Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Palędzie

Śmieci

Masakra z tymi śmieciami. Ustawodawca narzucił odbiorców i pomimo co 4 tygodniowych terminach odbiorów odpadów selektywnych i z tego selekt nie potrafi się wywiązać. Palędzie zawalone śmieciami już trzeci dzień
Zgłaszajcie reklamacje może to coś zmieni

Kibole

Czy mamy szanse na pozbycie się z dworca w Palędziu zrzutów kiboli? Po dzisiejszym wieczorze jest to naprawdę nie do przyjęcia, dla ludzi a tym bardziej dla okolicznych zwierząt. Co komu zrobiliśmy, że musimy tolerować tu chamstwo i hołotę? W Poznaniu też są małe stacje PKP, dlaczego gmina nas tym „uszczęśliwia”?

Temat zamkniętego przejazdu w Palędziu jest chyba każdemu bliski. W godzinach największego tłoku komunikacyjnego jest on częściej zamknięty niż otwarty. W związku z tym zapytałem się inicjatora nowych połączeń kolejowych, jakie obok zwiększenia ruchu kolejowego planowane są inwestycje w zakresie udrożnienia ruchu poprzecznego.

Uparty sąsiad

Co zrobić z upartym sąsiadem, którego - rosnący przy wspólnym płocie - żywopłot z iglaków ma wys.ok.4,5m. i zacienia moją działkę. Prośby o przycięcie nic nie dają,bo jego tuje jak rosły tak rosną a na mojej działce cień, wilgoć i mech. Może ktoś miał podobny problem i udało się go rozwiązac.

Zjazd S11

Ze względu na ogromne korki w Dabrowce i Palędziu jakiś czas temu ktoś na forum rzucił temat otwarcia bram przy MOP Palędzie na drogę S11. Odciazyloby to Dąbrówke i Palędzie. Pomysł dobry. I dzisiaj zobaczyłem, że ktoś się zajął tym tematem i przygotował pismo do Urzędu w tej sprawie. Są zbierane podpisy poparcia.

Zebranie w Palędziu - strategia rozwoju wsi

Na tablicy ogłoszeń zauważyłem komunikat o zebraniu wiejskim zorganizowanym przez Panią Sołtys w dniu 7 lutego 2018 roku w świetlicy wiejskiej. Tematem jest wytworzony dokument o "Strategii rozwoju wsi Palędzie".
Pewnie wisi już jakiś czas z zaproszeniem do zapoznania się z tym dokumentem po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.