Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Pediatra

Witam wszystkich Rodzicòw.
Wiem że bardzo wielu Rodzicòw niezadowolonych jest z usług Pani która przyjmuje nasze dzieci. Ja mam bardzo złe doświadczenie i co wizyta jest to samo. Korzystam z usług prywatnie ale pozostają szczepienia itp. Tylko że nie po to placówka otrzymuje za nas pieniądze żebym wydawała na wizyty prywatne. Im więcej naszych głosów tym bezpieczniejsze mogą być nasze dzieci.

Dlatego proszę o wpisy i naszą reakcję żeby zmienić lekarza pod opieką którego mają być nasze szkraby. Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/dabrowka/pediatra....

Pediatra

O kogo chodzi? Może podaj nazwisko, bo opis niczego nie wnosi. Moje dziecko i tym samym ja chodzimy do pani doktor Marzeny Łukaszewskiej-Bartczak z nowej przychodni koło przedszkola Mali Odkrywcy i jesteśmy SUPER zadowolone. Nie mam zamiaru (ani podstaw) do zmiany lekarza, nawet o tym nie myślę. Od marca mała jest w końcu pod opieką dobrego pediatry.

ciekawy wątek...

ciekawy wątek.....o kogo chodzi ??
ilu niezadowolonych etc...

Witam i dołączam się do

Witam i dołączam się do Niezadowolonych.Z pierwszej wizyty u pediatry z Dąbrówki mój partner przyszedł bardzo rozczarowany, co mnie zdziwiło, bo nie należy do osób, które przerysowują rzeczywistość. Jednak zdrowie naszego dziecka jest najważniejsze, a pani która tam pracuje, ma jak to powtarzała "10 minut zarówno na zdrowe jak i chore dziecko". Niestety to nam nie odpowiada. Oboje uważamy, iż w 10 minut, to nie bardzo można się zapoznać z pacjentem, zwłaszcza na pierwszej wizycie, gdzie jest mnóstwo pytań. Niestety wszyscy przenieśliśmy się do tej przychodni, ale to już niebawem się zmieni. Jedyne wyjście, to przenieść się gdzieś indziej i wtedy nasze pieniądze nie będą spływały do tej placówki. Ja po próbie odzyskania karty szczenień (szczepię dziecko prywatnie) i w związku z tym po bezowocnej dyskusji w przychodni, wykupiłam prywatne ubezpieczenie zdrowotne dziecka i tym razem dogłębnie rozważę kolejną placówkę NFZ no i lekarza. Tak przy okazji, może ktoś udostępni namiary na pediatrę NFZ'tu z "sercem na dłoni" i czasem dla pacjenta:). Pozdrawiam

Przychodnia nie ma prawa

Przychodnia nie ma prawa wydać karty szczepień rodzicowi, jest ona przekazywana zgodnie z właściwością do przychodni w której jest zapisane dziecko.

W każdej przechodni nie

W każdej przechodni nie spędziłem z dzieckiem czy to z zdrowym czy chorym dłużej niż 10 min. Na prawde zastanawiam się co można dłużej sie dowiadywać od lekarza. Stawia diagnoze, dostajesz zalecenia i tyle. Co najwyżej cześciej kontroluje dziecko w przypadku poważniejszych chorób. Choroby dzieci są z reguły powtarzalne. Wszelkie głębsze badania i tak robią specjaliści.

Nawet nie chce sugerować innej przechodni, bo wszędzie pediatrów jest za mało i czas jaki mają na pacjentów to mniej wiecej 10 min. Nawet w Lux Medzie wizyta planowana jest na maks 15 min.

Może i nie ma prawa

Może i nie ma prawa, w Polsce jest system opieki nieco niezrozumiały. Znam przypadki przekazania karty. Ja prosiłam o przekazanie karty do prywatnej placówki, abym nie musiała chodzić z każdym szczepieniem do tej przychodni. Może masz informację co w tej sprawie mogę zrobić? A pediatra z tego co wiem był jeden, więc...

Ja to załatwiałem w ten

Ja to załatwiałem w ten sposób, że nowa placówka występowała do poprzedniej o przekazaniem karty szczepień. Z tego co się orientuję wszystko szło przez NFZ ale pewien nie jestem. Najlepiej będzie jak się dowiesz w tej placówce w której chcesz szczepić.

Pomiędzy placówkami NFZ

Pomiędzy placówkami NFZ nie ma problemu z przekazaniem karty. W centrum,z którego korzystam, na infolinii powiedzieli, że nie powinno być problemów z przekazaniem no ale .... problem jest. Jak już człowiek jest w systemie to nie ma wyjścia, chociaż wiem, że nie zawsze tak musi być.

W naszej przychodni

W naszej przychodni jest tylko jeden pediatra więc chodzi o Panią Marzene. Ilu niezadowolonych? Wiem,że tacy są ze słyszenia stąd forum.

Pediatra

Nie zgadzam się z powyższymi opiniami. Dzięki Pani Marzenie moje dziecko trafiło w porę do szpitala. To Pani pediatra zauważyła, że jest coś nie tak i zleciła dodatkowe badania. Przypuszczenia się potwierdziły, córeczka miała złe wyniki, natychmiast dostałam telefon z przychodni i skierowanie do szpitala. Na miejscu doktor powiedział, że trafiłyśmy w samą porę i kuracja antybiotykowa będzie trwała 7 dni. Gdybyśmy zjawiły się później, pobyt w szpitalu trwałby 2 tygodnie... Cieszę się, że w Dąbrówce moje dziecko jest w dobrych rękach i mamy taką opiekę. Dziękuję, że moje dziecko wyzdrowiało i nie spędziłyśmy świąt w szpitalu...
Pozdrawiam
mama Nadii

Dołączam się do

Dołączam się do niezadowolonych. Nam Pani doktor za każdym razem mówi, jeżeli przychodzimy z czymś na skórze, że to kontaktówka. Generalnie nie potrafi nic zalecić, z każdą pierdołą wysyła nas do specjalistów. Oczywiście tracąc pieniądze, ponieważ na NFZ można czekać do przyszłego roku, więc pozostają jedynie wizyty prywatne, po których lekarze nic nie stwierdzają. Do tego na wszystko zaleca Tormentiol, dla niemowlaka pomimo, iż jest szkodliwy. Nie orientuje się, że są zamienniki bez szkodliwych substancji dla niemowląt. Na temat szczepień również niewiele wie. Co wizytę otrzymujemy sprzeczne informacje. A zdarzyło się, że musieliśmy informować Panią doktor o prawidłowych zaleceniami, o których nie miała pojęcia.

Jakość usług świadczonych

Jakość usług świadczonych przez lekarza jest wprost proporcjonalna do liczby pacjentów, których musi "obsłużyć" w ciągu dnia pracy. Przewrażliwieni rodzice, którzy biegną z każdą drobnostką do pediatry (bo jest za darmo!) tylko pogarszają sprawę (szczególnie kiedy i tak szukają tylko potwierdzenia diagnozy znalezionej na forum troskliwych rodziców i/lub w wyszukiwarce internetowej).

Niezadowolona

Podczas wizyty z tygodniowym niemowlakiem kładą główny nacisk na sprzedaż sczepien czułam się jak na spotkaniu z akwizytatorem a nie z lekarzem . Podczas kolejnej wizyty nie przyjęła dziecka bo stwierdziła że nie ma zaś na kontrolę zdrowego niemowlaka , kazała przyjść w innym dzień chociaż nie miała kiz żadnego pacjenta !!! To ma być lekarz , który zajmuje się małymi dziećmi ??!!! Zupełny brak podejścia !!!!

Czy pediatra zmienił się w Dąbrówce

Byłam dziś z synem u pediatry i przyjął nas pan dr, który mówił ze on jest teraz od poniedziałku do środy a w kolejne dni jest ktoś inny. czyżby personel się zmienił?

Tak.

Tak.

Z deszczu pod rynne

czytam i czytam te komentarze i oczom nie wierzę???? Zamiast lekarza który interesował się dzieckiem. A nadmieniam ze rok temu urodziła nam siecóreczka i Pani Marzena bardzo dokładnie badała noworodka, mamy teraz Pana doktora który na wizycie patronażowej ( urodziła nam sie kolejna córka) raz rylko dotknął dziecko. Nie zważył nie wpisał nic w książeczce zdrowia bo nie miał czasu????? Wizyta to była strata czasu. Zero rozmowy z rodzicem brak zainteresowania dzieckiem. Kompletna porażka!!! Różnica między Panią Marzena a obecnym Lekarzem kolosalna !!!! Na szczęście jest jeszcze pani doktor do której sie wybieramy!

pediatra

Ja tak samo jak [email protected] jestem bardzo niezadowolona z Pana Dr w Dąbrówce, więcej do niego z dzieckiem nie pójdę, dobrze że jest Pani Dr Kinga, która zawsze pomoże i liczy się z dobrem dziecka. Z dziećmi chodzę tylko do Pani Dr a gdy dzieje się coś po weekendzie to muszę wspierać się prywatnie ale i tutaj jest też nieciekawie. Ostatnio zawiodła mnie dr Błaszak. Czy ktoś mógłby polecić jeszcze jakiegoś DOBREGO pediatrę w okolicy? (Dąbrówka, Skórzewo, Dopiewo itp.) Proszę o rady

Pediatra Skórzewo

My jeździmy ze swoją córeczką do Skórzewa, do przychodni Bonus. Jest tam bardzo fajna pediatra dr Marzena Piorunek. Dzieci przyjmuje też dr Bocian (ale chyba nie ma specjalizacji w pediatrii, zdarzyło nam się być u niej na wizycie, bo nasza pediatra akurat nie przyjmowała, a trzeba było w miarę pilnie). Polecam obie panie.

skórzewo

tylko, że Bonus w Skórzewie już od dobrych paru lat nie zapisuje nowych pacjentów.

To dziwne

Bo nasza córka ma... 8 miesięcy. :)

a Wy należeliście wcześniej

a Wy należeliście wcześniej do tej przychodni?
jak tak, to dzieci zapisują w ramach "łączenia rodzin":)

tak

Tak, należeliśmy, a to nie wiedziałam, że w ten sposób to rozwiązują.

pediatra

Pani dr Marzena to bardzo dobry lekarz i szkoda, że ostatnio (na początku stycznia) kiedy byliśmy z dziećmi u pediatry nie przyjmowała. Lekarz, który jest w tej chwili źle wypisał recepty na leki, które chłopcy przyjmują od roku regularnie. Dał podwójne dawki i całe szczęście, że sprawdziłam w aptece, bo nie wiem co by było gdyby dostali nieodpowiednią dawkę. Dr Marzena nigdy takich błędów nie popełniała i cieszyłam się, że leczyła nasze dzieci. Z takimi lekarzami jak obecny Pan doktor już miałam do czynienia i nic dobrego z tego nie wynikło. Jestem przerażona, że znowu będzie trzeba szukać LEKARZA...

Pediatra w Skórzewie

Doktor Piorunek ze Skórzewa to doskonała pediatra. Chodzę z dziećmi od kilku lat, jestem bardzo zadowolona. Nie stawia diagnoz na wyrost, nie wymyśla chorób, uważna, spokojna. Nie wyobrażam sobie, żeby jej zabrakło.

doktor Czyżewska Stanisława

doktor Czyżewska Stanisława poratowała nas kilkukrotnie jak nowy pediatra w Dąbrówce okazał się mało pomocny

Ja również polecam

Ja również polecam Panią dr Marzenę Piorunek ze Skórzewa. Pani doktor jest sympatyczna i miła, a przede wszystkim rzeczowa i konkretna. Nie zbywa pacjenta. Pomogła mojemu synkowi wiele razy. Zawsze chętnie rozmawia z dzieckiem i rodzicem. Nie robi problemów z wystawieniem opieki. Jeśli jest możliwość to warto się do niej zapisać.

to nie Posen

W tyłkach widać po tym 500plus sie poprzewracało-weżcie się za robote,a nie pierdoły tu wypisujecie.

Pediatra w Dąbrówce

Ja byłam zadowona z pani Marzeny. Natomiast pan doktor, który przyjmował pon-śr to była porażka! Mojemu niespełna1,5 rocznemu dziecku przy osłuchiwaniu mówił "oddychaj głęboko" jakby córka wiedziała co to znaczy, zero podejścia do dziecka. Przy szczepieniu badanie to szybkie 3 x osłuchanie przód tył, zdrowa do szczepnienia. Na co ja a nie mierzymy, nie ważymy, do gardła nie zaglądamy? Po tym jak przyszłam z małą, która nie miała temperatury, miała apetyt i ogólnie w dobrej formie była poza jednym- katarem, leciało równo- chciałam ją dać do osłuchania bo synek często przy drobnych nieżytach miał od razu zapalenie oskrzeli. Powiedziałam, że robiłam inhalacje- usłyszałam nie inhalować daje to odwrotny skutek. Powiedziałam, że na noc podawałam nasivine- usłyszałam abolutnie nie to niszczy śluzówkę! Po osłuchaniu słyszę: antybiotyk i 1,5 tygodnia w domu. To nie wytrzymałam: czy ten antybiotyk jest naprawdę konieczny?! TAK. Antybiotyk na katar! Oczywiście nie wykupiłam, wieczorem pojechałam na doraźną i lekarz po zbadaniu podał bactrium, na moje pytanie o antybiotyk powiedział: nawet nieśmiałbym proponować (gdzie na doraźnej często zapisują antybiotyki). Słyszałam o pani Piorunek, chciałam dzieci przepisać ale nie było takiej możliwości. Jeżeli chodzi o panią dr Marzenę, opinie są różne, ja jej dziękuje bo zanim odeszła zapisała mojemu synkowi kurację odpornościową, która pomogła. Co do dr Bocian byłam do niej zapisana kilka lat temu. Niestety nie byłam zadowolona. Przyszłam do niej z męczącym kaszlem miałam na pewno jakiegoś wirusa natomiast ta pani wmawiała mi, że mam alergię. To był listopad pytam na co? Odp na grzyby. Dostałam tabletki antyalergiczne, które absolutnie nie pomogły, kaszel ostatecznie wyleczyłam syropem na kaszel. Zapisałam się na testy alergiczne, żeby sprawdzić na co nagle jestem uczulona i oczywiście wyszło, że na nic! Nawet na wspomniane przez panią dr grzyby! Także podziękowałam za dalsze leczenie i przepisalam się do innego lekarza.
Teraz w poradni przyjmuje dr Sosińska i jak na razie jestem zadowolona, ma podejście do dzieci. Przy ostatniej infekcji córki trafiła idealnie z lekami.

Dr.Sosinska super pediatra

Dzisiaj odkryłam.ze przyjmuje w Dabrowce.byla pediatra moich dzieci w Przezmierowie.Naprawde godna polecenia.Doswiadczona ,mądra i pełna empatii.

Kpina

To jest kpina!!!! Pojechałam z dzieckiem w niedzielę o 21:15 na pomoc doraźną do Dopiewa.Pani w rejestracji stwierdziła, że lekarza już nie ma, bo pojechał na wizyty domowe, i nie wiadomo kiedy wróci i nikt nie jest wstanie nas przyjąć, odprawiła nas z kwitkiem!!!!!!!! Porażka

Dr Sosińka

Jakieś bzdury , Pani doctor Sosińska ma brak jakiegokolwiek podejścia do dzieci. Wielokrotnie nietrafione diagnozy. Czas oczekiwania bardzo długi na umówione wizyty. Słabo , bo coś w Dąbrówce jest problem z właściwym lekarzem od dzieci , a przecież tu takie jest duże zapotrzebowanie.... Życzyłabym sobie żeby przychodnia miała 2 lekarzy z tą specjalizacją, żeby pacjent mógł mieć wybór,a niekoniecznie jeździc do Poznania

Dr Sosinska

Doktor Sosinska jest osoba, która musi nauczyć się kultury względem dzieci jak i ich rodziców. To w jaki sposób traktuje, jak komentuje jest niewłaściwe ale i nieetyczne. Co so Dopiewa - lekarz wyjeżdża i nie przyjmuje, to tez jakaś totalne nieporozumienie. Brak świadczenia mimo umowy - bo brak lekarza - dokładnie to samo przerobilismy dwa tygodnie temu.

dr Chwiałkowski

Słuchajcie przeszlam przez to samo co wy, ale w koncu znalazlam dobrego pediatre ktory przyjmuje w Tarnowie Podgórne, dr Chwiałkowski z enel med. Polecam sprawdzic ma same swietne opinie ja sama nigdy nie mialam z nim klopotu jezeli chodzi o moje dzieci. Zawsze przyjaznie nastawiony a jestesmy czestymi odwiedziajacymi z racji ciaglych angin..:( Widze ze niektorzy maja okolo 15 km do Tarnowa ale teraz sa autka a nic nie zastapi usmiechu zdrowych dzieci w domu.

Jakbym często odwiedzał

Jakbym często odwiedzał jednego specjalistę z powodu ciągle tej samej choroby to by mi się lampka zapaliła czy on aby na pewno jest dobrym lekarzem...

dr Sosinska

dr sosinska dla mnie też nie nadaje się na pediatrę, bardzo niemiła, niegrzeczna. Nie zna najnowszych zaleceń. Niestety tylko ona jest w Dąbrówce. Żeby nie jeździć nigdzie chodzę z córką do lekarza rodzinnego Daniszewskiego. I póki nie będę musiała pójść do sosinskiej nie zrobię tego.

Lekarki

Nie rozumiem tylko skąd informacje, że w Dąbrówce przyjmuje 1 lekarka? Ja byłam ostatnio 3 razy w jednym tygodniu i za każdym razem przyjmowała inna.

Dr Sosińska

naprawde nie wiem skąd te negatywne opinie i czego oczekujecie od lekarza, żeby was po ramieniu poklepal ? dr Sosinska ma moze specyficzny sposób bycia, ale moja córka ją uwielbia
uwazam ze jest to bardzo kompetentna osoba, ktora patrzy nie tylko na problem z którym sie do niej przyszlo, ale zwraca uwage na wiele innych rzeczy i dopytuje
wiele razy naprowadzila nas w ten sposób na problem o ktorym nie mielismy pojecia
i nie raz tez czulam, że jest bardzo oschła w relacjach i wychodzilam zła z gabinetu ale po przemysleniu musialam zawsze przyznac jej racje

Doktor sosinska

Czy ktoś wie dlaczego nie ma dr sosińskiej w przychodni w dabrowce?

Skórzewo La Medica dr Tetera

A co powiecie na tą panią Doktor? Czy jest kompetentna? Podobno w przychodni jest też druga lekarka pediatra i też jest ok. Chciałam się tam zapisać do internisty ale jak poczytałam o nim opinie to stwierdziłam że poczekam z tym może.
Czy korzystał ktoś tam też z położnej?
Będę wdzięczna za Wasze opinie.

Pani Tetera opiekuje się

Pani Tetera opiekuje się naszymi 2,5 letnimi bliźniakami od urodzenia. Gorąco polecamy.
Obie Panie położne są super. Mieliśmy styczność z obiema na szkole rodzenia i później opiekowały się naszymi maluchami po porodzie.

Skórzewo La Medica dr Tetera

Dzięki za szybką odpowiedź! Czyli lepsza przychodnia niż ta w Dąbrówce?

Skórzewo La Medica

Jeśli chodzi o Skórzewo i La Medicę, to bardzo polecam. My u dr Tetery byliśmy tylko raz, ale jest odnieśliśmy bardzo dobre wrażenie. Na stałe jesteśmy tam zapisani do dr Szczepańskiej i mogę powiedzieć, że jest to super pediatra. Ja jako świeżo upieczona mama zadaję nieraz mega błahe pytania żeby się upewnić czy z dzieckiem wszystko ok i Pani dr cierpliwie odpowiada na nie wszystkie. Zawsze dziecko jest dokładnie zbadane, ma super podejście do dzieci i w razie jakichkolwiek wątpliwości możemy się z Panią dr kontaktować:)
Jak chodzi o położne, to obie Asie wymiatają. Obie są świetnymi fachowcami z aktualną wiedzą, co jest bardzo ważne. Także zdecydowanie życzę ciężarnym żeby trafiły pod opiekę takich położnych :) Bo ja dzięki nim bardzo dużo się dowiedziałam i dzięki temu nie słuchałam "złotych rad" rodziny, które stosowało się lata temu i niekoniecznie są dobre dla noworodka :)