Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Kradzież psa

Witam serdecznie. Pozwolę sobie skopiować plik z Facebooka odnośnie kradzieży psa:

Dobry wieczór. Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu psa.
We wtorek 17.11 wieczorem (między godziną 20.30 a 20.45) spod Piotra i Pawła na przy ulicy Promienistej, na osiedlu Kopernika w Poznaniu skradziono naszego psa. Na monitoringu sklepu widoczne były 3 osoby w wieku między 17 a 20 lat, dwóch chłopaków i jedna dziewczyna, które odwiązały psa. Niestety, na nagraniu nie widać twarzy.
Pies wabi się Sola, ma prawie 15 lat, chore serce (bierze leki, bez których bardzo cierpi), zaćmę i niedosłuch. W zeszłym roku przeszła operację prawej tylnej łapy (zerwane wiązadło w kolanie).
Pies ma chip o numerze: 967000001242340.
Proszę o kontakt pod numerem: 604115134 lub 600477843.Olga Zandecka.

Zdjęcie jest malutkie ale dość wyraźne, gdyby ktoś był zaiteresowany lepszym zdjęciem to na stronie facebooka trzeba wpisać w wyszukiwarce "Zaginione/Znalezione zwierzęta - POZNAŃ i okolice." i dalej szukać w użytkownikach Olga Zandecka

Piszę tu tylko dlatego, że widziałem tego psa ok. godz. 10 w Dąbrówce Dębowa a Topolowa w towarzystwie dwóch młodych mężczyzn. Obydwoje ubrani w spodnie jasnoniebieskie jeansowe. Jeden młodszy o delikatniejszej urodzie (ok. do 20 lat), drugi trochę starszy z tatuażem aż do nadgarstków lewej ręki. Widziałem jak porzucili rower i smycz, która została rozpoznana przez Panią Olgę, jako jej. Pies już nie był na smyczy więc mógł się oddalić od złodziei i teraz może błąkać się po naszym osiedlu albo okolicy. W imieniu zrozpaczonej właścicielki proszę o pomoc.
Pozdrawiam Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/dabrowka/kradziez-...

odp.

Proponuję przedzwonić do naszego przytuliska w Dopiewie tel. 889 787 929. Być może ktoś znalazł pieska. Trzymam kciuki za znalezienie biedaka.

Dziękuję

Chciałbym wszystkim osobom, które pomagały, dzwoniąc a nawet osobiście szukając, podziękować w imieniu właścicielki. Piesek znalazł się w Naszym przytulisku w Dopiewie i jest już w swoim ukochanym domu.

Jak cudownie ! Dziś Pani do

Jak cudownie ! :)
Dziś Pani do mnie dzwoniła rano i pytała o psiaka. Bardzo się cieszę !

Kradzież psa

Cudownie:-)
Ale pozostaje pytanie jak bardzo zryty beret trzeba mieć żeby ukraść takiego psa. Narkomani? Uciekinierzy z psychiatryka?
Słodka Celestio! Za coś takiego czapa, albo co najmniej wygnanie z Ponyville:-)
Słowem-jestem zadziwiony, że coś takiego miało miejsce i nie potrafię tego pojąć.

Nagrania

Na nagraniach z kamery widać dwóch mężczyzn. Spali oni z tym psem w wiacie na Topolowej. Pies oddalił się wcześniej. Obudzili się około 11.30 a następnie poszli w kierunku Poznańskiej a Dębowa. Tam chwilę stali. Zauważyli utykającego mężczyznę wracającego od strony Stokrotki z zakupami. Podbiegli do niego i rozmawiali kilka minut. Wyglądało jakby się znali. Po rozmowie poszli w kierunku Stokrotki a utykający mężczyzna w kierunku Palędzia. Twarzy niestety nie widać bo na głowach mieli czapki z daszkiem i jeszcze zarzucone kaptury. Oprócz psa prawdopodobnie ukradli jeszcze rower GIANT, gdyż nie wzięli go ze sobą tylko go porzucili we wiacie.

Czesc. A ten rower Gian

Czesc. A ten rower Giant to jaki model bo niedawno mi sie taki zdematerializowal z Palacowej?

Apel !!!

Cieszę się, że pies się odnalazł, ale dzisiaj na FB znów było kilka ogłoszeń o skradzionych z pod sklepu psach.
Dlatego apel do wszystkich posiadaczy psów
NIE ZOSTAWIAJ PSA POD SKLEPEM!!! Nawet na "minutkę".

Grzecznościowo: "Dnia

Grzecznościowo:
"Dnia 18.11.15 r.ok godz.16.00 spod sklepu Biedronka
na ul.Sokoła skradziono suczkę o imieniu Tina.
Pies jest łagodny, przyjazny dla ludzi i zwierząt.
Ze wstępnych ustaleń wiemy,że złodziejami byli dwaj
mężczyźni w wieku ok. 30 lat. Owi złodzieje wsiedli do
autobusu linii nr 64 przy ul.Śląskiej kierując się w stronę
Rynku Jeżyckiego i tam prawdopodobnie wysiedli.
Jeżeli wiecie coś na temat pieska - widzieliście ją, znaleźliście,
bądź możecie pomóc w poszukiwaniach prosimy o kontakt
oraz udostępnianie.
Pomóżcie nam w odnalezieniu naszego członka rodziny, którego bardzo kochamy i za którym tęsknimy.
tel.697 364 863"
Tina to suczka w typie husky. Dodałabym zdjęcie, ale nie potrafię.

Nie potrafię zrozumieć

Nie potrafię zrozumieć dlaczego te bez mózgi to robią..? Po kiego im te pieski..? Widzę, że już złodzieje wszystko kradną co popadnie..masakra! Oczy do okoła głowy trzeba mieć!