Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Zdrowa żywność w gminie?

Szanowni mieszkańcy mieszkam już jakiś czas w gminie ale przyznam że nadal zaopatruję się w różne produkty w miejscu poprzedniego zamieszkania. Interesują mnie nie tyle ekosklepiki co raczej miejscowi rolnicy czy po prostu lokalni wytwórcy. Może więc w komentarzach napiszecie gdzie można u nas kupić dobry miód, chleb, kurę, jajka, mleko, wyroby ze świniobicia, wypieki na urodziny/komunię itp itd.

Dzięki z góry :) Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/sprawy-lokalne/zdr...

Jeżeli chodzi o miód z

Jeżeli chodzi o miód z pasieki niekoniecznie "chrzczony" cukrem to też jestem zainteresowany pewnym źródłem i będę wdzięczny za namiary na jakiegoś pszczelarza.

:)

Miód: Gospodarstwo Pszczelarskie MIODY BARTKOWIAKA; Konarzewo, ul. Dopiewska 19, miodybartkowiaka.pl
Chleb: Dopiewo, ul.Poznańska/Wyzwolenia (ps. najlepszy z makiem), doppiek.pl/index.html
Bułki itp.: Piekarnia Cukiernia RAWA w Dopiewie przy
ul. Wyzwolenia (koło Dino) ps. mogę polecić bułki ze słonecznikiem, bułki z ziarnami i bułki fitness.
Mleko/jaja/mięso itp. najlepiej u gospodarza w mniejszych miejscowościach (np. Państwo Trybuś na ul. Szkolnej w Konarzewie)
Ciasta: piekarnia-nowaczyk.pl

Chleb

Powiem szczerze, że lepszego chleba niż z Piekarni Sarnowska nie jadłem. Zabieram go nawet na wakacje. Osobiście kupuję w Chacie Polskiej w Skórzewie. Ale gdzie indziej też pewnie do dostania, bo jest wytwarzany w Dąbrówce.

def.pl masz rację chleb

def.pl masz rację chleb Sarnowskiej wyborny, ja zamawiam przez internet na ekolandia24.pl z bezpłatną dostawą do Dąbrówki bo w chacie polskiej nie zawsze można trafić, szybko się rozchodzi

Doppiek

Chleb mają niezły też tutaj:
http://www.doppiek.pl/pieczywo-zytnie.html

Dla chcącego kupować polecam

Dla chcącego kupować polecam chleb (jakikolwiek) od Nowaczyka.
Jajka są ponoć w Konarzewie i koleś w Skórzewie na Szarotkowej ma taki punkt z eko-jajkami i innymi tego typu.

My chleb pieczemy sami. Kupuje się mąkę orkiszową do tego ziarna , otręby i inne pierdółki , zaczyn mamy gotowy z "chleba na chleb" :) Urabianie cista trwa chwilę , ciut dłużej trzeba poczekać aż wyrośnie. Z trzech form do pieczenia chleb wytrzymuje ilościowo ( i jakościowo) 4-5 dni dla 4 osób.
Wiadomo, że z masłem swojej produkcji czy jajkami jest większy problem:) ale chleb piecze się naprawdę szybko...i nie ma porównania nawet z najlepszym chlebem sklepowym...

Piekarnia Sarnowska

Witam!

Bardzo się cieszę, że moje chleby smakują Państwu i jeżdżą nawet na wakacje :)
Pieczemy chleby na żywym zakwasie żytnim, bez dodatku drożdży, spulchniaczy, barwników czy emulgatorów. W naszej ofercie znajdą Państwo pieczywo orkiszowe i żytnie. W naszej gminie chleby można kupić;
Sklep owoce- warzywa Agar, przy wjeździe do Dąbrówki, wszystkie Chaty Polskie w Skórzewie, Strefa Zdrowia w C.H. Mallwowa przy ul. Malwowej.
Proszę śledzić naszego facebooka (www.facebook.com/piekarniasarnowska), bo wkrótce konkurs!

ogród

a najlepiej na ogórdku zasadzic i dogladac- najzdrowsze polecam ;-)