Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Studnia wiercona

Az tak ufasz sasiadom, ze nie

Az tak ufasz sasiadom, ze nie maja saczków od szamba?

woda ma służyć tylko do

woda ma służyć tylko do podlewania ogródka (kopana studnia nie daje rady z ilością dostępnej wody), zresztą "na Linei" wszyscy podpięci są do kanalizy.

Odwiert

Używam ujęcia wierconego. Filtr znajduje się na ok 4-5 metrach głębokości. Jest to warstwa kilkudziesięciu centymetrów żwiru.
Wydajność wynosi ok. 1,4 m3 na godzinę.
Poniżej znajduje się wielometrowa warstwa szarej gliny. Zrezygnowałem z wiercenia głebiej gdy wiertło osiągnęło 20 metrów i ciągle była glina. Słyszałem, że ujęcie ekspoloatowane przez ZUK na polu w Skórzewie ma ponoć głębokość ponad 60 metrów dlatego uznałem, że nie opłaca się wiercić głębiej.

Odwiert - dodatkowe pytania

Mogę prosić o dokładniejszy opis techniczny. Odwiert jest "pusty" do głębokości 20m czy zasypany do 4-5m? Czy wydajność mocno się obniża w miesiącach letnich? Czy poleca Pan firmę, która wykonywała odwiert? W jakiej części Dąbrówki (ulica) jest studnia? Czy wcześniej wyznaczane było miejsce odwiertu przez różdżkarza lub innego specjalistę, czy było wiercone "w ciemno"?

RE pytania

Odwiert był wykonany gdzieś do ok 6 metrów - do momentu gdy zaczęła się glina i został trochę przysypany gdzieś do głębokości ok 5 metrów. To było robione kilka lat temu. Nie używałem tego ujęcia aż do ubiegłego roku. Wydajność na razie się nie pogarsza.
Firma która mi to robiła jest już raczej nieosiągalna ale wiem kto robi takie rzeczy.
Jakieś 3 lata temu zrobiłem drugie podejście - wiercenie do 20 metrów. Otwór powstał w odległości może 1 metra od poprzedniego.
Przy tym pierwszym wierceniu był człowiek z różdżką który wskazał odpowiednie miejsce chociaż mam co do tego pewne wątpliwości.

RE RE pytania

Proszę o ewentualny kontakt na PRV

odwiert

Polecam firmę z Dąbrowy.
Pan Tomek 505 491 303

odwiert

Witam ,jakby ktoś szukal pana Tomka to ma inny numer ale dalej wierci studnie 507242770