Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Śmieci!

Co jest grane śmieci segregowane przez kolejne 4 miesiące będą odbierane 1 raz w miesiącu co jest średnio 4-6 tygodni . Ktoś jest nie poważny a argument pani Jasińskiej z Hemaru że w tych miesiącach jest mniejsze zużycie - śmiech!

Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/sprawy-lokalne/smi...

U mnie w garażu od tygodnia

U mnie w garażu od tygodnia stoją dwa pełne worki surowców wtórnych. Nie rozumiem rzadszych terminów wywożenia śmieci ale jak już się coś takiego wydarzyło to poproszę o dodatkowe worki żebym mógł te śmieci magazynować...

Rozmawiałem telefonicznie z

Rozmawiałem telefonicznie z Panią z PUK HEMAR czyli operatorem wywozu śmieci.
Ustaliłem że więcej dat wywozów śmieci segregowanych nie będzie.
Na dodatkowe worki również liczyć nie można.
Nadmiar śmieci należy pakować w worki najlepiej przeźroczyste.
W zależności od tego ile worków danego surowca zostawimy tyle też otrzymamy nowych.
Tyle w temacie.
Pozdrawiam.

Śmieci

dziękuje za info

Skórzewo

Właśnie ukazało się info na stronie UG odnośnie dodatkowego wywozu ze Skórzewa w środę 2 grudnia br. (źródło)

Jak dla mnie taka reaktywna strategia Selektu tylko potwierdza niewłaściwe zarządzanie. Zwyczajnie wywóz odpadów segregowanych raz w miesiącu to zdecydowanie za rzadko. W gminie TP jest raz na dwa tygodnie (czyli 2x w miesiącu), mimo że to również ten sam Selekt.

Dodatkowy termin wywozu śmieci dla Skórzewa?

A co to za praktyki? Dlaczego to akurat ta miejscowość jest faworyzowana? To ja mam składowisko śmieci w garażu, pomimo że moja składka za wywóz śmieci jest taka sama jak w Skórzewie. No po prostu skandal. Poproszę też o dodatkowy termin (dt. segregowanych)dla Palędzia. Gdzie są nasi radni, sołtys? Proszę o interwencje.

Niezadowolenie

O tym, że będzie lipa od listopada było wiadomo od ogłoszenia przetargu czyli dobrych parę miesięcy temu. Dokładnie wtedy spodziewałem się takiego niezadowolenia społecznego jaki mamy teraz (dyskusja na fb). Jednym słowem myślenie perspektywiczne nadal jest zupełnie obce w niektórych obszarach, a już na pewno w Selekcie. Siedzą w tym Czempiniu i mają to w nosie bo w razie afery ludzie przyjdą i tak ze skargą do UG Dopiewo. Na takie spółki s*ają jaskółki.

Dodatkowy termin w Skórzewie

Skórzewo dostało dodatkowy termin wywozu odpadów segregowanych, gdyż tutaj przerwa między wywozami wyniosłaby, nie 4 tygodnie jak w innych miejscowościach, tylko aż 6 tygodni. Ostatni wywóz mieliśmy 4 listopada. Czyli do 2 grudnia też miną nam 4 tygodnie, jak u innych. Jedyny plus, że kolejny wywóz będzie 16 grudnia.
Jednak 6 tygodni to byłaby chyba zbyt długa przerwa.
Nie rozumiem tylko, dlaczego nie płacimy mniej w okresie zimowym, skoro wywozów jest mniej.

Fatalna jakość usług

Spotykam się codziennie z falą niezadowolenia społecznego odnośnie już nie tyle samego faktu zmniejszenia częstotliwości wywozu segregowanych, ale głównie faktu braku należytego informowania mieszkańców.

Organizator tego całego bałaganu czyli Selekt zrobił to w sposób najgorszy z możliwych: zaplanował zmianę w ciągu roku, o której nie poinformował w sposób nie tylko skuteczny, ale nawet nie wywiązuje się z tego co jest określone w przetargu (źródło):

Wykonawca zobowiązany jest: [...] poinformować pisemnie każdego właściciela nieruchomości o harmonogramie odbioru odpadów komunalnych, o zmianie tego harmonogramu, o miejscu wyznaczonym przez gminę Dopiewo do odbioru odpadów zielonych i liści

W Selekcie idą zwyczajnie na łatwiznę zakładając, że na swojej topornej i nieczytelnej stronie www wstawią jakiś chaotyczny komunikat o zmianach, które później zostają skopiowane na stronę urzędu. Z czym do ludzi? Przecież to jawna kpina. W tej chwili na ich stronie wiszą przykładowo dwa różne harmonogramy, z czego pogrubiony jest ten z kwietnia (?) (źródło):

Zdecydowana większość na swojej lodówce ma i tak harmonogram z marca 2015 r. bo zwyczajnie Selekt nie informuje skutecznie o zmianach.

Z tego co piszesz wynika

Z tego co piszesz wynika że jest to podstawa do reklamacji. No bo skoro ktoś nie robi tego co robić powinien to dlaczego ja mam za to płacić?

Reklamacja

Z tego co piszesz wynika że jest to podstawa do reklamacji.

Teoretycznie tak. Gdyby w śmieciach obowiązywały zasady zdrowej konkurencji i elementarnych reguł rynkowych, to moglibyśmy temat rozwijać. Ale ustawa śmieciowa została tak stworzona, że egzekwowanie jakości od centralnie sterowanego modelu realizacji usług jest w zasadzie skazane na porażkę.

Decyzją naszych parlamentarzystów opłata śmieciowa została zaliczona do kolejnego opodatkowania obywateli. Nigdzie nie jest zapisane, że jeśli z jakiegoś przetargu wynika, że między jednym terminem odbioru worków z plastikiem a drugim mija raz 2 tygodnie, a kiedy indziej 6 tygodni, to opłata jest np. mniejsza. Nic z tego, płać co miesiąc tyle ile my ci powiemy i nie marudź - ciesz się że w ogóle zabierzemy te śmieci. A jak nie zapłacisz to zrobimy windykację. Nic dziwnego więc, że takie podejście wzbudza tak duże niezadowolenie. Przy okazji dostanie się przede wszystkim wójtowi za taką lipę, bo to władzie gminy są w pierwszej linii strzału.

Nie zmienia to wszystko faktu, że jako podatnicy mamy coś do powiedzenia i powinniśmy się domagać należytego wykonania usługi. Pytanie tylko, czy poza narzekaniami społeczeństwo jest w stanie wykazać się choćby minimalną aktywnością aby pokazać, że nie zgadza się z takim stanem rzeczy. Nie wiadomo też, czy reprezentanci ludu czyli radni mają jakąkolwiek ochotę zrobić cokolwiek w temacie. Na razie nic mi nie wiadomo.

A ja się bardzo głęboko

A ja się bardzo głęboko zastanawiam nad rezygnacją z segregowania śmieci (mogę segregować ale będę wystawiał co 2 tygodnie) i skończy się problem zalegającej makulatury, plastiku no i oczywiście trawy i liści. Będę płacił parę złotych więcej i koniec

A ja mam inny pomysł. Będe

A ja mam inny pomysł. Będe segregował przez pierwsze 2 tygodnie.Po dwóch tygodniach reszta do "wspólnego kubła". Że nie można? A można sobie ustalać harmonogram jak im się podoba? Sprawa rozwiązana.

Lepiej późno niż wcale...

Ja do takiego wniosku (i działania) doszedłem wraz z wejściem w życie ustawy śmieciowej....

czubek noska

Pragnę przypomnieć zapominalskim, że nasza poprzednia Pani Wójt wystapila z Selektu i jestesmy tam chwała Bogu ponownie, bo wtedy dopiero byśmy toneli w smieciach.
Nie odczulismy tego co zrobiła była wójt jako mieszkańcy.
staram sie zrozumiec decyzje i mysle - ze latem ze względu na upały mamy więcej śmieci (butelki po napojach itp).
Selekt skupia 20 gmin. Jedna tylko -Tarnowo Podgórne ma co 2 tygodnie wywóz, pozostałe tak jak i my 1 raz w miesiącu zimą.
Nie narzekaja- gm Dopiewo zawsze!
To że mielismy latem co 2 tyg, nikt nie chwalił- typowa polska metalnosc

segregowane

Firma odbierająca odpady segregowane w Skórzewie, pozostawiła na Nowy Rok worki na ul. Botanicznej.