Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Awaria pieca

Witam,
Parę lat temu był tu wątek na temat pieców Wiessmana zamontowanych na Komornickiej 42 i pałacowej. Z tego co pamiętam nagminnie psuły się silniki skokowe (czy jakoś tak to się nazywa). Miałem 2 naprawy i piec działał przez długi czas.

Dziś znów zaczęły się problemy. Zapala się na chwilkę, po czym gaśnie... Z tego co pamiętam to były na tym forum porady jak temu zaradzić metodą "chałupniczą" :)... może mi ktoś przypomnieć jak sobie z tym problemem radziliście??
Dzięki Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/dabrowka/awaria-pi...

Silnik od zaworu ciepla

Silnik od zaworu ciepla woda/ogrzewanie mial blad w oprogramowaniu. Jeżeli konserwujesz piec co roku to serwisant na pewno aktualizował oprogramowanie (efektem ubocznym jest dluzszy czas zaskoku cieplej wody)

Dziś znów zaczęły się problemy. Zapala się na chwilkę, po czym gaśnie...

To nie są na pewno objawy problemów ze silnikiem krokowym.

Oprogramowanie miałem

Oprogramowanie miałem zaktualizowane i właśnie od tamtej pory skończyły się problemy aż do wczoraj... na razie działa ale boje się, że znów zacznie wariować... tak jak wcześniej pisałem, zapala się na 2-3 sekundy po czym gaśnie i za chwilkę zapala się ponownie... i tak się zapętla...