Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Kolejna próba kradzieży pojazdu 12.10.2015

Witam serdecznie,

Dzisiejszej nocy pomiędzy 01:00 a 06:00 miała miejsce kolejna próba kradzieży samochodu z parkingu przy ulicy Jaśminowej (na przeciw Biedronki), tym razem złodzieje rozbili tylną szybę i poprzecinali przewody od alarmu w pojeździe mojej sąsiadki. Sprawa została zgłoszona na policję.

Bezczelność złodziei osiąga szczyt. Z tej samej ulicy próbowano ukraść wcześniej cztery inne pojazdy. Informacje podajemy ku przestrodze mieszkańców osiedla abyśmy zwracali szczególną uwagę na nasze mienie w godzinach nocnych oraz stosowali niekonwencjonalne metody jego zabezpieczenia.

Pozdrowienia i miłego dnia! Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/dabrowka/kolejna-p...

A co z monitoringiem?

A co z monitoringiem? Tyle osób tu mieszka, my się dopiero wprowadzamy. Nie było pomysłu na kamery? Chociaż kilka, to nie kosztuje aż tyle przy obecnej ilości mieszkańców.
Może wystąpić z tym pomysłem do gminy?

Był setki razy przewałkowany

Był setki razy przewałkowany na różne sposoby. Kamera sama w sobie nie odstrasza złodziei. Jedynie w opcji z jakimś nadzorem daje jakiś czas na reakcje.

Co do Gminy. Co ona ma do mienia prywatnego? Jak już to pisz do Komendanta Wojewódzkiego kiedy zamierzają urealnić ilośc policji na mieszkańców. Komisariat w Tarnowie obsługuje obecnie 3 gminy.

Gmina na pewno się zgodzi

Gmina na pewno się zgodzi, żebyś założył sobie kamerkę. Na to nie trzeba specjalnych pozwoleń. To na prawdę bardzo dobry pomysł.

A co z monitoringiem

Ja już tu mieszkam 10 lat i był pomysł zarówno monitoringu, jak i ochrony. Ale nic z tego nie wyszło. Tyle ludzi tu mieszka, a szkoda im po 20zł miesięcznie na ochronę to tak właśnie jest niestety.

Oczywiście, że odstrasza.

Oczywiście, że odstrasza. Ja u siebie zrobię. Nikt spod oka kamery tak bezczelnie kraść nie będzie.
A gmina ma to co miasto do monitoringu. Samochody stoją na parkingach, na drogach gminnych.
Co do policji - przecież nie będą jeździli 24/7 po osiedlu.
Prędzej pomoże firma ochroniarska mająca patrol stojący na osiedlu.

Włamania do domów

W minioną sobotę ok. godziny 20-tej w okolicy miała miejsce próba włamania do domu. Pięć tygodni wcześniej w sąsiedztwie miały miejsce dwa włamania w tym samym dniu.
Policja powinna być jak najczęściej obecna na osiedlu. Niestety, nikt od nich tego nie wymaga.

Monitoring

My na Jaśminowej mamy monitoring i częściowo obejmuje on widokiem ulice. Wcześniej już udostępnialiśmy nagrania Policji. Jeżeli może to w czymś pomóc, to bardzo proszę o kontakt.

monitoring Jaśminowa

jestem właścicielką i ciągle szczęśliwą posiadaczką samochodu którego próbowano ukraść więc jeżeli tylko Państwa monitoring sięga części ulicy Jaśminowej i Daglezjowej (narożnik, tuż przy wyjeździe z osiedla a vis a vis Biedronki...tuż pod latarnią) to bardzo chętnie poproszę o pomoc.
Policja jest bardzo mocno zdeterminowana ale prawda jest taka, że mimo że zatrudnionych jest 3 x więcej policjantów to i tak pracy mają za dużo na tak wielki obszar. Nie wymagajmy cudów. Zgłaszając sprawę na policji byłam zdumiona profesjonalizmem. Po zgłoszeniu zdarzenia w ciągu kilkunastu minut zorganizowano ekipę do ściągania i zabezpieczania śladów.
Na naszych osiedlach (na Niklu też) działa kilka zorganizowanych grup. Mniej i bardziej profesjonalnych. Ja miałam szczęście , że do mojego auta dobierali się amatorzy.Każdej nocy polują!
Osobiście jestem mocno zdeterminowana do wszelkich działań związanych z założeniem monitoringu i z tego co sie orientuję nie jest to ani kłopotliwe ani kosztowne. Jak ustalałam z policją nagranie z kamery bardzo mocno by im pomogło dlatego Szanowni Państwo zabezpieczmy się jak możemy (w ilości nas siła) i wspomóżmy działania policji. Zamontowanie kamer które nagrywają obraz nie wymaga niczyjej zgody jeżeli kamery będą montowane na naszych budynkach. Tylko w ten sposób pozbędziemy się intruzów z naszego osiedla. Z pewnością oni też czytają nasze forum i świetnie się bawią ale ich czas się kończy.....

Odp: Monitoring

Dzięki ale w tym przypadku monitoring z Jaśminowej raczej nie pomoże. Dwa "udane" włamiania miały miejsce na Jaworowej i Cedrowej. Wspomniana próba włamania - również na Cedrowej.

...

Co się dzieje w tej Gminie?! Co chwilę jakieś kradzieże! Skandal!

Teraz to jest względny

Teraz to jest względny spokój. Jak się do Skórzewa 16 lat temu wprowadziłem to nie było dnia żeby coś nie zginęło. Prawie codziennie widziało się na osiedlach samochody na cegłach bez kół. Mi osobiście zginęły dwa rowery i auto. Teraz jak znikną trzy auta na rok to dużo...

Też jestem za założeniem

Też jestem za założeniem kamer! To nie jest wcale duży koszt, z roku na rok są tańsze i lepsze a naprawdę pomagają! Sam byłem okradziony i dzięki pomocy sąsiadów jak i głębszej znajomości Poznania udało się sprawców złapać! A co do ostatniej próby kradzieży, to w godzinach wczesno rannych widziałem dziwnie krecacego się po osiedlu starego ciemnego vw polo.. P.S. radzę też zwrócić uwagę na typkow z pod ciemnej gwiazdy wynajmujących na Linei mieszkania. .

Ano właśnie...

Gangsterka poznańska sobie znalazła na naszym osiedlu ciepły ...dołek:/