Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Komornicka i samochody

Zastanawiam sie kiedy ludzie jadący do przedszkola,przychodni itp.doleją sobie oleju do głowy i pomysla ze na tej ulicy jest ograniczenie do 20 na godzine.
Ile osób trzeba jeszcze opier.... żeby zatrybiły że biegaja tam dzieci,że wiele osób idzie pieszo że o tej porze roku jest straszny kurz.Czy jadący tam kierowcy myślą tylko o własnych tyłkach?Ludzie pomyślcie troche o mieszkańcach tej ulicy!!!!!!!A może lepiej żeby tej ulicy nie równali to pojedziecie wolniej!!!!Niestety jest to bardzo ruchliwa droga i wypadałoby aby gmina zrobiła tam normalną kostke lub asfalt ale widocznie nie ma kasy albo chęci(Jak znam życie to pewnie brak kasy).Niemniej nie zwalnia to kierowców z myslenia.MYŚLCIE TROCHE O INNYCH!!!!! Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/dabrowka/komornick...

niestety tam nie ma

niestety tam nie ma ograniczenia prędkości do 20 km/h :(

Na skrzyżowaniu Cesarskiej

Na skrzyżowaniu Cesarskiej i Komornickiej jest znak i dziwi mnie że nie ma go wczesniej przy Poznańskiej.

Bo wcześniej jest strefa

Bo wcześniej jest strefa zamieszkania, w której obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h....

Kretyni

Kretyni - bo tak można nawzwać ludzi, którzy kupili mieszkania w polu z kredytem na wieczność (CHF) od dewelopera, który obiecał im asfalt. Ucieczka od miasta miała być a okazało się, że mieszkanie to cisna klitka w której jak wyjdziesz na mikroskopijny balkon lub ogródek to zamiast leśniej bryzy - kurz z ulicy. HA HA HA
Teraz prestensje do kierowców, że poruszają sie drogą gminną ( nie strefą zamieszkania ). Zawsze będę tam jeździł z dozwoloną prędkościa 50km/h z uśmiechem widząc za sobą tabuny kurzu i samochody białe jak po wybuchu wulkanu. HA HA HA

pozdrawiam
Maćko ( z jakiego samochodu nie powiem bo Kretyni pewnie żale wyleją na moim aucie )

Równie dobrze można być

Równie dobrze można być kretynem jak ty, gnieżdżącym się z rodzicami w mieszkanku na ratajach , a swoje frustracje ukazującym w kompletnym braku kultury podczas jazdy służbowym samochodzikiem bo inny Cię nie stać z tej marnej pensji. Żyj świrze tak dalej, to może dosięgnie Cię jakieś przydrożne drzewo skazując rodzinę na marną wegetacje bo Polska to nie Szwecja, że ktoś losem obcych dzieci się przejmie.

to ja ci powiem jak się takie

to ja ci powiem jak się takie bydło uczy kultury:

1. obserwujesz
2. zapisujesz nr rejestracyjny i auto
3. sprawiasz "niespodziankę" gdy spotykasz te auto zaparkowane gdzieś na parkingu np przed centrum handlowym i wtedy jest śmiesznie ale już tylko ja się śmieję :)

mm .macko tym wpisem

mm .macko tym wpisem pokazujesz kto jest kretynem i idiotą. A tak naprawde napinasz sie przed kompem a jak dojdzie co do czego to spier...asz. Takich jak ty pajaców kasuje sie jednym lisciem. Ale jesli sie jest parówą i nielubianym frajerem to frustracje i złosliwości wylewa sie na forum. I pamietaj ze nie każdy kupil mieszkania od developera i nie kazdy ma kredyt. Ale nie martw sie ktoś cie namierzy (moze ja) i zobaczymy czy taki jesteś kozak.

policja

W związku z szybką reakcją radnego Justin'a Nnorom od 15:30 w dniu dzisiejszym na Komornickiej stoi plicja z radarem, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach takich akcji będzie więcej.

Sukces ma zawsze wielu ojców,

Sukces ma zawsze wielu ojców, w tym przypadku nie koniecznie radny Nnorom...

faktycznie

No tak faktycznie, nie doczytałam, że radni w Dąbrówce nic nie robią, oj ja głupia..

To może ten radny tak samo

To może ten radny tak samo skutecznie sprowadzi fotoradar na ul. Poznańską w Dąbrówce? Bardzo by się przydał, ostudzi spieszących się kierowców i zasili kasę gminy. Same plusy :)

Mandaty od policji wpłacamy

Mandaty od policji wpłacamy na konto urzędu wojewódzkiego.
Kasę gminy zasilają wystawione przez strażaków...

Komornicka

Podczas 7. sesji radni uchwalili kolejne zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Napisano tam, że do 2018 r. przewiduje się budowę Komornickiej i Kolejowej (link). Oby tak było.

policja z radarem

Puls Gminy 05/2015

30 kwietnia ulicę Komornicką odwiedziła policja z radarem. Policjanci nie wystawili żadnego mandatu i sami przyznają, że oznakowanie drogi jest niekompletne i tylko na fragmencie ulicy obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Na reszcie drogi zgodnie z prawem można jechać 50 km/h.

40 czy 50

Na reszcie drogi zgodnie z prawem można jechać 50 km/h.

O ile mnie pamięć nie myli to na terenie całej Dąbrówki obowiązuje ograniczenie 40 km/h więc skąd te 50 to nie wiem.

O ile mnie pamięć nie myli to

O ile mnie pamięć nie myli to na terenie całej Dąbrówki obowiązuje ograniczenie 40 km/h więc skąd te 50 to nie wiem.
A skąd i na jakiej podstawie te 40km/h w całej Dąbrówce? Ograniczenie jest na wjeździe ale dotyczy ul. Poznańskiej a nie całej Dąbrówki :) Cyba że ja o czymś nie wiem ;)

Znak B-33

Ograniczenie jest na wjeździe ale dotyczy ul. Poznańskiej a nie całej Dąbrówki

Jak wspomniałem, mówię z pamięci i dzisiaj to sprawdzę :) ale zdaje mi się że znak B-33 znajduje się pod tablicą D-42 (obszar zabudowany) co oznacza, że limit 40 km/h obowiązuje na terenie całego obszaru zabudowanego Dąbrówki i Palędzia.

Na razie sprawdziłem znaki u wujaszka Google np. link.

Znak zakazu umieszczony pod znakiem D-42 oznacza, że zakaz obowiązuje do znaku D-43 lub E-18a, z wyjątkiem odcinka drogi, na którym został on zmieniony lub odwołany innym znakiem.

Źródło: Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (link)

Petycja

Na prośbę mieszkańców wspólnoty Zamkowa-Komornicka wyrażonej na corocznym zebraniu zarząd wspólnoty z udziałem administratora i radcy prawnego przygotował pismo z apelem do gminy.

Administrator będzie od poniedziałku chodził po osiedlu i zbierał podpisy wśród mieszkańców. Jeżeli ktoś chce się podpisać spoza naszej wspólnoty to proszę o kontakt z Panem Witoldem Michalewiczem z firmy MASTERS.

Petycja

A czego będzie dotyczył apel, jaka będzie treść petycji?

A jakiej treści będzie ten

A jakiej treści będzie ten apel....?

Petycja

O ile moja pamięć działa dobrze to zdaje mi się, że na początku wójtowania przez Zofię Dobrowolską pojawiła się już petycja w temacie utwardzenia Komornickiej i zebrano wtedy jakieś 300 podpisów.

Jeśli faktycznie

Jeśli faktycznie jest tak jak Pawełek mówi czyli że cała Dąbrówka to 40stka to znaczy że jeden fotoradar dla Straży Gminnej wystarczy aby znacznie poprawić wpływy do gminnej kasy. Problem tylko taki że najwięcej mandatów dostaną pewnie wszyscy miejscowi mieszkańcy którym tak przeszkadzają te pędzące auta.

Są kreatywne sposoby

Można problemowi zaradzić w różny sposób, tylko kilka ciekawszych ze znalezionych, które nadają się na inspirację:

- kompleksowo (niestety tylko po angielsku, ale raczej jasne) link

- kreatywnie i na serio link

- z humorem ;) link.

dziś policjanci w Dopiewcu

stoja i czuwaja nad naszym bezpieczeństwem w Gminie. Uwaga na nowe zmiany w kodeksie, zeby nie stracic prawka na 3 miechy