Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Żółta kartka dla Rady i Wójta za wywóz odpadów zielonych

Kolejny raz w maju odpaliłem dzisiaj moją ultranowoczesną i czerwoną jak ferrari kosiarkę. Ponieważ prowadzenie takiej maszyny to dla mnie żaden problem , zawody skończyłem szybko. Byłem pierwszy i wygrałem - tak mi się niestety tyko wydawało. I tu pojawia się problem, który przyznam szczerze wcześniej zbagatelizowałem. Ponieważ okazało się , że mam już kilka worków ze skoszoną trawą - do której zbliżenie się na odległość 2m grozi śmiercią. Współczuję sąsiadom, ponieważ moje ekologiczne podejście zasmradza okolicę. Zauważyłem jednak , że wielu moich sąsiadów ze świeżo skoszoną trawką rusza gdzieś z taczką w przestworza naszej stolicy. No to chyba o to chodziło naszym włodarzom - tak sobie pomyślałem z tym wywozem 1 raz na miesiąc.
Do sedna - pokazuję żółtą kartkę Radzie Gminy i Wójtowi, że nie podjęli tematu i skutecznie go nie rozwiązali - wywozu minimum 1 raz na 2 tygodnie odpadów zielonych w okresie Maj - październik. Propozycja abym sam sobie gdzieś to zawoził jest niedorzeczna. Płacę co miesiąc podatek śmieciowy za odbiór wszystkich segregowanych i niesegregowanych śmieci.

Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/sprawy-lokalne/zol...

Święta racja i jeszcze ta

Święta racja i jeszcze ta ilość worków która zostawili to śmiech, po jednym koszeniu mi się skończyły .

Druga żółta kartka i Nobel za nowy kalendarz

Deep dołączam się do Twojej żółtej kartki. Jednocześnie przyznaję własnego "Nobla" za nowy kalendarz. W naszej gminie wiosna rozpoczęła się nie jak wszędzie 21 marca lecz 15 maja, w pierwszym wyznaczonym dniu odbioru odpadów zielonych.
Gratulacje dla Gminy i Selektu.
Jednocześnie współczuję pracownikom Hemaru, którzy tą miesięczną zgniliznę muszą od nas odbierać.

u nas zielone odebrali

U nas zielone odebrali wraz ze śmieciami niesegregowanymi, mimo, że w harmonogramie odbiór był 2 tygodnie temu. Nawet sami sobie worek z trawą wyciągnęli z altany. Ja go nie wystawiałam, bo w harmonogramie zielonych nie było - ale zniknął - i pojawiły się nowe worki.

A Ty na pewno jesteś z naszej

A Ty na pewno jesteś z naszej gminy? Moje zielone gniły w workach dwa tygodnie przed bramą...

Owszem z naszej gminy

Może Hemar po krytycznych postach postanowił zmienić politykę odbioru zielonych...

ale to chyba kartka nie dla winnych

bo Winny jest Selekt a nie Gmina, kiedy to wkońcu zrozumiecie- albo ja jestem nieswiadomy,albo wy- ale pamietam jak dziś ze ktos tu pisał ze to nie wymysły pracownikó gminy a własnie zwiazku.
taka ustawa smieciowa, do smieci
moze Pis nam ja zmieni??? hheheh

takie tam

Miszel, nie wiem po co szukasz winnych, to Wójt i Rada gminy w moim , Twoim imieniu "zarządza " gminą , a więc i gospodarką odpadami. Tu nic nie trzeba rozumieć. Proponujesz , by każdy mieszkaniec negocjował kontrakt jaki zawarła Gmina z Selektem?
Ja dałem " żółtą kartkę" za to , że osoby , organy właściwe NIC z TYM NIE ZROBIŁY, a trwa gnije i śmierdzi.

zrobily

skoro nie udało sie wynegcjowac z selektem, postawili kontenery- jakies to rozwiazanie jest
reakcja gminy jest
ale nie taka jaka sobie wymysliles- ok rozumiem
ale nie mow ze nic zupełnie nie robia
bo to nieprawda