nazwa.pl - syf

można im zrobić psikusa wykupując ich domenę :)
kończy im się: 2017.09.22

no cóż gdybym był właścicielem Nazwa.pl rozwiązałbym umowę z właścicielem strony - ale trzeba mieć charakter w tym kraju na takie kroki.

naciągacze

Uwaga na nich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nie tylko nowe

Działamy od 1994 roku i wreszcie nas dopadli. Ponieważ w piśmie, pełnym nakazów i ponagleń jest użyte słowo "fakultatywne" nie stanowi ono przestępstwa - tak mnie poinformował policjant gdy zadzwoniłam. Kwota rośnie - już jest 295 zł i groźba, że postąpią zgodnie z regulaminem, chciałam znaleźć ten regulamin, nie udało mi się, więc tylko dodaję wpływ.

działaja nadal

występują obecnie pod adresem Warszawa ul. Razma Ciołka
standardowo 200 zł żądają. nie wiem czy da coś zgłoszenie na policję, ale może warto.

CEODG

Też dostałam take pismo. Termin otwarcia mojej działalności to pierwszy stycznia a termin wpłaty 27 grudnia.
Pozdrawiam

CEIDG anie CEODG

Dziś otrzymałem pocztą pismo wraz z formularzem do zapłacenie 200 zł. na konto CEODG W-wa
ul. Erazma Ciołka (sic!) 12 za dokonanie przeniesienia z rejestru gminnego do Centralnej Ewidencji i Informacji
o Działalności Gospodarczej( jednostki organizacyjnej w CEODG). Sprytni złodzieje!!. Ludzie czytajcie uwaznie co przesyłają do Was pocztą. Nie dziwię się że organy ścigania nie mają dowodów na próbę dokonania oszustwa.
Właściwy skrót i nazwa centralnego rejestru to (CEIDG) Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej a nie GEODG! Musi być jakiś sposób na oszustów!

UWAGA

Ja również dostałem dzisiaj pismo z informacja o konieczności opłaty w kwocie 200 zł z terminem płatności 3dni śmiech. Od razu coś mi się nie spodobało ,żona na którą jest ta działalność prawie się dała nabrać pismo na pierwszy rzut oka wygląda na urzędowe. Ich aktualny adres to Warszawa ul. Erazma Ciołka 12/403. Ja jutro mimo wszystko zgłaszam to na policję i do prokuratury. Powinniśmy wszyscy tak zrobić to może w końcu będą musieli się tym zająć. Człowiek zapiepsza na kawałek chleba , a złodzieje chcą kasę za frajer. Współczuję wszystkim ,którzy dali się nabrać i zapłacili , człowiek czuje się jak zgwałcony. Trzeba nagłaśniać takie przypadki , musimy się jakoś bronić przed takimi kanaliami. Pozdrawiam wszystkich czujnych.

CEODG

Witam, podobnie jak przedmówcy też otrzymałem podobne pismo z drukiem przelewu na 200 zł. Widać, że "NACIĄGACZE" też czytują uwagi zamieszczane w powyższych postach, bowiem do mojego pisma nie ma żadnych "uwag merytorycznych". Mój dokument jest nawet podpisany przez starszego referenta mgr Janinę Kopeć :) Oszustami ich ciężko nazwać bo jakąś tam ewidencję prowadzą i w sumie nie zmuszają nikogo do wpłaty. W regulaminie jest ponadto informacja, że opłata jest dobrowolna, więc dochodzenie roszczeń po dokonaniu wpłaty może być trudne. Niestety trzeba być czujnym, dobrze że często jest podawana informacja w urzędach, że za rejestrację nie ma opłat i zdarzają się przypadki naciągania. Druga sprawa i tu podejrzewam, że można by było próbować kogoś "ścigać" to ujawnianie danych zwłaszcza świeżo założonych firm.

Również dostałem pismo

Witam
Jak poprzednicy dostałem to pismo okolice Gdańska. Małą fotka i na Policje zgłosić ;)

wczorajsze pismo - Jasło podkarpacie

Maszynka do mięsa działa nadal
wczoraj dostalem list data wyslany z Wa-wy 21 otrzymalem 29 a 7 dni na wplate heheeh
poza tym dzialalnosc prowadze 7 rok ....
barany i naciagacze
naglasniac i ostrzegac !!!

CEODG

Ja również otrzymałam...i działalność prowadzę 6lat :) ...
chyba jednak warto zgłosić na policję a być może nawet w lokalnej prasie by ostrzec osoby łatwo wierne bądź nie mające czasu zagłębić się w treść pisma i weryfikację. No cóż pismo i pieczęcie wyglądają mocno profesjonalnie. Oczywiście potwierdzam, że aktualny adres CEODG widniejący w piśmie to Warszawa ul. Erazma Ciołka 12 01-102 Wa-wa

Hf

Jak PiS zrobi z tym porządek będzie miał kilku obrońców demokracji więcej. Też dostałem. Najbardziej razi to że człowiek zawraca sobie głowę choć nie powinien.

pismo od CEODG i CEFIDG

Szanowni Państwo ja również otrzymałam takie pisma, ostrzeżono mnie przed naciągaczami więc już wiedziałam czego się spodziewać. Proszę jednak o informację, bo nie chcę aby ten ich proceder trwał. Gdzie zgłaszać te sprawy? dlaczego policja dotąd nie zamknęła tych ludzi? bo widać, iż interes, choć to naciąganie ludzi jest legalny! Nie chcę tylko podrzeć te pisma - chcę aby prawo uniemożliwiło im naciąganie ludzi! Co zrobiliście?

oszuści

dziś dostałam list z CEODG Erazma Ciołka. Od razu sprawdziłam w internecie i nie zamierzam płacić. Firma działa od kilku lat. I !!!!! kiedyś już się na to nabrałam. Księgowa zwróciła mi uwagę że zapłaciłam za coś, za co nie musiałam. Napisałam wtedy do nich pismo, że oszuścii, naciągacze i że podam ich do sądu jesli mi nie zwoócą kasi i ODDALI !!!!!

Podli oszuści!

Właśnie wróciłam ze szpitala i okazuje się że w tym czasie moja córka - świeżo upieczona młoda całkowicie zielona firma dostała dwa takie pisma od CODG z Ciołka 12 i CRDGIF Al Jerozolimskie 96....i wystraszona dwa zapłaciła! Jeden 200 zł a drugi 295 zł. Teraz siedzi w kącie i ryczy! A mnie krew zalewa! Myślę żeby iść z tym albo na Policję albo do Dudapomocy ...ale właściwie to jesteśmy bezradne...może ktoś z Państwa przetarł jakieś szlaki?

Na Bezprawniku już nagłośnili

Na Bezprawniku już nagłośnili https://bezprawnik.pl/centralna-ewidencja-o-dziala... Co gorsza takich firm jest więcej

Naciągacze

Firma działa od 5-ciu lat i również otrzymaliśmy takie pisemko.
Takie orły to zakładają, że w treści pisma jest 200zł a na blankiecie już 250zł.
Adres Erazma Ciołka w Warszawie.

CEODG

Dzisiaj tj.10.01.2017 otrzymałam pismo z CEODG które dotyczy wniosku/sygn. akt ????? o przeniesieniu z gminnego rejestru działalności gospodarczej do CEODG. Na wniosek ? ale czyj bo nie mój.Oczywiście opłata za w/w już 250,00zł. Ktoś się bardzo naciął (nie jestem nowicjuszem) bo działalność prowadzę od kilkunastu lat .
Czy nikt się tym nie zainteresuje ? Działają w Warszawie przy ul. Erazma Ciołka 12
NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGNĄĆ CIĘŻKO PRACUJECIE NA SWOJE PIENIĄDZE - JEŻELI KTOŚ DOSTANIE TAKIE BĄDŹ PODOBNE PISMO TO NIECH SIĘ DOPYTA W URZĘDZIE MIEJSKIM CZY TEŻ GMINNYM ALE NIE WPŁACAĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY.

ceodg

dostalem takie pismo- to zwykli naciagacze , Zglaszam to do prokuratury jutro jako probe wyludzenia pieniedzy.
Ci ludzie powinni siedzie w wiezieniu.

ceodg

jak wszyscy przedmówcy - na szczęście nie zapłaciłem. CZY WARTO ZGŁOSIĆ TO NA POLICJĘ - CZY SZKODA CZASU ???

OSZUŚCI

Dzis moj brat dostal identyczne pismo nadane 09.01.17r w zwiazku z zalozeniem dzial. 05.01.17. ale poniewaz jest za granica otworzylam list. Pierwsza mysl? CEIDG zmienilo nazwe? Zastanowilo mnie to wklepalam w internet i zobaczylam ten wpis. Dziekuje wam. To ze oszustow na tym swiecie jest pełno to norma. Mnie zastanawia skad maja dane? Nazwe firmy, adres podali dobrze. Co mówi/robi policja jak to zgłaszaliście?

Oszuści z CEODG

Też otrzymałem list od tych oszustów. Prowadzę dzaiłalność od 2011r i to już trzeci raz taki list otrzymałem i adres / nazwa CEODG sie zmienia.
Tym razem ul. Erazma Ciołka 12 01-402 Warszawa. ewidentny błąd który urzędnik nigdy by nie popełnił bo w treście listu proszą o 200zł ale wypęłniona część czerwona na dole to na 250zł. Ostrzegajmy wszystkich.

CEODG c.d.

Pismo od tych oszustów dostałam dzis. Firmę prowadzę od kilku lat, wiec wiedziałam, ze ściema. Dla spokoju sprawdziłam ze znajomą prawniczką - ona też takie dostała jakiś czas temu! NIE PŁACIĆ NIC bandziorom! W UOKiK też jeszcze potwierdziłam, choć oni wlasciwie przedsiębiorcom nie doradzają, ale kompetentny Pan Urzędnik był na tyle miły, że mnie uspokoił i zapewnił, że to naciągacze.

Zastanawiam się tylko, jak i inni na tym forum, jak to jest możliwe, że nikt nie potrafi tego przestępczego procederu ukrócić za np. podszywanie sie pod CEIDG...

Jaka to szkoda, że po założeniu włsanej działalności na każdym kroku próby naciągania i upasienia sie na czyjejs ciężkiej pracy. W zeszłym roku dostawałam SMSy z zadaniem zapłaty za jakies numizmaty, których w życiu nie zamawialam. Straszono mnie "dwojgiem naszych pracowników, którzy zjawią sie pod tym (?) adresem - lepiej zapłacić od razu!". Pisali po kilka razy dziennie przez ok 3 tygodnie. Zignorowalam całkowicie i przestali. Aż do kolejnego razu..

Powodzenia i uważajcie na siebie!

ceodg

Czy jest może jeszcze ktoś kto dostał takie pismo a nie odnotował tego na tym forum?

Ja dostałem i nic na ten

Ja dostałem i nic na ten temat nie pisałem bo to jest bezsensowne bicie piany. Dostajesz pismo i czytasz ze zrozumieniem i jak chcesz zapłacić "fakultatywną" opłatę za dodatkowy wpis to płacisz a jak nie to nie. Problemem jest to, że ludzie widzą druk wpłaty, nie czytają albo jak przeczytają to nie zrozumieją i płacą. Firma działa w oparciu o obowiązujące przepisy prawne, prowadzi bazę danych (aczkolwiek nie wiem gdzie i w jakiej formie) ja jeżeli ktoś chce to może zapłacić za wpis. To, że w piśmie powołują się na przepisy prawne i załączają druk wpłaty, nie jest żadnym przestępstwem a nawet wykroczeniem. Gdyby ludzie czytali co do nich przychodzi i nie płacili firma straciłaby rację bytu bo nie było opłat. Bazują na naiwności i niewiedzy i tyle, czasem na roztrzepaniu ludzi. Ogarnijcie się i zwracajcie uwagę co płacicie i będzie po problemie.

ceidg.gov.pl

Pojawiła się kolejna metoda na wyciągnięcie kasy od polskich przedsiębiorców.

Błędna konfiguracja oficjalnej domeny Centralnej Ewidencji i Działalności Gospodarczej umożliwia oszustom podszywanie się pod rządową instytucję i naciąganie przedsiębiorców w bardzo wiarygodny sposób.

Brak takiej konfiguracji powoduje, że każdy może się pod ceidg.gov.pl podszyć i słać e-maile z tej domeny — a te nie wpadną do spamu.

Szczegóły na stronie:
https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-falszywe-e...

I naprawde nie ma na nich bata ?

Niestety i ja jestem posiadaczka takiego listu.
Założyłam niedawno działalność ,wiedziałam o takim czymś bo pan z urzedu gminy mnie kilka razy przestrzegł ze prawdopodobnie dostane takie pismo. Wiec gdy otrzymałam to nawet mi przez mysl nie przeszło by płacic ale niestety sa inni co sie na to nabierają.

Do pjeps

och, jak mnie denerwują takie mądrale jak Ty! w moim piśmie nie ma mowy o opłacie fakultatywnej, dobrowolnej etc., a różnicy pomiędzy Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej, a Centralną Ewidencją o Działalności Gospodarczej kompletnie nie da się zauważyć na pierwszy rzut oka! Ty bronisz tych oszustów, czy co?? jak to nie ma o co bić piany? trzeba pomóc innym nie dać się nabrać na tego typu nieważne czy legalne czy nielegalne oszustwa!
ludziska, nie dajcie się!

Skoro nie ma mowy o opłacie

Skoro nie ma mowy o opłacie fakultatywnej to podeślij proszę zdjęcie albo skan bo z chęcią się z nim zapoznam i będzie można coś z tym zrobić i uwierz mi, że na pewno zrobię. (

) Natomiast jeżeli nie przeczytałaś dokładnie i nie potrafisz rozróżnić Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej od Centralną Ewidencją o Działalności Gospodarczej to pozostaje mi tylko współczuć. Czytanie ze zrozumieniem to podstawa.

DO Princzeska

Ale pjeps ma rację, ja też dostałem, nie wiedząc nic o tym wcześniej- przeczytałem dokładnie i wrzuciłem do kosza. Jeśli ktoś chce prowadzić firmę, a inteligencji u niego brakuje, że wpłaca na takie coś ( co widać od razu że jakieś g...) to gratuluje, niech lepiej się za robienie biznesu nie zabiera.

A tak z ciekawości czy taka

A tak z ciekawości czy taka strona czy ewidencja w ogóle istnieje.
Jeśli tak to jakie informację są tam zamieszczane.
Nie znam się na przepisach ale może można ich pociągnąć do odpowiedzialności za nie wykonanie usługi bo skoro ktoś już niefortunnie zapłacił to w tej ewidencji powinien zostać umieszczony a jak nie jest to powinien wnioskować o zwrot pieniędzy...

Pismo z CEODG o opłacie 250zł za wpis do ewidencji

Także otrzymałem pismo z CEODG i szczerze mówiąc w pierwszej chwili, biorąc pod uwagę charakter otrzymanego zawiadomienia, lekko podirytowany byłem skłonny dokonać przelewu, ale po chwili zastanowienia, uświadomiłem sobie, że zwyczajni naciągacze.