Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Nowy komisariat w Dopiewie

Do mojej skrzynki trafiła gminna gazetka z informacją że w Dopiewie powstanie nowy komisariat policji.

Czy ktoś z Państwa zastanawiał się dlaczego akurat w Dopiewie? Nie znam statystyk przestępstw ale myślę że policja ma dużo więcej do roboty w Skórzewie i Dąbrówce. Za chwilę powstanie kolejne duże osiedle w Dopiewcu. Po co nam komisariat w Dopiewie?

Uważam że komisariat powinien być tam gdzie jest problem z przestępczością, chyba że najwięcej kradną w Urzędzie Gminy. Wtedy ma to jakieś uzasadnienie.... Link do archiwum: http://www.mojedopiewo.pl/forum/sprawy-lokalne/now...

Bez sensu

Koncentrowanie się na wsi gminnej jaką jest Dopiewo, jest bez sensu, młody, nowoczesny wójt powinien o tym wiedzieć, a nie wie, lub wiedzieć nie chce.
Gimnazjum w Dopiewie - absurd
Komisariat policji w Dopiewie kolejny absurd, może da to jeszcze zatrzymać.
Zamiast zbliżać się do ludzi to się wciąż oddala i w tym zadupiewie się buduje, po co tam nowe gimnazjum, dla kogo? A komisariat? Dla wójta? Bo podatników najwięcej jest w Skórzewie i Dąbrówce interwencji dla policji też.
Czekam na kolejne inwestycje z naszych podatków we wsi gminnej Doopiewo z pominięciem logiki i sensu.

no właśnie!

Zarówno komisariat policji, jak i nowe gimnazjum w Dopiewie to beznadziejny pomysł :(

za Dopiewem

A ja za Dopiewem- do Skórzewa z Grunwaldu Policja dojedzie w chwilunię a do Dopiewa już daleko. Uważam że to dobry pomysł!

nie do końca

Jak będzie komisariat na wysokości Dąbrówki/Dopiewca to do Dopiewa też będzie w chwilunie. A tam gdzie jest częściej potrzebna będzie jeszcze szybciej.

Koncentracja liczby mieszkańców

Powinna być wyznacznikiem dla lokalizacji komisariatu. Z całym szacunkiem dla Dopiewa, ale perspektywa rozwoju, ilości mieszkańców, Dabrowki czy Skórzewa jest niewspółmierna dla innych miejscowości. A zwykle jest tak, że w takich lokalizacjach statystycznie rzecz biorąc jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia przestępstw czy zagrażeń. Zgadzam sie z przedmówcami również co do lokalizacji nowego gimnazjum. Ktoś kto podejmuje tego typu decyzje powinien mieć trochę wyobraźni jakie są prognozy rozwoju poszczególnych miejscowości. Wiem że to spełnienie obietnic wyborczych poprzedniej wójt, ale realia sie zmieniły więc może jednak trzeba byłoby podejść do tematu racjonalnie. Później pozostaje gaszenie pożarów tak jak w przypadku Dąbrówki i kontenerów przy szkole.

to może marinę?

Może idąc za ciosem należałoby marinę przenieść ze Zborowa do Dopiewa. Że nie ma jeziora? uczniów też za dużo nie ma a gimnazjum budują wielkie...

a ja sie nie zgodzę

Dlaczego niby wszystko ma byc w Skózewie i Dąbrówce?
Powinniśmy się cieszyc ze cos takiego powstaje a nie znowu narzekać że nie tam gdzie trzeba.

Czyli przenosimy marinę?

Rozumiem że to jest argument za przeniesieniem mariny ze Zborowa do Dopiewa? :D

Mamy budować zdecydowanie za dużą szkołę tam gdzie nie ma dzieci i komisariat tam gdzie jest mało przestępczości po to żeby mieszkańcy Dopiewa czuli się dopieszczeni? bez sensu...

Ciekawe dlaczego sklepy typu Lidl czy PiP nie powstają w Dopiewie. Ja uważam że wójt powinien zareagować. Dopiewiakom też się należy...

w Dąbrówce wciąż coś kradną...

a to samochody, a to części do nich a to rowery...to tu powinien być komisariat i patrole na bieżąco...

komisariat w dopiewie

Gmina aby wybudowac komisariat w Dąbrówce czy Skórzewie musiałaby zakupic grunt pod ta inwestycje a w Dopiewie dysponuje takowym- wiec uwazam ze wybór Dopiewa jest dla budżetu sprawą lepszą. A na pewno oszczędnosćią gminnych włodarzy. Czy nie o to nam tez chodzi?????

Zagadka

Dla tych wszystkich kontestatorów lokalizacji w Dopiewie mam zagadkę na dziś. Jeśli chcielibyście postawić komisariat np. w Dąbrówce to dajcie znać w którym miejscu. Dla ułatwienia dodam, że to powinien być grunt w posiadaniu gminy. No chyba że zamiast jakiejś drogi/lamp/chodnika zdjąć pieniądze z budżetu i zapłacić któremuś deweloperowi ciężkie pieniądze za kawałek gruntu, o ile zechce go sprzedać. Ja wiem że nie każdy musi rozumieć na czym polega gospodarowanie pieniędzmi publicznymi ale wydawało mi się, że takie rzeczy jak kwestia gruntu pod komisariat czy inny publiczny budynek wydaje się jasna. Jak widać nie dla wszystkich.

stawiamy komisariat bo w Dopiewie jest grunt?

Szkoła powinna być tam gdzie są albo będą dzieci a komisariat tam, gdzie jest albo przewidujemy dużą przestępczość. Komentarz że komisariat ma być w Dopiewie bo tam gmina ma grunt jest tak idiotyczny, że aż szkoda go komentować.

Tarnowo Podgórne

Komentarz że komisariat ma być w Dopiewie bo tam gmina ma grunt jest tak idiotyczny

Masz rację - zapomniałem że przecież skoro chodzi o Dąbrówkę to Wy macie zawsze pierwszeństwo bo Wam się przecież należy. Reszta gminy sobie poczeka latami.

A tak przy okazji trzeba zapytać się jakim idiotycznym powodem kierował się wójt Tarnowa Podgórnego skoro tamtejszy komisariat jest zlokalizowany w Tarnowie które rozwija się znacznie wolniej niż Przeźmierowo/Baranowo. Poza tym w Przeźmierowie jest prawie dwa razy więcej mieszkańców, jest giełda, jest tor itd. A może to Policja też ma coś do powiedzenia?

bo nam się należy

To nie jest kwestia co komu się należy. I nie twierdzę że komisariat ma być w Dąbrówce. Komisariat i szkoła powinny być tam gdzie są najbardziej potrzebne. Naprawdę tak ciężko to zrozumieć?

A przykład z TP - co mnie obchodzi Tarnowo?

Mi się należy bo mi się wydaje

Komisariat i szkoła powinny być tam gdzie są najbardziej potrzebne. Naprawdę tak ciężko to zrozumieć?

Ja problemów z rozumieniem większych nie mam. Nie mam pojęcia jakie są statystyki przestępczości dla poszczególnych miejscowości w gminie więc ta argumentacja pozostaje w sferze domyslów. Wiem że gmina ma przygotowaną lokalizację na komisariat wraz z dobrym dojazdem itd. co nie spowoduje potrzeby generowania kolejnych niemałych kosztów. Co do tej lokalizacji jak rozumiem pozytywnie wypowiadają się decydenci w policji. Podaj mi więc racjonalny i poparty jakimiś twardymi danymi powód (powody) na to że umiejscowienie komisariatu w Dopiewie jest niewłaściwe. Skoro już o tym rozmawiamy to trzeba by jeszcze doprecyzować czy projektowany komisariat będzie obsługiwał tylko i wyłącznie gminę Dopiewo. Może ma obejmować jeszcze inne obszary?

Przykład Tarnowa podałem właśnie ze względu na poruszaną tu tematykę ilości mieszkańców co wcale jak widać nie musi być argumentem koronnym.

odp

I tu się zgadzamy. Ja chciałbym tylko zrozumieć dlaczego komisariat ma być w Dopiewie skoro kradną w Skórzewie. Czy ktoś z Państwa dysponuje jakimś argumentem poza tym że "bo wam to się wszystko należy, my też chcemy mieć"? Argument że gdzieś jest działka i droga jest batdzo słaby. Naprawdę gmina nie ma działek z dojazdem w innych lokalizacjach?

Co nieco o przestępczości i gdzie ona występuje pisała nasza lokalna prasa:

źródło:
http://www.dopiewo.pl/ftp/0/pliki/web_content_file...

Czy na terenie naszej Gminy są
miejsca wyróżniające się pod kątem
liczby zdarzeń niepożądanych?

- U nas, jak wszędzie, najwięcej
przypadków takich zdarzeń występuje
w największych skupiskach ludzkich,
Dąbrówce i Skórzewie. Kiedyś przodowały w statystykach inne miejscowości,
na przykład Dopiewo, ale intensywny
napływ mieszkańców w te rejony sytuację zmienił

Patrole

Widać że nie dojdziemy do sensownego uzasadnienia dlaczego konkretnie komisariat miałby znacznie większy sens w Dąbrówce niż w Dopiewie - wyraźnie brakuje danych. Jak dla mnie najważniejsza w tym momencie jest odpowiednia liczba patroli. Skąd konkretnie ten patrol nadjedzie jest dla mnie sprawą wtórną. Jak już ukradną samochód lub splądrują dom to także przyjazd ekipy policyjnej po 10 czy 15 minutach nie robi różnicy, grunt żeby to nie trwało 2-3 godziny. Jak dotąd patroli u nas niewiele bo rewir policji z Tarnowa obejmuje bodajże aż trzy gminy. Nadal jednak twierdzę że w Dąbrówce osobiście nie widzę miejsca na komisariat. Mamy to co mamy czyli zabudowa deweloperska - bardzo gęsta bez kompleksowego przewidywania odnośnie budynków użyteczności publicznej charakterystycznych dla tak dużych skupisk ludzkich. Szczęście w nieszczęściu że działka na szkołę jest i pozwala na jej rozbudowę.

Co do komisariatu to jeszcze jedno pytanie - ilu policjantów zostałoby do niego oddelegowanych? Warto pamiętać że taki komisariat pracuje 24/7 świątek piątek. Pewnie wstawienie komisariatu w środek osiedla byłoby zaraz oprotestowane że zakłóca spokój i nie daje żyć :)

Przydałaby się jakaś szersza informacja bezpośrednio z komendy na ten temat. Może pani redaktor z Pulsu Gminy zapyta jakieś mądre głowy?

Brawo!

Otóż to, dopiewo jest "stolicą" gminy i tam powinien byc komisariat! bardzo dobry przykład podałes z Gminą Tarnowo Podgórne- dorzucę jeszcze Stęszew ;-)

Dopiewo Stolicą :D

Doopiewo jest nie tylko stolicą, ale królestwe :D
Czekam na obiecany Ratusz (skoro obiecano gimnazjum i słowa dotrzymano to dlaczego nie ratusz), pałac kultury, złote tarasy, muzeum narodowe i stadion?
Stolicy się należy i już!

Ale argumenty z d.py wzięte ciemnogrodzkie:)

"Argument że gdzieś jest

"Argument że gdzieś jest działka i droga jest batdzo słaby. Naprawdę gmina nie ma działek z dojazdem w innych lokalizacjach? "

A dla mnie ten argument jest mocny! Dla ciebie słaby- różne pola widzenia, ilu ludzi tyle opinii.
jak widzisz w wypowiedzi, dzis przestepczosc wielka jest w skórzewie a niedawno była w dopiewie- wiesz co przyniesie przyszłosć? komisariat musi byc tam gdzie urzad gminy!

Jedyny argument to taki że

Jedyny argument to taki że największe zlodziejstwo jest w UG więc powinien być w Dopiewie. Z drugiej strony do tej pory był vis-a-vis urzedu i to księgowej nie powstrzymało...

Co do przewidywania przyszłości to powiedzmy sobie szczerze że Dopiewo raczej wymiera niż się rozwija. Można bardzo dokładnie określić ile będzie potrzeba np. miejsc w szkole za 6-7 lat i już wiadomo że do nowobudowanego gimnazjum trzeba będzie dzieci dowozić, bo na Dopiewo jest za duże. To jednak dla urzedników nie jest argument. Bo przecież nie oni płacą za marnowanie pieniędzy na bezsensowne inwestycje.

Wiadomo już teraz że rozwija się np. Dopiewiec. Nowe osiedle będzie większe niż to w Dąbrówce. W ciemno strzelam że kradzieży będzie tam zdecydowanie więcej niż w Dopiewie.

Argument że Dopiewo to stolica gminy i że właśnie dlatego tam powinien powstać komisariat pozostawię bez komentarza.

Gmina ma działki na sprzedaż

Gmina ma działki na sprzedaż prawie w każdej miejscowości...

Gdzie komisariat?

Najważniejszy jest czas reakcji na informację o przestępstwie. Nie muszę chyba tłumaczyć, że im krótszy tym lepszy. Największa przestępczość jest i będzie w miejscach najbardziej zaludnionych. W obecnej chwili jest to Skórzewo i Dąbrówka. W przypadku informacji o popełnieniu przestępstwa, radiowóz jadący z Dopiewa do np Skórzewa czy Dąbrówki musi przejechać przez dwa przejazdy kolejowe. Pociąg na pewno nie zatrzyma się aby przepuścić pojazd uprzywilejowany. Ci co dojeżdżają do Poznania, zdają sobie sprawę, że jest to opóźnienie co najmniej kilkunastu minut. Oczywiście tyle samo zajmuje przejazd ze Skórzewa do Dopiewa. Jednak należy się zastanowić, biorąc pod uwagę to co napisałem wcześniej o skali przestępczości, ile razy będzie jechał w kierunku Dopiewa a ile razy w kierunku Skórzewa. Nie chcę się wypowiadać o umiejscowieniu Komisariatu ale z informacji, które były dostępne, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce została wybudowana na gruncie Linei, tak więc istnieje widocznie sposób, by gmina weszła w posiadanie gruntu dewelopera. W jakimś wątku na tym forum jest napisane, że jest np. miejsce przy głównej drodze w Dąbrówce, przeznaczone nie na zabudowę mieszkaniową tylko pod budynki użyteczności publicznej. Obawiam się jednak, że te nasze wypociny w tym temacie to typowe bicie piany. Nikt nie będzie brał pod uwagę ani skali przestępczości, ani potrzeb mieszkańców. Decyzja już zapadła i dajmy sobie spokój :) Lepiej zająć się tym na co mamy wpływ, czyli np. skrzyknąć się i charatnąć w "gałę" ;)

Głosujemy

Zagłosujcie za jedna lokalizacją https://www.facebook.com/PulsGminyDopiewo/posts/56...

Napiszmy petycję do władz gminy. Zbierzmy podpisy. Niech nasz głos będzie słyszalny. Obawiam się, że władze gminy nie wezmą na poważnie dyskusji internetowej.

Moim zdaniem

Moim zdaniem komisariat powinien być gdzieś niedaleko S11 a najlepiej przy drodze serwisowej wtedy byłby dojazd mostem przez tory bez konieczności czekania na przejazd w Palędziu. Skoro lokalizacja w Dopiewie była wymyślona jeszcze przez Dobrowolską to może Napierała to zmieni! W końcu na niego głosowałem!

A może by wybudować takie

A może by wybudować takie małe komisariaty na każdej ulicy w Dąbrówce i Skórzewie wtedy najważniejsi mieszkańcy naszej gminy byli by zadowoleni.
a tak poza tym to z tego co mi się wydaje to gmina będzie się rozwijać właśnie w stronę Dopiewa
bo w Skórzewie i Dąbrowce zaraz zabraknie miejsca

popieram

Za chwilę tereny w Dąbrówce się skończą na dalsze rozbudowywanie.
trzeba myslec przyszłościowo. W Dopiewie tez przybywa domów, nie generalizujmy ze tylko Skórzewo i Dąbrówka. Uważam ze Skórzewo jest tak blisko Poznania, ze odpada lokalziacja tam, Dąbrówka już lepiej, ale Dopiewo to tez dobry pomysł. Lepiej miec komisariat niż go nie miec.

Lokalizacja komisariatu

Czytam sobie kolejne argumenty za i przeciw. Faktycznie przydałoby się zrozumieć czym kieruje się Policja lokalizując kolejne jednostki w powiecie. Patrząc na sąsiedztwo to trzymają się tam twardo zasady stolicy gminy: Buk, Stęszew, Mosina, Puszczykowo, Kórnik, Luboń, Komorniki, Murowana Goślina, Suchy Las, Czerwonak, Pobiedziska, Tarnowo Podgórne, Swarzędz.

Pod względem obecnego zagęszczenia ludności i samej liczby mieszkańców w gminie Dopiewo widać wyraźnie przewagę po stronie wschodniej części gminy i najpewniej w następnych latach ten trend zostanie utrzymany. Skoro komisariat powinien być w Dąbrówce to może od razu przenieśmy stolicę gminy :) To oczywiście żart ale pamiętam była kiedyś dyskusja żeby przenieść stolicę do Skórzewa. Pytanie tylko czy wcześniej nie wchłonie nas prezydent Jaśkowiak ze swoją koncepcją poszerzania miasta.

1 mln zł z powiatu do 2017 r.

Milion złotych radni [Powiatu Poznańskiego] przeznaczyli na budowę komisariatu policji w Dopiewie. Połowa tej kwoty przekazana zostanie w przyszłym roku, kiedy budowa się zacznie. Druga transza, czyli kolejne 500 tys. zł powiat przekaże w roku 2017. O wsparcie budowy wnioskował komendant miejski policji. Mieszkańcy gminy Dopiewo mają jednak wątpliwości, co do lokalizacji komisariatu. Wiele osób twierdzi, że w Skórzewie i Dąbrówce mieszka znacznie więcej ludzi niż w Dopiewie. Dojazd z Dopiewa do Skórzewa trwa około 20 minut, jeśli nie zostanie zamknięty któryś z dwóch przejazdów kolejowych, jakie są po drodze.

źródło: gloswielkopolski.pl (link)

swietne wiesci

Milion złotych na ulicy nie leży! dobre wiadomosci! Ale zawsze jest źle!

Ciekawe 20 min z Dopiewa do

Ciekawe 20 min z Dopiewa do Dąbrowski to chyba ta policja na rowerach będzie jezdzic

Na rowerze

Bez przesady ja na rowerze z Dąbrówki do Dopiewa jadę w 10 minut ;)

A tak w sumie to praca

A tak w sumie to praca policjanta nie polega na siedzeniu tylko na komisariacie a napatrolowaniu i innych działaniach w terenie tak ze sama lokalizacja posterunku nie jest aż taka wazna

Nie ważne gdzie, ważne kto ....

Bez względu gdzie będzie zlokalizowany komisariat istotnym dla mnie jest czynnik ludzki czytaj: policjant, który będzie ( chyba ) stał na straży prawa i reagował na wszelkiej maści naruszenia i zgłoszenia od obywateli.

Niestety co do tej ostatniej opcji nie jestem przekonany. Jakiś czas temu byłem świadkiem sytuacji, gdy kierowca Citroena zgłosił patrolowi "naszej dzielnej" policji interwencję dotyczącą wyprzedzania samochodów przed przejściem dla pieszych przez inny pojazd w Dąbrówce na ul. Poznańskiej. Zgłaszający wskazał policji dokładnie jakim pojazdem zostało wykonane te wykroczenie. Co zrobiła " dzielna policja" ?? Przez ponad 30 minut legitymowała zgłaszającego a tymczasem pirat pojechał w siną dal.

W takiej sytuacji ( na podstawie tego zdarzenia ) nie istotne jest gdzie będzie ten komisariat tylko jacy ludzie będą tam pracowali !!

Tosiek i Paczek

Macie świetą rację! Licza się ludzie. Czasami od ludzi zależy dużo wiecej. Lokalizacja nie ma tu za duzo do znaczenia. Ja się ciesze, że wogole bedzie!

Dokładnie i jaka by nie była

Dokładnie i jaka by nie była lokalizacja to najważniejsze że w gminie a nie 20 km dalej a to już powinno spowodować większą ilość policji na patrolu

argument

ta ankieta troche pod Dąbrówke i Skózewo, bo tam najwiecej mieszkańców wiec wiadomo ze zagłosuja za swoim fyrtlem...wiekszosć rzadzi- słabe to troche.

temat umarł śmiercią naturalną

Po posiedzeniu Komisji Rolnictwa w dniu 12 maja 2015:

Mimo, iż wielu mieszkańców jest przeciwnych budowie komisariatu w Dopiewie, na Komisji nie pojawił się żaden przeciwnik takiej lokalizacji. Pewnym zaskoczeniem dla mnie było uwzględnienie i omówienie przez Urząd i Radę Gminy ewentualnej lokalizacji przy ul. Kolejowej w Dąbrówce. Świadczy to o tym, że moje uwagi i opinie są brane pod uwagę.

Ponieważ jednak na Komisji nie pojawił się nikt, kto mógłby być zainteresowany budową komisariatu poza terenem Dopiewa, temat umarł śmiercią naturalną. Pracownicy Urzędu oraz Radni przedstawili wiele argumentów, które miały uzasadnić budowę komisariatu w Dopiewie. Przyznam szczerze, nie bardzo mnie przekonały, co więcej, były stosunkowo łatwe do obalenia. Ponieważ jednak nikomu z mieszkańców Dąbrówki, Skórzewa, Zakrzewa czy Dąbrowy nie zależy, aby komisariat znajdował się bliżej ich miejsca zamieszkania, nie będę wymieniać argumentów przedstawicieli samorządu, ani moich kontrargumentów. Sprawę uważam za zamkniętą.

http://blogdopiewo.blogspot.com/2015/05/komisja-ro...

...głupio...

jeśli dobrze zrozumiałam, to nikt - nawet radni Dąbrówki czy Skórzewa nie byli za komisariatem poza Dopiewem???
To takich mamy radnych??? Smutne...
Nam mieszkańcom wydaje się, że jak sobie pogadamy na forum, to ktoś z gminy to poczyta i weźmie pod uwagę...
Ale prawda jest taka, że gmina i radni mają nas głęboko w ....
A protestowanie na forum i głosowania na FB nie mają ŻADNEJ wartości...

Internet to za mało

A protestowanie na forum i głosowania na FB nie mają ŻADNEJ wartości...

Internet to tylko medium przekazania informacji. Może być bardzo silnym katalizatorem społecznych reakcji no ale za tym muszą stać realni ludzie i realne, skoordynowane działania. Samo nic się nie zrobi. Z tkanką proaktywną w naszym społeczeństwie nadal słabiutko, większość jest w stanie dać co najwyżej lajka pod listą mało realnych życzeń.

Skórzewo kiedyś (5, 10, 50

Skórzewo kiedyś (5, 10, 50 lat) zostanie dołączone do Poznania. Nic dziwnego więc, że gmina nie chce tu inwestować.

tez takie mam wrazenie

rozwija się Skorzewo, a Jaskowiak nowy prezydent Poznania już teraz ma chec na Suchy Las, kto wie czi i na Skórzewo miec chetki nie bedzie.

Policja

Śmiać mi się chce jak czytam ,że Dąbrówce się należy wszystko...drogi szkoła kanaliza basen>>>? może jeszcze air-port bo do Ławicy daleko mieszkam w Dopiewie całe życie płacę w gminie podatki a i tak drogę miałem później jak Ci co są zameldowani w Pozku a mieszkają w Dąbrówce i chcą wszystko ciągle narzekają ,że im się należy ludzie ogarnijcie się !

A dlaczego ma się nie należeć

A dlaczego ma się nie należeć? Drogi szkoła i kanaliza to podstawowe sprawy które Państwo powinno zapewnić mieszkańcom.
Druga sprawa to zaangażowanie. Wystarczy się zaangażować i pokazać że mieszkańcom zależy i władzom znajduje się ochota do załatwienia sprawy. W Skórzewie np na wielu ulicach ludzie zebrali się i bombardowali włodarzy prośbami i pismami ale też proponowali rozwiązania problemu i tak powstało wiele nowych ulic i kanalizacji np przez częściową partycypację kosztów.
W kwestii meldunku to nie wszyscy meldują się w gminie bo np mają pierwsze nieruchomości w Poznaniu i nie mogę być zameldowani w dwóch miejscach jednocześnie ale znam sporo osób które rozliczając podatki jako beneficjenta wskazują gminę...

podatki ze wskazaniem gminy

żeby częśc podatku trafiła do naszej gminy wcale nie trzeba być zameldowanym w gminie. Była o tym mowa dziesiatki razy, były akcje gminy, ulotki itp . Ale widocznie za mało.

To ze 1/3 mieszkańców nie płaci tu podatków to jednak ogromne straty w budżecie i problem dla gminy.
Dziwię się że ludzie są tak bezmyślni że żyją, mieszkaja tutaj a płacą gdzie indziej - a do tego jak znam życie właśnie ta grupa najbardziej domaga się inwestycji gminnych - dajcie chodniki, drogi itp :)

Przetarg na budowę komisariatu w Dopiewie

Na stronie BIP KWP w Poznaniu ukazało się postępowanie przetargowe dot. budowy komisariatu.

Pojawił się przetarg na budowę Komisariatu Policji w Dopiewie. Budynek ma mieć dwie kondygnacje o łącznej powierzchni około 460 m2. Ma być zlokalizowany na działce 738/15 przy ul. Łąkowej. Termin wykonania - nie dłużej niż do dnia 31.10.2017 r. i nie krócej niż do dnia 01.08.2017 r. Więcej na stronie http://bit.ly/2aq0wSY

źródło: link

Przyzwyczaila sie milicja do miejsca

Tam dobrze, za duzo robic nie trzeba. Badzcie wyrozumiali, w Skorzewie nie posiedza przed budynkiem opalajac mundury.
Osobiscie uwazam, ze powinni miec chatke w lesie za Dopiewiem zeby wscibscy nie zagladali a i obywatel moze nie trafi.

Dabrowce wszystko sie nalezy

Do endriu ,czlowieku ogarnij sie swoja droga ciekawe czy placisz podatki w gminie?a szczekasz ,ze ciagle malo w Dabrowce zrobione.

Proszę o konkrety? W czym mam

Proszę o konkrety? W czym mam się ogarnąć? Przytocz proszę kontrargumenty.
Nie szczekam tylko wyrażam swoją opinię. Szczeka pies i wydaje mi się to określenie obraźliwe w stosunku do człowieka. Jak chcesz to wyjaśnić to możemy spotkać się w rzeczywistości.
Jestem mieszkańcem Skórzewa i płacę tu podatki od 1999 roku.

do Endriu

Zaraz Cię Jaśkowiak wchłonie i po co Tobie ta napinka swoją drogą od 1999 r to bardzo mało :)

Ja po prostu wyraziłem swoje

Ja po prostu wyraziłem swoje zdanie. W merytorycznej dyskusji oczekuję kontrargumentu czy innego zdania rozmówcy a nie obrażania mnie.
Jeśli weźmiemy okres od 1999 do teraz to mieszkam w Skórzewie już większą część swojego życia, bardzo dobrze się tu czuję i traktuję jak swoją małą ojczyznę.

dabrowka oczywiscie chce miec

dabrowka oczywiscie chce miec wszystko podane pod pysk. Ludzie skad wy sie tam przeprowadziliscie??! macie tak wielkie ego (oczywiscie nie wszyscy,bo jakies tam sa wyjatki),ze az slow brakuje. Ogarnijcie sie i zacznijcie myslec i dzialac (m.in wpuszczanie samochdow probujacych wydostac sie z bocznych ulic do Poznanskiej) po ludzku,bo jeszcze pare widzimisie szczekaczy dabrowki a wszyscy beda mieli was dosyc.

Do endriu

Merytorycznie 20 lat dluzej place podatki tylko irytuje mnie to ,ze wszystko Wam sie nalezy a inne miejscowosci jak np Konarzewo czy Dopiewo sa traktowane po macoszemu .

Tak w ogóle to nie rozumiem

Tak w ogóle to nie rozumiem co ma do rzeczy kto ile gdzie mieszka i gdzie odprowadza podatki.
Nikt nie mówił że nam się wszystko należy i co właściwie znaczy nam? Nie jestem też zwolennikiem teorii że wszystko się wszystkim należy po równo.
Jestem mieszkańcem Skórzewa więc dopinguję ludzi którzy się angażują i "walczą" o to żeby im się w ich miejscowości mieszkało lepiej. Ludzie się angażują partycypują w kosztach i dostają to czego chcą bo za tym chodzą.
Jak się nie odezwiesz to nikt Ciebie nie zauważy niestety takie mamy czasy.
A pretensje do takiego stanu rzeczy można mieć tylko i wyłącznie do włodarzy gminy a nie do mieszkańców poszczególnych miejscowości...

do Endriu

Tak tak zgadza się tylko Dąbrówka i Skórzewo najwięcej "beczą" swoją drogą większość tych ludzi z miasta uciekła do "miasta"a teraz szok bo będzie coraz gorzej mój znajomy też tak zrobił po 3 latach sp...gdzie pieprz rośnie a budżet GMINY to nie taki jak Poznania ....i oczka się otworzą...prędzej czy później więc nie wymagajcie ,że będzie od razu San Siro i Okęcie z basenem i metrem :)Więc nie krzyczcie że nagle komisariatu nie będzie !

Może warto przyjrzeć się

Może warto przyjrzeć się argumentom za lokalizacją komisariatu w Dąbrówce i Skórzewie. Może są one zasadne. Negowanie innych opinii dla samego ich negowania i wyśmiewanie mieszkańców tych miejscowości w których mieszkańcy chcą coś zrobić jest niestosowne.
W Dąbrówce i Skórzewie jest najwięcej mieszkańców i pewnie dlatego ich głosy są bardziej słyszalne.
Ja osobiście jestem bardzo rozczarowany działaniem naszej gminnej policji szczególnie w weekendy.
A zgłoszenia jeśli już da się dodzwonić są przyjmowane z entuzjazmem ale nie ma żadnej reakcji. Policję w Skórzewie widziałem może 2 razy w tym roku i tylko przejazdem.
W szczególności jestem rozczarowany postawą samych ludzi udających się na weekendowe msze święte i parkujących gdzie popadnie tworząc niebezpieczeństwo dla ruchu pieszych i samochodów.
Tak czi inaczej ja jestem bardzo zadowolony z warunków mieszkalnych w Skórzewie i nigdzie nie zamierzam stąd uciekać.

Policja

SKORZEWO I Dabrowka sie zapchaja bedzie gdzie indziej przebywac mieszkancow wiec nie zgodze sie ,ze Skorzewo to dobra lokalizacja tym bardziej ,ze teczowy Jas pewnie Was wchlonie do granic Poznania...

Był taki jeden co sobie

Był taki jeden co sobie gdybał i już go nie ma.
Sugeruję czytać tematy dokładnie. Nie mówiłem że Skórzewo to dobra lokalizacja tylko że może należy wziąć taką ewentualność pod uwagę.
Moim skromnym zdaniem Dopiewo jest najlepszą lokalizacją ponieważ leży blisko geometrycznego środka gminy i dzięki temu czas reakcji dojazdu na całym obszarze gminy będzie zbliżony.
Problemem jest tu nie lokalizacja tylko docelowe funkcjonowanie placówki. Dobrze by było żeby to działało profesjonalnie. Żeby funkcjonariusze reagowali na wezwania i żeby działało to 24 godziny i 7 dni w tygodniu. A nie że jak się dzwoni w sobotę czy niedzielę to telefony są wyłączone...

do Endriu

1szy raz coś normalnego i nie stronniczego napisałeś

Wydaje się Tobie. Po prostu

Wydaje się Tobie. Po prostu napisałem coś bliższego Twoim poglądom. Miłego dnia :)

Do endriu

Zacytuję...." Jak chcesz to wyjaśnić to możemy spotkać się w rzeczywistości...."
Zabrzamiało to dwuznacznie ....chciałeś mi swoje racje merytorycznie przedstawić ...? a może fizycznie ...?
Czekam na wyjaśnienie ..

Chodziło o to drogi

Chodziło o to drogi przyjacielu że mnie obraziłeś porównując do psa i krew we mnie odrobinę zawrzała. Jak coś piszesz to się chwilę zastanów. Raczej wypowiadaj się o rzeczach których jesteś pewien a nie pisz co się Tobie wydaje.
Ze względu na moje pacyfistyczne poglądy to raczej chodziło mi o ten pierwszy wariant.