Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Skórzewo

Zaginął przyjaciel

Ok 11 czerwca 2021 wyszedł z domu i jeszcze nie wrócił...Czarny Kocur, brzuszek w kolorze gorzkiej czekolady,
ma pojedyncze siwe włosy. Jest wykastrowany. Bez innych znaków szczególnych. Ma 15 lat, jest w dobrej kondycji, lubi zjeść, więc ma lekko zaokrąglony brzuszek – jest duży, waży ok 6 kg. Może reagować na imię Bambo, ale może też być nieufny wobec ludzi, nie jest agresywny. Jego rewir to głównie ul. Pogodna, Radosna, Wesoła w Skórzewie (oczywiście mógł się dalej zapuścić).
Jeśli ktoś go widział – proszę o kontakt 793 66 86 06 (o każdej porze)

Przyznam, że ostatnio coraz rzadziej spoglądam do BIP-u oraz coraz mniej śledzę to, czym zajmują się radni na komisjach i sesjach. Oni sami zresztą jakoś nie spieszą się pochwalić swoją pracą. Niemniej temat planów miejscowych i generalnie planowania przestrzennego nadal mnie mocno interesuje, bo jak widać na przykładzie ostatniej informacji o budowie LIDL-a w Dąbrówce, uchwalanie planów ma nadal kluczowe znaczenie jeśli chodzi o kierunki rozwoju najbliższej okolicy.

Śmieci BIO

Pięknie w końcu dowiedzieliśmy się kiedy i za ile wywożą śmieci w gminie Dopiewo. To po prostu skandal, nie dosyć że drożej niż w Poznaniu to do tego odpady BIO wywożą 2x w miesiącu, w Poznaniu od kwietnia co tydzień. No i co??? A no to że w miesiącach kosmicznej i coraz wyższej temperatury w miesiącach kwiecień-październik, nie wyobrażam sobie smrodu, insektów, robactwa, myszy szczurów i innych zwierzaków przychodzących do stołówki znajdującej się w tych pojemnikach.

Dzień dobry.
Chciałabym zasięgnąć informacji dotyczącej przedszkoli w Skórzewie (a szczególnie Czarodziejskiego Zamku). Szukam placówki dla synka, a jak wiadomo spotkanie z dyrekcją i wizyta w danym miejscu to poznanie tylko jednej strony medalu. Będę bardzo wdzięczna za opinie rodziców, których pociechy uczęszczają teraz do Czarodziejskiego Zamku lub którzy chcieliby polecić lub odradzić inne przedszkole.

W związku z nagminnym wymuszaniem pierwszeństwa przejazdu na ul. Kwiatowej informuję , że drogi szutrowe- nie utwardzone (beż kostki, asfaltu , płyt itp.) są podporządkowane w stosunku do ul. Kwiatowej która jest drogą utwardzoną (wybrukowaną). Nagminne wymuszanie doprowadzi do wypadku.
Znak informujący o zmianie organizacji ruchu na osiedlu stojący przy wyjazdach z dróg szutrowych jest znakiem informacyjnym i nie daje pierwszeństwa przy wjeżdzie na drogę utwardzoną.
Zaznaczam, że temat dotyczy dróg szutrowych nie utwardzonych.